Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Dvacet let jezdíme na firmě Mondea a vypadá to, že u něj skončíme zase, to je krach a tak moc jsem chtěl Toyotku 😆 Zítra jedu mrknout na 2021 v záruce a už toho hledání mám upřímně dost, takový masakr a podvody co se dějí u nás s auty nemá obdoby...tak držte pěsti. Objevil jsem novinku jak nově vyjebat s km, hodně dovozů jsou skončené 3 leté operáky které mají najeto 40-50 tisíc km, které Vám potvrdí i autorizovaný servis, ale fígl spočívá v tom že to auto jede do toho servisu pouze jednou a to po skončení operáku. Takže nájezd za ty tři roky může být klidně 200000, stočím, jedu do servisu a nikde nikdo nezjistí kolik skutečně auto má, jak chytré 😖 Soukromá auta všechny každý rok servis, jinak by ztratili záruku, ale taky mají řádně naběháno, nebo s malým nájezdem stojí majland. No ve zkratce, držte palce, jinak jsem do měsíce šedivej....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem ve fázi hledání něčeho za svého starého Forestera. Akorát mi to chodí ve vlnách, takže už jsem v tom víceméně intenzivně přes půl roku 🙄 tuhle zimu spolu asi ještě dáme a asi zůstanu u Subaru. Na tu čtyřkolku jsem si zvykl. U nás se to v zimě více než hodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Jerryl napsal:

@African

to je dobrej fígl. Proto dovozy nemám rád. Je jasný, že pokud se venku prodávají dobrá auta dráž než u nás, tak tam nějakej šotek bejt musí.

Na co se jedeš podívat?

Zase Mondeo dvoulitr nafta, Čecháček. Až na ty evropské fíčuriny typu Addblue, filtr pevných částic a nějakých svolávaček okolo chladičů by to mělo šlapat. To snad vychytáme v záruce. Ohledně Addblue systému, prý když se nějak pravidelné doplňuje a nečeká se na prázdné baňky a upozornění z přístrojovky, mělo by to být na pohodu. Ale to bude asi od výrobce k výrobci, aspoñ takhle mi to popsali u Fordu a u Audi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Gustaf napsal:

Auto si samo řekne, až bude chtít doplnit.... Tim myslím, že včas... třeba 2k km dopředu 

To mě právě poradili v servisu, že na to určitě nečekat a držet ji stále úplně plnou. Kvůli nějakému ohřevu...nebo nevím, úplně tomu neholduji 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Gustaf napsal:

Jenže když budeš doplňovat aniž by tě to auto hlásilo že je to potřeba, tak si právě rozhasis celej ten systém toho hlášení....

Aha... dobrý postřeh, zjistím. Mě řekli servisáci, úkol zní jasně... držet baňku plnou 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to v Smaxovi a řekne si. Nádrž má cca 10 litrů a je tam ukazatel stavu i dojezdu. Navíc to hlásí max a min dolití, takže já tam vždy naliji 5 litrů kanystr, když hlásí třeba minimum 3,5 a maximum 6 litrů. Ty kanystry mají na benzince i s tím jednorázovým hadicovým hrdlem, takže je to i celkem pohodlné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je doma, yes 🥰, my jsme prostě Mondeácký... čtvrté v řadě. S Corollou nesrovnatelné, tak je to samozřejmě jiná třída, ale zkusili jsme dnes i Superba, Passata a za mě jízdní komfort, odhlučnění a zpracování interiéru Forda prostě za mě nejpříjemnější záležitost. Superb mě překvapil, co tam je mega místa, krásný, ale zase na druhou stranu u prémiového auta mě ty plasty prostě případnou takové nějaké laciné. Ale sto lidí, sto chutí, hlavně když jsme happy 🤙 Jen doufám, že poslední kousek který v životě máme, jelikož už se nevozí, bude stejně dobrej jako ty předchozí, dvoulitr nafta by měla být...ale, ale....hned to zaťukám.

DSC_5372~3.JPG

DSC_5374~2.JPG

DSC_5375~2.JPG

DSC_5376~2.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, Steke_m napsal:

Ať slouží! Na Mondeo Mk4 nedám dopustit. Super auto. Kufr jak jeskyně, jízdní vlastnosti vynikající. Ta 5 už mi přišla víc uhoupaná, ale i tak dobrá. Taky jsem s ní nějakou dobu jezdil.

2F2C732E-ADFE-445F-808B-A93FCE42917F.jpeg

Pěkná barva 👍 Na Mk4 máme namotáno 260 a přesně jak píšeš, pecka auto, u nás nula problémů, pouze spotřebák. Ale čas jít dál.... každopádně mě pětka dostala jak je příjemně odhlučněná a má parádně vyladěný podvozek, první den mě bavil, i ten Sony audio systém super hraje. Milión fíčurin, což je skoro na škodu, nevím, moc mě nebaví asistenti, ale co člověk nadělá, je to dnes všude okolo nás. Každopádně i bez návodu se mě to za jízdy podařilo všechno vypnout, takže snad dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víš co řekne Toyota Fordovi na rande ? "Chceš hodit domů" 😄 Samozřejmě keci v kleci...🍻  Je to pěkný, užívej ve zdraví 😉 Já měl to prapůvodní a spokojenost a od Fordu ještě Scorpio v kombiku, to byl boží stěhovák, bylo to tak ošklivý, že se tomu říkalo "vysmátá Volha" a mě se to stejně líbilo 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...