Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, Dez123 napsal:

Já právě myslel džíny s kevlarem, třeba trilobite. Nebo radši jiný materiál?

Trilobite jsou pohodlny a ok, mam i Furygan atd.

Neres reci o tom, ze rifle nic nevydrzi. Krome kuze nevydrzi nic. Takze kup rifle, co se ti budou libit a sednou ti.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od tý doby, co jsem se v téměř nulový rychlosti sklouznul v textilu, koupil jsem kůži a nějak se v ničem jiným necejtím. Je to občas voser, ale v žabkách pro rohlíky jsem nejezdil nikdy. Prostě se jedu projet a musím se oblíknout. No a protože jsem se v tý kůži už sklouznul v Sosnový a nic moc jí není, měnit nebudu. Chápu, že džíny budou asi pohodlnější, ale....

Co se helmy týče, nemá smysl doporučovat značku, každej máme jinou hlavu. Mě třeba Araika nesedla vůbec, HJC taky ne a jsem max spokojenej s AGV. Přičemž hluk tam vždycky nějakej bude, ale proti LS2, co jsem měl předtím je to úplně jinej vesmír. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AHoj,

jak už bylo řešeno, tak když u přileb zůstaneš u osvědčené trojice (  ARAI, SHOEI, SCHUBERTH ) máš jistotu, že jsi v případě průseru pro sebe udělal "maximum". Důležité je, neudělat stejnou chybu jako jsem kdysi udělal já. Chtěl jsem si udělat radost a tak jsem sáhl po modelu ARAI RX7V od Drudiho. Krásná byla to jo. Bezpečná určitě taky, ale pohodlná rozhdně ne!  A nebyla to její chyba. Já to podělal... . Když nejsi závodník, nekupuj si závodní helmu. Takže pokud chceš tichou přilbu, určitě z kolekce "cestovní" a hlavně vyzkoušet. To je základ.

PS: Nevyhýbal bych se ani HJC, mají taky dobré reference ( vč. lidí kolem mě )

 

U oblečení to mám osobně následovně. Když je vedro, jedu v kevlarových jeans s letní bundou DAINESE s D-AIR.

Když je hladněji, jedu v koženém kompletu DAINESE ( také s airbagem 😉 )

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte motorkári. Má tu niekto skúsenosti s Ducati monster? Celkovo so značkou Ducati. Riešim kúpu prvej moto a ideme pozrieť jednu ducu. Ducati 797, 2018, nájazd 16xxx. Na čo si dať pozor, a čo ma čaká keď ju dotiahnem domov. Servis, starostlivosť atď. Desmo servis...

Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

797 ma intervaly po 12tkm, takze jestli predchozi majitel servis nezanedbal, tak jeste chvilku bez desmoservisu pojezdis. Kvuli desmo rozvodu je servis trochu drazsi nez u jinych znacek, ja ted za 999 platil 24 litru, ale jinak vetsinou jen jezdis. Mel jsem M900, 748, 996, M1200 a vsechny me vzdycky spolehlive dovezly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za odpoveď.
Otázka ohľadne servisu bude ako prvá pri obhliadke.
A ako to je so vzduchom chladeným motorom? Nebude sa prehrievať počas horúčav ?

Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přísný bych nebyl. Jo, je to malé ale ne třeba tak malé jako velmi populární SVcko. A ve srovnání s klasikou typu fazer/hornet/bandit (i když vím, že to není zrovna kategorie, po které kolky kouká, ale je to kategorie, kde mám zkušenost já) je to extrémně charakteristika motorka, která například mě přesvědčila, že nikdy v životě nekoupím čtyřválec, japonce nebo nedej bože japonský čtyřválec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno mám 167cm . Autoškolu som robil na sv650. Aj toto je jedna možnosť po ktorej pozerám a ešte Mt07.
Ani nie mestské presuny. Bývam v malom meste, čiže veľa križovatiek s dlhými červenými nemáme. Skôr medzimestske vozenie.

Odoslané z MI 6 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ber tu 07, co se komponent, který zatím neoceníš týče, bude asi ve všem horší, ale ten vzpřímenej posaz je prostě na ovládání lepší a pokud jseš začátečník, bude chvíli trvat, než poznáš limity. A třeba podvozek se pořád dá za rozumný peníze vylepšit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Horhe napsal:

Proč, je to moc kultivovaný?😀

Tak nějak 😄 ne podle mě ti to nic nedá. Ty motorky nemají žádný charakter, charisma, nic. Nuda, nuda, šeď, šeď. Má to dvojnásobný výkon ale nedoručuje, monster má charakter hbitost, (relativne) silu a pocitove tretinovou hmotnost. A hlavně si nemyslím, že tě japonský ctyrvalec naučí jezdit (opet podotykam, že mam zkusenost s klasickyma 600 72kw nebo kolik to má), monster ti dá najevo dycky, když se mu něco nelíbí, nutí te přesně řadit, brzdit, přidávat ve správný čas, na tom Japonci sedne, vezmeš za heft a rozjede se na čtyřku... do autoškoly na cvičák asi dobré, ale jezdit bych na tom nechtěl...

Edit: to Miloš, jo zo určitě, ale myslím, že mít kolky 2 metry a 120 kilo tak o monster ani neuvažuje:-) jinak myslím, že se 180 se na to člověk furt vpohode posklada (i když uznávám, že zrovna já, na tom se svýma kilama vypadám určitě komicky, ale to je kilama 😄).

Upraveno uživatelem Maro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Maro napsal:

Tak nějak 😄 ne podle mě ti to nic nedá. Ty motorky nemají žádný charakter, charisma, nic. Nuda, nuda, šeď, šeď. Má to dvojnásobný výkon ale nedoručuje, monster má charakter hbitost, (relativne) silu a pocitove tretinovou hmotnost. A hlavně si nemyslím, že tě japonský ctyrvalec naučí jezdit (opet podotykam, že mam zkusenost s klasickyma 600 72kw nebo kolik to má), monster ti dá najevo dycky, když se mu něco nelíbí, nutí te přesně řadit, brzdit, přidávat ve správný čas, na tom Japonci sedne, vezmeš za heft a rozjede se na čtyřku... do autoškoly na cvičák asi dobré, ale jezdit bych na tom nechtěl...

Souhlas. Já měl Hondu CBF 600 S. Spolehlivá, ale absolutně bez emocí. Bandita 650 ještě s karbcema, ten aspoň pěkně chrochtal a měl nějakej projev díky těm karburátorům. Dukárnu jsem nikdy neměl, ale jsem spokojenej s harykem, začínáme spolu šestou sezónu a nic jinýho než twin cam už asi ani nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tocim ted 4 motorky a skutr, nemuzou uz byt o moc rozdilnejsi a na kazde se bavim a uzivam si to. Tj emoce jsou ciste subjektivni vec. 

Mel sem hondu CB seven fifty, nudnej 4hrnek bez emoci, jak tady padlo, ale mela kurna neco do sebe, ten zvuk a projev ve vysokych otackach 🤘🤘 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...