Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

V 17. 6. 2024 v 9:19, organic napsal:

K čemu to někomu bude? Já teď musím čekat 6 týdnů na novej z USA za skoro dva litry 

Dotyčný právě nechtěl čekat.
Tohle určitě neudělala smažka, co chce peníze na svůj gram, ale pravděpodobně člověk se stejnou motorkou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 6. 2024 v 8:07, safi napsal:

Měl bych dotaz na motorkářskou subkulturu. No Flame.   

Jak to mají motorkáři nastavené s úctou k životu, dodržováním dopravních předpisů, řízením rizika, atd. Protože minimálně z tohoto vlákna, z diskusí s pár motorkáři včetně Berta mám pocit, že tohle jsou pro ně důležitá témata a že se výlety chtějí užívat co nejdéle. 

Naproti tomu, to, co vidím denně v Praze u majitelů malých motorek a skútrů je přesný opak. 

Trochu se mi to po dnešním výletě rozleželo v hlavě tak jsem si řekl že ti odepíšu i když je to dlouho co ses ptal.

Dneska bylo hezky, jeli jsme dvě motorky jak po frekventovaných okreskách tak po úplných samotách po silnicích uprostřed lesů.

Výlet trval asi tři hodiny, za tu dobu máme za sebou tři krizové situace, všechny způsobené auty. Jednou si auto zkrátilo zatáčku do které nebylo vidět přes náš pruh, jednou vyletělo auto že zatáčky v místě kde z jeho směru tři cedule "frézování vozovky" aby v leknutí těsně za zatáčkou místo brždění strhnul volant zase přímo do našeho pruhu proti nám kvůli té vyfrézované díře, třetí když me předjíždělo auto na okresce kde mu přišlo že mých tachometrovych 95 ho brzdí, zpátky do našeho pruhu se zařadil tak že jsem musel prudce brzdit aby mě nesundal kufrem svojí oktávky combi.

Nejsmutněnší na tom je že to byl ještě docela klidný den, většinou těchhle incidentů bývá víc.

A když se ptáš jak to máme s rizikem a dodržováním předpisů; jezdím vždycky jenom v moto oblečení, s výjimkou situací kdy si půjčuju motorku na dovolené, tam potom jezdím ve všem co je dostupné, většinou chrániče a helma, rukavice si vozím vlastní.

Začal jsem taky nakupovat dovolenkovou sadu moto oblečení abych měl i tohle vyřešené. 

Na silnici se chovám slušně. Předjíždím opravdu jen když vidím že je volno, nepředjíždím před horizontem ani v zatáčkách, s výjimkou přehledných levotocivych kde vidím hodně daleko, třeba přes louku, to mi naopak často připadá bezpečnější než na rovině.

Stojící kolony v podstatě nepředjíždím pokud mě vyloženě nepouští před sebe, především kvůli lidem co mají potřebu mě vychovávat a vjíždět mi do cesty. Jezdím asi čtyři roky a udělal jsem to asi dvakrát, když se mi po cestě z delší cesty porouchal větrák, bylo horko, a když jsem chvíli stál tak se ta motorka přehřála.

Na silnici se snažím vnímat potenciální rizika a přizpůsobovat se jim změnami rychlosti a jízdní stopy, například když vidím že z vedlejší silnice z prava přijíždí auto tak se zařadím blíž ke středové čáře, abych měl lepší šanci se mu vyhnout až mi nedá přednost, naopak když musím stát v koloně tak si stoupám tak abych měl před sebou volné místo, kdybych viděl že auto co přijíždí za mnou nebrzdí, už jsem takhle jednou uhnul kamionu.

Na plné čáře předjíždím jenom když je to možné podle předpisů, tedy s dodržením bezpečné vzdálenosti a zároveň bez přejetí do protisměru.

Nejvyšší povolenou rychlost překračuji relativně často, většinou hlavně při výjezdu z obce na rovině, kdy mi na chvíli rychlost vyletí tak na 110 (proti povoleným 90), ale dlouhodobě tuhle rychlost neudržuji, běžná cestovní rychlost je zpravidla podle předpisů, případně tak jak bych jel i v autě, takže když je to přehledný úsek, ideálně třeba rovně a do kopce, tak budu mít na tachometru tak 100-115, možná na pár vteřin 130. Dělat bych to asi neměl, ale pocit, že bych tím někoho ohrožoval nemám. V zatáčkách je často 90 až dost.

Jezdím dost i v autě, a i tam se snažím k ostatním chovat slušně, ale z mých zkušeností to opravdu působí tak že mnohem nebezpečnější jsou auta, je jich víc a je k nim snazší přístup, tak je tam asi nominálně víc dementů, určitě je najdeš i na motorkách ale přece jen ta motorka ti ten pocit nesmrtelnosti úplně nedává, pokud nejsi totální bezmozek. Pár jsem jich potkal, ale určitě ne tolik kolik tvrdí lidi v diskuzích na novinkách.

  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"ta motorka ti ten pocit nesmrtelnosti úplně nedává, pokud nejsi totální bezmozek. Pár jsem jich potkal, ale určitě ne tolik kolik tvrdí lidi v diskuzích na novinkách."

 

Ja ti nevim. Vcerejsi jizda domu, trasa Doksy - Duba - Praha. Ani jeden jedinej motorkar, a ze jich bylo, si s predpisama hlavu nelamal a pocit nesmrtelnosti pretejkal z jejich prileb vsude kolem. Rychlost, predjizdeni pres plnou, pres dve plny, do levotocivy, do pravotocivy.... Proste pani silnic a nic je nezastavi. Pred Zelizama tahal jeden masinu ze skarpy. Co se stalo samozrejme netusim. Nemusela to bejt jeho vina. Nechci hejtit, urcite je i hodne pohodovejch motorkaru jako ty. Jen mam pocit, ze to je rok od roku horsi a horsi. A to tu trasu jezdim uz leta letouci. A o skutrech v Praze ani nemluvim, to je naprosty peklo....

 

Jo a na novinky diskutovat nechodim. 😉

Upraveno uživatelem Lucky Lucaso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych jen opatrně připomenul, že počet idiotů za volantem vozu, řidítky motorky, jedoucích na kole, či jdoucích pěšky je u všech vyjmenovaných skupin sobě roven. Jsou to totiž jedni a ti samí .....

  • Dát hlas 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Lucky Lucaso napsal:

"ta motorka ti ten pocit nesmrtelnosti úplně nedává, pokud nejsi totální bezmozek. Pár jsem jich potkal, ale určitě ne tolik kolik tvrdí lidi v diskuzích na novinkách."

 

Ja ti nevim. Vcerejsi jizda domu, trasa Doksy - Duba - Praha. Ani jeden jedinej motorkar, a ze jich bylo, si s predpisama hlavu nelamal a pocit nesmrtelnosti pretejkal z jejich prileb vsude kolem. Rychlost, predjizdeni pres plnou, pres dve plny, do levotocivy, do pravotocivy.... Proste pani silnic a nic je nezastavi. Pred Zelizama tahal jeden masinu ze skarpy. Co se stalo samozrejme netusim. Nemusela to bejt jeho vina. Nechci hejtit, urcite je i hodne pohodovejch motorkaru jako ty. Jen mam pocit, ze to je rok od roku horsi a horsi. A to tu trasu jezdim uz leta letouci. A o skutrech v Praze ani nemluvim, to je naprosty peklo....

 

Jo a na novinky diskutovat nechodim. 😉

Duba-Libechov, tak tady je to peklo a pokud muzu, za sucheho a slunecneho dne se tehle trase vyhybam....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové potřebuji radu, jak se zvedá motorka na tomto zvedáku:

image.png.b11b4f369a1254b964cb6e888083f71d.png

Mám Suzuki Intruder VL1500LC 1998 a nevím ve kterém místě mám ten zvedák pod motorku dát. Jako vím, že pod rám, ale kde přesně? Mám strach, že se mi překlopí dopředu nebo dozadu. Je na to nějaký grif?

Servisní manuál jsem proletěl a tam je jen jedna špatná fotka, ale o umístění se tam nepíše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tímhle zvedám Road kinga, dej to tak abys mohl dobře k výpušťáku a pomalu zvedej za stálého přidržování.

Když to bude přepadávat, tak šoupni zvedák.

Až bude dostatečně nahoře, tak do ok na zvedáku dej ráčnové popruhy a dotáhni, už by to nemělo hapat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, ozivujem Pioniera 20, zapalovanie 20W pre ziarovky 15W +5W . Natiahol som kompletne nove kable. Mam vsak problem so svetlami, pri presunuti vypinaca doprava svetla nesvietia. Najde sa niekto kto by mi bol ochotny odfotit jeho vypinac ? Pravdepodobne mam poprehadzovane kable na konektoroch vypinaca. Podla schemy by vsak malo byt vsetko zapojene spravne... Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...