Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Za mě taky gratulace ke koupi a k tomu, že to není v roce 2024 holá pistole bez závitu a bez přípravy na kolimec, nedej bože bez railu👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemůžu jinak, podělím se o moudro (není moje):

 

Kolimátor na pistoli si dávají tři typy lidí:

- instagramoví válečníci. Vypadá to kurva dobře na fotkách...

- začátečníci, kteří si myslí, že jim kolimátor pomůže. Nepomůže...

- zkušení střelci, kterým opravdu pomůže...

 

Ale na nošení a sebeobranu v tom nevidím žádný smysl. V našich podmínkách je reálné použití v kontaktní situaci, kdy přesné míření je pouze iluzorní. Ano, byla tu FF a teoretická střelba na skoro 100m. Ale i v tomto případě se simulacemi ukázalo, že kolimátor není všemocný zázrak, pouze může pomoci opravdu dobrým střelcům zlepšit výsledky 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

navěšování různých kravin na zbraně je ale taky zábava :) na obranu spíše svítilna s laserem pokud si to člověk nacvičí. ale na moderní zbraň. Teď držel v ruce 1911 s railem a nic hnusnějšího snad není :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 2. 2024 v 0:04, lafr napsal:

Když bych vycházel čistě z toho, jak to bylo rychlý u pušek... A koneckonců jakou to nabralo dynamiku u pistolí za posledních 5 let, tak bych se tomu ani nedivil.

Já u kolimátoru na pistoli vnímám (subjektivně, nikomu to nevnucuju) oproti pušce tu nevýhodu, že je to kus elektroniky/optiky na lítajícím kusu železa. Chápu samozřejmě, že u pušky to taky schytává rázy, a viděl jsem pár upadlých mířidel a mušek z pistole. Přijde mi to prostě trochu jako auto Tesla, vypadá to dobře, funguje to dobře, ale když se to podělá, tak je to velmi omezující.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Harry napsal:

Nemůžu jinak, podělím se o moudro (není moje):

 

Kolimátor na pistoli si dávají tři typy lidí:

- instagramoví válečníci. Vypadá to kurva dobře na fotkách...

- začátečníci, kteří si myslí, že jim kolimátor pomůže. Nepomůže...

- zkušení střelci, kterým opravdu pomůže...

 

Ale na nošení a sebeobranu v tom nevidím žádný smysl. V našich podmínkách je reálné použití v kontaktní situaci, kdy přesné míření je pouze iluzorní. Ano, byla tu FF a teoretická střelba na skoro 100m. Ale i v tomto případě se simulacemi ukázalo, že kolimátor není všemocný zázrak, pouze může pomoci opravdu dobrým střelcům zlepšit výsledky 😉

 

Třeba se pletu, to je klidně možné. Ale zažil jsem doby, kdy se tvrdilo, že kolimátor na dlouhé je zbytečná elektronika a že se to neuchytí, že klimatizace v autě je v ČR na ty 2 měsíce zbytečná, že ABS je dobré na mokru, ale na suchu zase horší, takže je to vlastně pitomost a dokonce mě kdysi dávno někdo i přesvědčoval, že Pentium je blbost, protože to je tak na kosmické účely, že toho výkonu je prostě moc a pro běžného člověka stačí 486 😁... A tohle vidím jako další logický vývojový krok, který "tam ještě není", ale věřím, že bude. Jestli za rok nebo 10 let to nevím, ale věřím, že bude.

 

před 55 minutami, dykmore napsal:

Já u kolimátoru na pistoli vnímám (subjektivně, nikomu to nevnucuju) oproti pušce tu nevýhodu, že je to kus elektroniky/optiky na lítajícím kusu železa. Chápu samozřejmě, že u pušky to taky schytává rázy, a viděl jsem pár upadlých mířidel a mušek z pistole. Přijde mi to prostě trochu jako auto Tesla, vypadá to dobře, funguje to dobře, ale když se to podělá, tak je to velmi omezující.


Proč omezující? Hodně pistolí s přípravou na kolim mají vysoký mířidla abys měl co-witness s kolimátorem a nebo některé kolimátory mají v základně dokonce integrované hledí. Takže když už by se mi jednou za 5 let rozbil kolim nebo mi došla baterka (což bych bral jako svůj fail), tak holt bych střílel přes ty vysoký mechaniky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aniz bych vyhledaval, tak informace se ke me od znamych dostavaji:

-dnes telefonát z kriminální policie Louny s tím, že jsem jim v CRZ vyběhl jako osoba s větším počtem zbraní. Že je jim to trapné, ale že shora dostali úkol prověřovat co kdo proč.... Poklábosení po tel. (zatím). Co bude dál se uvidí - prý sami nevědí co si kdo ještě vymyslí.

 -Jak jsem psal, u nás normálně za borcem dojeli. Byl někde od  Ronova nad Doubravou, což je prdel světa a najednou doma zvonek, dva borci z SKPV a přej: "Vy jste si koupil 1.500 nábojů?" Tak na ně čuměl jako péro... Řekl, že "Ano" a začalo to, jako na co to má, proč tolik, co s tím bude jako dělat a jak to má zabezpečené, kam chodí střílet a spousta dalších všetečných dotazů. Do baráku mu teda nelezli, ale prej byli hodně dotěrný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kairos tedy dotaz k odstavci prvému. Píšeš , že známý, atd ... Tedy opravdu máš tuto informaci od známého, nebo jen (poněkud nešikovně) cituješ nějaký zdroj,který o někom jako o známém hovoří?

K odstavci druhému: zmiňuješ se o písemné formě toho sdělení. Tedy jaký je zdroj?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také spadám pod Louny, také mám (myslím) větší počet zbraní a zatím nic. Kdyby něco, tak to sem samozřejmě hodím. A příští pátek máme schůzi střeleckého spolku, pokud se něco děje, tak se to tam určitě bude probírat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Kairos napsal:

... že jsem jim v CRZ vyběhl jako osoba s větším počtem zbraní. ...

Co to v Tvem pripade znamena "vetsi pocet zbrani" ??? 5 - 10 - 20 - 40 ?

Ja jen jestli se mam take tesit 🙂 (6xB + 2xC)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, tyfo napsal:

Co to v Tvem pripade znamena "vetsi pocet zbrani" ??? 5 - 10 - 20 - 40 ?

Ja jen jestli se mam take tesit 🙂 (6xB + 2xC)

 

U mě je to 12*B 1*C. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...