Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Vratim se k tematu GS1200. Vsem diky za info k motorce. Motorka nakonec zaplula do garaze. S moto bude jezdit otec... Ja si koupil v tydnu Hondu Transalp, na nauceni a tak :-) zbyva udelat si jeste papiry.

 

A jak to tak sleduju, tak pod 9 tis za rozsireni z A1 na A v Praze autoskolu nenajdes:-D pokud o necem serioznim nekdo vite, budu rad za pripadne tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jenom k těm autoškolám. Určitě nebrat tu nejlevnější, jednak zde platí cena/výkon a zrovna dělat papíry na mašinu není žádná sranda a je to docela těžký. Každá opravná jízda je za 400,- poplatek úřadu a pak něco autoškole a ono to pak naskáče... Takže ve finále dražší autoškola, může vyjít i levněji. Za sebe dopručuji spíš kvalitu, kde tě něco naučej, přece jenom dělá se to pro sebe, každá chyba na motorce hodně bolí a nebo pak nebolí vůbec...  

 

tip na někoho konkrétního nemám, ale určitě bych volil větší a zaběhlou autoškolu s novejma motorkama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, rád bych si po čase zase koupil motorku, dřív jsem měl 125 krosku, nějakýho toho simsona atd. Teď bych nejraději jako lék na krizi středního věku nějaký endurko na občasné výlety...co poradíte? Koukám na lehce jetý Tenerky 660, nový Versys 650 se mi líbí moc, ale stejně jako GS trochu mimo budget :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam pomerne cerstvu (2015) skusenost s

http://www.autoskoladejvice.cz/

 a za mna dobre. Ludia su v pohode, robil som velke A s tym ze B som uz mal, takze bez teorie, pojazdilo sa, clovek sa naucil na testy a vsetko s prehladom. Ale pravda este podla starych pravidiel, takze na motorke vzdy dvaja aj na skuske s policajtom. Ako velku tam mali vtedy ER6 s ABS a myslim ze stale maju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, rád bych si po čase zase koupil motorku, dřív jsem měl 125 krosku, nějakýho toho simsona atd. Teď bych nejraději jako lék na krizi středního věku nějaký endurko na občasné výlety...co poradíte? Koukám na lehce jetý Tenerky 660, nový Versys 650 se mi líbí moc, ale stejně jako GS trochu mimo budget :(

Kup si transalpa,spolehlivej,proverenej stroj a nestoji majlant ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, rád bych si po čase zase koupil motorku, dřív jsem měl 125 krosku, nějakýho toho simsona atd. Teď bych nejraději jako lék na krizi středního věku nějaký endurko na občasné výlety...co poradíte? Koukám na lehce jetý Tenerky 660, nový Versys 650 se mi líbí moc, ale stejně jako GS trochu mimo budget :(

Já bych volil spíše XT viz.odkaz. Dle mého se jedná o hezčí a zabavnější moto (i když se jedná temer o identické motocykly). Otazkou je jak často hodláš jezdít mimo zpevněné silnice.

https://www.motoinzerce.cz/motorky/yamaha/956843-xt-660-x-supermotard.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím ze 120-150km/den pri pohodovém tempu úplně v klidu. Samozřejmě nejedna se o cestaka na kterém bych chtel sedět celej den a honit km. Podvozkově bude XT tvrdší + lepší brzdy = zábavnější v zatáčkách. Ale záleží na preferencích a co člověk od moto očekává. Určitě bych se nejprve svezl na obou a pak se rezhodnul. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj potrebuju radu nebo vymluvit tenhle debilni napad.

 

Nastupujici jaro a unorova zmena adresy kancelare na prahu 1, kde proste nezaparkuju, ve me vyvolalo touhu znovu poridit motku.

Driv jsem jezdil TRX850 a TransAlp, to jsem z nedostatku casu prodal a az lonske leto po 6 letech jsme projeli kretu na motorkach a bylo to fajn.

 

Motorku chci zejmena na pohyb po Praze, parkovani vsude zdarma je super vyhoda. Na cervenec a srpen se vetsinou stehujeme na par tydnu z Prahy pryc do Kolina do baraku, takze i na toto dojizdeni, ktere bude urcite na motorce pohodlnejsi (ikdyz z vlaku uz muzu zacit pracovat a jet driv domu, pripadne v aute na vas neprsi).

 

Zacal jsem zlehka vybirat, motorka by mela byt lehci do mestskeho provozu, nejlepe co nevic bezudrzbova :). Parkovat to chci na Vinohradech na modry zone / chodniku, pred zimou prodat nebo strcit do garaze v Koline.

Budget nemam nijak pevne stanoveny, zhruba jsem se dival na stroje od 40-60 tisic.

 

1) Honda FX 650 Vigor

+ velmi levny (do 40 tisic), motor je dle recenzi bezproblemovy

-  castejsi interval vymeny oleje (3k km) a servisni interval obecne

2) BMW fs 650 cs

+ ABS, remen

- drazsi servis

 

Tohle jsou zatim nejvetsi favoriti, dale se mi celkem libi Yamaha mt03 a Aprilia Pegaso 650 Strada, ale zatim jsem nenasel zadne testy. Pripadne pripada v uvahu jeste nejaky skutr typu Honda PCX, coz asi uplne nezazene moto choutky, ale bude to levne a pohodlne.

 

Napada vas jeste neco co muzete doporucit do mesta a na dojizdeni do prace? Diky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bmw f650

cena servisu dražší? snad s tím nechceš jezdit do autorizáku. olej se mění po 10 tis, což je asi 3x mín než u tý hondy. a zvládneš to doma, je to jednoduchý bezůdržbový stroj, a tak ošklivej, že ti ho nikdo nebude závidět když bude stát venku, tudíž je pro zloděje nezajímavý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bratr má Honda NTV650 Revere, dvouválec do V, kardan v kyvce, poměrně nenáročná a řekl bych bezúdržbová motorka. 

Je sice starší, zase by nemusela být tak drahá...

Upraveno uživatelem pebe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...