Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, Dez123 napsal:

Na jaře se chystám do motoškoly, bývají někde přes zimu výprodeje motohadrů? Případně, doporučíte obchod, kde s tím umí poradit, když tomu vůbec nerozumím? Ideálně sever, nebo Praha.

Díky

Máš celou zimu na to, ujasnit si co bude pro tebe echt. Na youtube je mrtě videí a mrtě recenzí. V první řadě si vyber na jaký motorce budeš chtít jezdit a k ní si potom přizpůsob výběr hadrů. Z vlastní zkušenosti vím, že návštěva krámu je nejhorší způsob jak si nechat poradit. Když se teď budeš intenzivně věnovat studiu, tak si potom řádně rozmyšlenej koupíš i třeba dražší hadry a výbavu, ale ve finále ušetříš. Já šel taky původně cestou Bikerscrownu a Bonmota, Motozemě atp. Výsledek je, že mám plnou skříň hadrů, který vím, že už na sebe nikdy nevezmu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, johny357 napsal:

Tady je to nejaky mrtvy.

Motorky v garazi, ale s timhle jde jezdit celou zimu 🤘

 

20231202_155033.jpg

Screenshot_20231203_154753_Gallery.jpg

Podle Brna a Hondy SH na zimákách, mám podezreni ze jsme se uz potkali. Nemas nahodou i BMW RnineT a Omegy Speedmastery? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Dez123 napsal:

Na jaře se chystám do motoškoly, bývají někde přes zimu výprodeje motohadrů? Případně, doporučíte obchod, kde s tím umí poradit, když tomu vůbec nerozumím? Ideálně sever, nebo Praha.

Asi začni tím, že zajdeš na pivo s nějakým kámošem/motorkářem. A jak říká Mrazík, nejpodstatnější je jakou motorku a jaký použití chceš jezdit. Můj kamarád vyučuje motorky v autoškole (Praha) a většinou pomáhá i úplnejm nováčkům se rozkoukat. Jak říká: Pro papíry na auto si přijde každej, protože je potřebuje. Na motorku srdcař, protože je chce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, mamenec napsal:

Podle Brna a Hondy SH na zimákách, mám podezreni ze jsme se uz potkali. Nemas nahodou i BMW RnineT a Omegy Speedmastery? ;)

Jo, to budu asi ja 😃 speedy ma sice kdekdo, vcetne me, ale magoru na skutru v zime moc nejezdi. nineT odpociva s ostatnima v garazi 👍🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
V 4. 12. 2023 v 9:32, Dez123 napsal:

Na jaře se chystám do motoškoly, bývají někde přes zimu výprodeje motohadrů? Případně, doporučíte obchod, kde s tím umí poradit, když tomu vůbec nerozumím? Ideálně sever, nebo Praha.

Díky

Motohadry kup klidně na bazaru, bývají většinou úplně v pohodě a ceny jsou na 40% nákupky nových. 

Já už mám teda svých pár nadšených let za sebou, neuměl jsem se na silnicích ovládat, občas jsem přijel domů a říkal jsem si, že je divný, že jsem to přežil. Raději to šlo z domu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 12. 2023 v 11:35, mrazik napsal:

Máš celou zimu na to, ujasnit si co bude pro tebe echt. Na youtube je mrtě videí a mrtě recenzí. V první řadě si vyber na jaký motorce budeš chtít jezdit a k ní si potom přizpůsob výběr hadrů. Z vlastní zkušenosti vím, že návštěva krámu je nejhorší způsob jak si nechat poradit. Když se teď budeš intenzivně věnovat studiu, tak si potom řádně rozmyšlenej koupíš i třeba dražší hadry a výbavu, ale ve finále ušetříš. Já šel taky původně cestou Bikerscrownu a Bonmota, Motozemě atp. Výsledek je, že mám plnou skříň hadrů, který vím, že už na sebe nikdy nevezmu.

 

V 4. 12. 2023 v 17:10, Americkej napsal:

Asi začni tím, že zajdeš na pivo s nějakým kámošem/motorkářem. A jak říká Mrazík, nejpodstatnější je jakou motorku a jaký použití chceš jezdit. Můj kamarád vyučuje motorky v autoškole (Praha) a většinou pomáhá i úplnejm nováčkům se rozkoukat. Jak říká: Pro papíry na auto si přijde každej, protože je potřebuje. Na motorku srdcař, protože je chce...

 

Díky kluci, v plánu je nějaký naháč na kochačky po okolí. Představoval jsem si džíny a koženou bundu, helmu integrovku. Nemám problém za výbavu připlatit, spíš mi jde o to, abych nebral bundu za 30, když mi jiná za 7 udělá podobnou službu. U helem je to podobné dilema, tam mě hlavně zajímá, aby v ní nebyl hluk, protože mám tinitus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V každý helmě je hluk, na webu se dají najít srovnávací recenze s měřením hluku. Pokud si nemáš problém za kvalitu připlatit, helmy doporučuju Arai a Shoei. Každopádně chce to vyzkoušet, každý máme hlavu jinou. Do hlemy můžeš pořád ještě nosit špunty do uší. Na džíny bych kouknul na PMJ. Bundy např. Alpinestars. Ještě bych zvážil místo bundy s protektorama chráničkové tričko (např. Scott), protože v létě můžeš jezdit jen v něm nebo přes něj hodit něco hodně lehkýho. Když je chladněji, dáš přes něj normální bundu (klidně odolnou motorkářskou, ale s vyndanými protektory). Chrániče také často drží na těle lépe u chráničkového trika než u bundy. Triko taky může najít využití u jíných sportů (jako lyže atd.).

Upraveno uživatelem redd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

49 minutes ago, Dez123 said:

Díky kluci, v plánu je nějaký naháč na kochačky po okolí. Představoval jsem si džíny a koženou bundu, helmu integrovku. Nemám problém za výbavu připlatit, spíš mi jde o to, abych nebral bundu za 30, když mi jiná za 7 udělá podobnou službu. U helem je to podobné dilema, tam mě hlavně zajímá, aby v ní nebyl hluk, protože mám tinitus.

jazdim od 13tich (mam 50) a tiez mam tinitus. skutocne ticha prilba neexistuje, odporucam nosit stuple do usi, pripadne si dat vyrobit na mieru.

Inac Arai, Shoei, Schuberth

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tinnitem trpím také, poslední půlrok nabírá fest na síle, ale to mne trápí hlavně při usínání, ne na mašině. Nejtišší helma co jsem jezdil byla Schuberth S1pro. Obecně platí, že klapačky jsou výrazně tišší, než integrály. Polstrování lépe obepíná krk a zabraňuje hukotu spodem. Kamarád to řeší tak, že si pod integrálu omotává šátek. Radit konkrétní značku a model není tak důležitý, každá motorka má jinou aerodynamiku, taky hodně záleží na posezu a výšce jezdce, na sklonu držení hlavy. Kolikrát je naháč tišší úplně bez štítku, než s malým plexi, který ti posílá proudění pod bradu... Zkrátka zkoušet a laborovat. Recenze jsou na prd. Určení "na naháči kolem komína" usnadňuje i zlevňuje výběr hadrů. Hlavně nepodceňuj rukavice a boty, podle mne jsou důležitější než kalhoty a bunda. U všeho se vyhni lowcost značkám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Helmu vzdy k motorce, zvlast u nahace, kde je minimalni nebo zadny plexi.

Na GS za velky plexi je to skoro jedno. Mam 2x shoei, 2x hjc. Shoei Gt air II na GS1200 tichounka, na nineT nebo Speedovi mne prasknou usi. Na g650 xc jsem musel stitek z motorky sundat, protoze na nej nefungovala zadna helma.🙄

Prijde mne, ze na nahacovi min rvou prilby bez clony, skrz odlisnej zpusob vetrani. Doporucuju hjc rpha 11 nebo shoei nrx 2. Pokud chces stylovku, tak Shoei glamster 👍

Upraveno uživatelem johny357
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 12. 2023 v 16:31, Dez123 napsal:

 

 

Díky kluci, v plánu je nějaký naháč na kochačky po okolí. Představoval jsem si džíny a koženou bundu, helmu integrovku. Nemám problém za výbavu připlatit, spíš mi jde o to, abych nebral bundu za 30, když mi jiná za 7 udělá podobnou službu. U helem je to podobné dilema, tam mě hlavně zajímá, aby v ní nebyl hluk, protože mám tinitus.

Hluk poresis spuntama, mel jsem krome Schuberta dost jinych a kazda byla hlucna. Specialne extra bezpecna Araika dela bordel. Pro me je u helmy pro bezne jezdeni dulezite aby sedela, mela pinlock, slunecni clonu, nefucelo do ni, vyklapeci a zapinani na krouzky, v tomhle poradi 🙂

Jezdit v dzinach je takovy placebo abys nejezdil v trenkach, proti hmyzu dobry ale kdyz se vyvalis, tak se prodrou hned.

Kozeny bundy maji nektere i integrovany paterak, BMW napr., na ruce si taky porid neco s vyztuhama, satek kolem krku je cool a ochrani pred hmyzakama, cmelda ve dvou kilech uz vazi skoro ty 2 kila.

Jezdit muzes i sandalech, ale bude Te bolet nart od radicky a pri padu to taky moc neochrani, takze pevna bota bude lepsi, vyssi bude bezpecnejsi ale blbe se v tom chodi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...