Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Osobně mě víc než tahle žalobní šaškárna zajímá to, jak se vyvine ten případ střelby v Chomutově.

Myslíš to jak ten uvědomnělý občan, ve snaze ochránit spoluobčany nešťastnou náhodou postřelil s následkem smrti vyšinutého zfetovaného cigána, co ohrožoval životy a majetek jiných lidí, nebo to jak ten zbraněma posedlej rasistickej hajzl chladnokrevně popravil toho hodnýho kluka - bratra, švagra a strýčka ze vzorné rodiny, co jel kolem něj v autě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě je to ten příběh o tom dementovi, co střílí po jednom cigánovi, kterej najíždí autem do jinejch cigánů místo toho, aby si dal na parapet kávu a cigaretku ...  A případně taktně upozornil na ty, co stihli uskočit   :lol2:

Upraveno uživatelem Tomas_2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Harry, nedopsal bys u těch pušek ráže? 

 

U zbraní na kurzy používáme ráži .308 win. Je to nejběžnější ráže a většina lidí ji používá. Můj Rem 700 je taky 308, ale opět jen proto, abych používal to, co máme na kurzech.

 

Nicméně jsem víc příznivcem 6,5mm. Naše (s Veronikou) pušky jsou 6,5x55 (long range, Tikka) a 6,5 Creedmoor (taktika, Ruger). Ještě čekám na 6,5x47, na tu se fakt těším a taky bude i magnum na větší vzdálenosti (pravděpodobně 7mm SAUM), ale oboje až na příští sezónu. On to teda bude multirážový systém, takže jeden action, jedno chassis, jedna optika i bipod...

 

Do 300m, nebo na přesnost není 308 v nevýhodě, ale jakmile je to na delší vzdálenosti, nebo hraje roli vítr a počasí obecně, 6,5 je prostě na jiný úrovni... Stačí se podívat na výsledky různých soutěží... 6mm zase naopak při větru a divokých podmínkách ztrácí... A taky - 6,5 má oproti 308 významně mírnější zpětný ráz, takže odpustí víc. Na tohle jsou zase magnumy mrchy - ty neodpustí nic...

 

Na několika soutěžích teď na jaře jsem používal 308win. A jsem si naprosto jistej, že kdybych měl 6,5, byly by výsledky prostě lepší. Ale to se jednalo o taktiku do 1000m (cokoliv nad 500 je prostě u 6,5 lepší). Na závody do 300m je to fuk, tam zase spíš kraluje 6mm. Tu 308 jsem používal hlavně proto, že jednu 6,5 máme na výměně hlavně a druhá ještě nebyla připravená. Je prostě zase fakt, že hlaveň u 308 má podstatně větší životnost, než 6 nebo 6,5 nebo magnumy. Každý má svoje...

 

A vůbec, o balistice a podobně si povídáme na kurzech  :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

NO   TO JSME ZASE NALÍTLI...

 

.,, Toto právo může být zákonem omezeno a zákonem mohou být stanoveny další podmínky jeho výkonu, je-li to nezbytné pro ochranu práv a svobod druhých, veřejného pořádku a bezpečnosti, životů a zdraví nebo pro předcházení trestným činům.?

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/snemovna-ustavni-pravo-drzet-zbran-kvuli-obrane-statu-pgd-/domaci.aspx?c=A170628_074636_domaci_kop

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zákonu fandím, ale beru ho spíš jako pozitivní signál, než praktickou věc. Jsou v něm pojistky a zadní vrátka (viz. příspěvek straspol), ale hlavně se tam nepíše o konkrétních zbraních, z čehož vyplývá, že občan se může bránit legálně drženou zbraní a která to může být, určuje mimo jiné směrnice EK. Kromě toho zákon nemá odkladný účinek na směrnici a naši povinnost ji implementovat. Z tohoto pohledu mi přijde jako plácnutí do vody a zčásti i součást předvolebních hrátek.

 

Na druhou stranu je možné, že zákon umožní získat manévrovací prostor k opatřením, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Umím si třeba představit konstrukci, kdy ano, zbraně budou přesunuty do skupin dle směrnice, ale zároveň budou jejich držitelé zařazeni do oficiálně zřízené domobrany, což není sprosté slovo s negativním podtextem, jak je nám často podsouváno, ale i podle Wikipedie je to "rezerva armády", součást vojska, povolávaná do zbraně pouze v době války. A u nás budou moci její příslušníci tyto zbraně vlastnit, používat k tréninku a zdokonalování, jehož součástí je pochopitelně i rekreační a sportovní střelba a mít samozřejmě doma, podobně, jako mají zbraně doma ozbrojené složky v některých jiných zemích. Ale to si trochu vymýšlím a rád bych znal názor odborníka - co nám, střelcům a majitelům zbraní dotčených směrnicí, zákon přinese? Včera jsem zahlédl v televizi konec rozhovoru se střelcem, asi majitelem obchodu, zajímavý typ, nechci se nikoho dotknout, ale mám pocit, že si ho televize vybrala i podle mohutného, drsně mužného vzhledu, aby prezentovala, kdo jsou ti, kterým na zbraních záleží. No, nejsem si jistý, zda nám výběr osobnosti u veřejnosti pomohl... Pán ale mluvil kultivovaně, sice dost jednoduše, ale v podstatě správně - "máme jeden z nejlepších zákonů na světě, nechceme, aby se na současném stavu cokoliv měnilo a od nového zákona očekáváme, že nám to umožní". Ale je to skutečně tak? Opravdu nám to umožní, ve vztahu ke směrnici EK a dalším pravidlům EU? Mohu poprosit o vysvětlení? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodně zjednodušeně řečeno. V dohodách s EU je řečeno, že do zajištění bezpečnosti států se EU nebude montovat, je to záležitost jednotlivých zemí. Pokud se povede zařadit legální držení zbraní do ústavy za účelem zajištění bezpečnosti státu, neměla by se na toto vztahovat žádná směrnice EU.

Proto je ta změna ústavy daleko dúležitější, než nějaká žaloba, která nemá odkladný účinek a stejně ji komise EU smete ze stolu.

Ale jak říkám - HODNĚ ZJEDNODUŠENĚ ŘEČENO

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale sběratelé na to stejně doplatí - ty to zasáhne v plné síle, včetně nových zbrojáků. Důležité bude, kdo bude psát prováděčku - jestli obrana, tak nás časem pošlou na východní frontu, jestli policie, tak dostaneme žluté rukávové pásky /psáno s nadsázkou - nakonec třeba ve Francii má kriminálka červené :-)/, ale bude to něco za něco. Každý si bude muset sám zvážit, jestli mu větší zásobník do pistole/AK stojí za to. Nutná obrana stále platí .....

Implementovat se zřejmě bude muset, snad s někou vyjímkou /dodatkem/, ale odkladný účinek to nemá. Naopak ta směrnice platí zpětně!! Takže taky může být pozdě.

edit.: doplnění

Upraveno uživatelem gandalf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...