Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Před hodinou, martar napsal:

@elloco

Jojo, nositel vědy a kultury. A proto je islám diky své otevřenosti a adaptabilitě dnes tam, kde je, že. Tak nějak furt ve středověku. Ja bych pojem islám nezaměnoval s arabskými astronomy, matematiky, lékaři apod.

Pokud jde o Řim, je to věc názoru, podle mne úpadek Říma začal i z jiných důvodů. Klientelismus, všudypřítomná korupce, občanství pro kohokoli, kdo na to má, velikost říše přesahující logistické možnosti doby. Nicméně nesnašenlivé monoteistické naboženství tam jistě taky hrálo roli. A jsme zase u dneška, že. 

Tak použil jsem zkratku... Co je horší, že člověk za pár tisíc let od antiky se nezměnil, nic nepochopil a bude chyby opakovat až do skonání světa 🙄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@elloco naprosto souhlasím. On se sice člověk vyvíjí, ale oproti rychlosti vývoje technologií naprosto nepatrným tempem. Samozřejmě mluvím o průměrném voliči - asi jiný pocit bychom ziskali v jidelně Caltech nebo MIT. Bohužel si tenhle fakt neuvědomují minulí, dnešní i budoucí progeresivisti, kteři by ten vývoj člověka rádi tím či oním směrem urychlili. Historie ukazuje, jak ty jejich pokusy obvykle dopadly... jenže tý krve co to vždycky stálo. Sám jsem fanouškem hesla: evoluce, ne revoluce! Ideálně tempem, který je pro jednu generaci skousnutelný.

@Bobisek

Já nepopírám, že se hrozné věci dějí kdekoliv a že v každém etniku či národě se najdou nebezpeční nebo pomatení jedinci. Akorát jsem si nevšiml, že by dnes jejich činy schvalovalo nebo dokonce oslavovalo obrovské množství lidí kolem nich. Osobně bych se ale opravdu nevěnoval excesům - ty jsou jen smutnou třešnickou na pohřebním dortu evropské demokracie, svobody a kultury. Věnoval bych se hlavně tomu budoucímu přečislení a následné "demokratické demontáži demokracie". To je to, čeho by jsme se měli bát. Když ne kvůli sobě, tak kvůli dětem, na ty to dolehne naplno. 

 Představte si, kdyby ČR nasledujicích 40 let začala přijímat každý rok vyšší desetitisíce až nižší statisíce mladých mužů se základnim vzděláním převážně neintegrovatelného typu. Jak by vypadala ČR za těch 40 let? Jak by vypadaly městské čtvrti, jak by vypadal veřejný prostor, jak by vypadala politika, jak by vypadal sociální a daňový systém? Jak by vypadala struktura voličů a kdo by vyhrával volby? Kdo by určoval vyhlášky, pravidla, zákony? Opakuji - každý rok vyšši desetitisíce nebo nižší statisíce. A to se (v poměru o řád výše) děje v západní Evropě.

Nejhorší je, že i kdyby se tomu trendu v ČR podařilo nějak uniknout (páč jsme socky se sockoidnima dávkama, jak cali trefně poznamenal - jenže už se mluvilo i o jednotných eurodávkach, co vím), bude to jedno. Jakmile se to totiž stane ve Francii, Britanii, Německu, neumim si představit ani ČR, ani Visegrád, jak tomu odolává. Mimochodem, Západ dělá na jednu stranu vše pro to, aby islámský svět nezískal atomový arzenál - a zároveň se přilis nebrání tomu, aby se sám - se svým jaderným vybavením - tím islamským světem v budoucnu sám nestal (čistě demografickou cestou).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, martar napsal:

@elloco naprosto souhlasím. On se sice člověk vyvíjí, ale oproti rychlosti vývoje technologií naprosto nepatrným tempem. Samozřejmě mluvím o průměrném voliči - asi jiný pocit bychom ziskali v jidelně Caltech nebo MIT. Bohužel si tenhle fakt neuvědomují minulí, dnešní i budoucí progeresivisti, kteři by ten vývoj člověka rádi tím či oním směrem urychlili. Historie ukazuje, jak ty jejich pokusy obvykle dopadly... jenže tý krve co to vždycky stálo. Sám jsem fanouškem hesla: evoluce, ne revoluce! Ideálně tempem, který je pro jednu generaci skousnutelný.

@Bobisek

Já nepopírám, že se hrozné věci dějí kdekoliv a že v každém etniku či národě se najdou nebezpeční nebo pomatení jedinci. Akorát jsem si nevšiml, že by dnes jejich činy schvalovalo nebo dokonce oslavovalo obrovské množství lidí kolem nich. Osobně bych se ale opravdu nevěnoval excesům - ty jsou jen smutnou třešnickou na pohřebním dortu evropské demokracie, svobody a kultury. Věnoval bych se hlavně tomu budoucímu přečislení a následné "demokratické demontáži demokracie". To je to, čeho by jsme se měli bát. Když ne kvůli sobě, tak kvůli dětem, na ty to dolehne naplno. 

 Představte si, kdyby ČR nasledujicích 40 let začala přijímat každý rok vyšší desetitisíce až nižší statisíce mladých mužů se základnim vzděláním převážně neintegrovatelného typu. Jak by vypadala ČR za těch 40 let? Jak by vypadaly městské čtvrti, jak by vypadal veřejný prostor, jak by vypadala politika, jak by vypadal sociální a daňový systém? Jak by vypadala struktura voličů a kdo by vyhrával volby? Kdo by určoval vyhlášky, pravidla, zákony? Opakuji - každý rok vyšši desetitisíce nebo nižší statisíce. A to se (v poměru o řád výše) děje v západní Evropě.

Nejhorší je, že i kdyby se tomu trendu v ČR podařilo nějak uniknout (páč jsme socky se sockoidnima dávkama, jak cali trefně poznamenal - jenže už se mluvilo i o jednotných eurodávkach, co vím), bude to jedno. Jakmile se to totiž stane ve Francii, Britanii, Německu, neumim si představit ani ČR, ani Visegrád, jak tomu odolává. Mimochodem, Západ dělá na jednu stranu vše pro to, aby islámský svět nezískal atomový arzenál - a zároveň se přilis nebrání tomu, aby se sám - se svým jaderným vybavením - tím islamským světem v budoucnu sám nestal (čistě demografickou cestou).

S tím musím naprosto souhlasit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S dovolením sem hodím tvrdá fakta oproštěná od emocí pro i proti výše zmíněné problematice. 

- když byla "Stálá představitelka ČR při OSN v New Yorku" velvyslankyní v Paříži, bála se chodit po ulici či zastavovat na červené. Jednou viděla na soukromém pozemku u ambasády malé auto plné arabských spoluobčanů vyndávajících z vozu pytle. Logicky zavolala jako představitelka diplomacie, na jíž spravovaném pozemku jsou lidé, kteří tam být nemají, policii. Jediná odpověď, které se jí dostalo, bylo, že je hovor monitorován a jestli si je vědoma toho, že je její aktivita přinejmenším nemorální. Její manžel je francouz a konstatoval, že se za svou zemi stydí. 

- moje manželka byla blok od mešity v Kodani, kde terorista zastřelil ochranku mešity při probíhající bohoslužbě. Důvodem vraždy a touhy po vyvraždení všech modlících se byla kresba proroka Mohameda s tělem psa z roku 2007, jež ztvárnil švédský karikaturista

- Charlie Hebdo

- dříve bylo možné nechat auto v DE odemčené. Dnes ne

- dříve bylo možné nechat ženu v DE chodit po ulici bez toho, aniž by na ni někdo nepískal a nesnažil se ji oslovit. Dnes ne

- ve SAE můžete nechat na pláži osobní věci bez povšimnutí do druhého dne. Při potenciální krádeži budete nejen vyhoštěni, ale dostanete zákaz vstupu do země

- arabský svět byl světem velkým a důležitým, a to až do doby, než se bílá tvář rozhodla k tomu, že bude potřeba mu vládnout a rozhodovat o jeho budoucnosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to je jinej příběh. Měli štěstí i smůlu, že sedí na černým zlatě. Plus teda důležitý obchodní trasy a strategický plavební kanál no. Nicméně vzhledem k opakovaným historickým útokům Arabů a Osmanů na východní a jižní Evropu bych to zas neházel úplně jen na bílou tvář, ono by se to taky dalo interpretovat jako částečně obranná snaha o snížení akceschopnosti arabských resp muslimskych sousedů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, martar napsal:

Jo, to je jinej příběh. Měli štěstí i smůlu, že sedí na černým zlatě. Plus teda důležitý obchodní trasy a strategický plavební kanál no. Nicméně vzhledem k opakovaným historickým útokům Arabů a Osmanů na východní a jižní Evropu bych to zas neházel úplně jen na bílou tvář, ono by se to taky dalo interpretovat jako částečně obranná snaha o snížení akceschopnosti arabských resp muslimskych sousedů. 

Přiznám se, že k debatě na toto téma nemám vzdělání. Četl jsem knihu o historii arabského světa, kde podle map bylo evidentní, jak byl Arab důležitý a co z něj udělala (r)evoluce. Ale bez historických konsekvencí k tomu nemůžu zaujmout stanovisko. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a já si po uspání dětí - díky naší diskuzi o ústupcích majority před machometány - vytáhl po několika desetiletích z knihovny Chestertonovu "Létající hospodu", ofoukl prach, nalil si něco dobrého a výborně se tu bavím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě je to koncert od začátku do konce :D A na pozadí hodně povedeného situačního humoru znepokojivý scénář, [ spoiler! ] kdy kromě tří regulérních vypatlanců je čtvrtý inteligentní, nepostrádá vtip, pracuje, má pěknou chytrou ženu (zdravotní sestru !) i děcko... a přesto do toho jde a rodina ho v tom podporuje, protože víra v posmrtný život a Zahrada blaženosti. Když uvážím, že jsem se poprvé málem nechal odradit stylem "amatérské kamery"... :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, martar napsal:

Za mě je to koncert od začátku do konce :D A na pozadí hodně povedeného situačního humoru znepokojivý scénář, [ spoiler! ] kdy kromě tří regulérních vypatlanců je čtvrtý inteligentní, nepostrádá vtip, pracuje, má pěknou chytrou ženu (zdravotní sestru !) i děcko... a přesto do toho jde a rodina ho v tom podporuje, protože víra v posmrtný život a Zahrada blaženosti. Když uvážím, že jsem se poprvé málem nechal odradit stylem "amatérské kamery"... :)

Napoprvý jsem to taky nedal, přišlo mi to jako nezdařilá komedie. Jenomže není. Zásahovka jede ve stejném duchu jako teroristická buňka.

"Cíl je medvěd".

"Potvrzuji zneškodnění cíle".

"To teda ne, sundal jsi Žvejka"!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Puvodne jsem nechtel reagovat, ale nakonec...

Byl jsem na nekolika misich v muslimskych zemich (Yemen, Sudan, Syrie, nekolikrat Af,...) a pracoval v SA na pozici seniorniho doktora. Jen shrnu moje poznatky a nazory nekterych vzdelanych muslimu, s nimiz jsem parcoval a jsem dosud v kontaktu. Omlouvam se za politickou nekorektnost. Kdyztak at to admin smaze.

1. nedelejme si iluze, ze lide, kteri se sem chteji dostat nejak stoji o integraci a zacleneni. Jejich primarni motivace jsou toliko dve. Vypadnout z toho pekla, ktere tam je. A ruku v ruce s tim jde i propaganda, ktera je tam sirena - kazdy v EU ma barak, nechodi do prace, v rodine 2 auta, davky 2000$, atp. Snaha toto uvest na pravou miru je predem ztracena, protoze bezverec a nemuslim jim proste z principu stoji a slape po stesti. Nemyslim si, ze je mozne je nejak smysluplne zaclenit do evropske spolecnosti.
Vzdelani vetsiny boat people je nizke az zadne. Pracovni navyky nevalne. Jazykove vybaveni dtto. Uplatnitelnost na trhu prace v EU velka nula.

2. nazor nekterych kamosu a ne ojedinely - proc proboha pachate v te Evrope rizenou sebevrazdu? Dokud budete ty lidi prijimat, tak budou chodit. Zaplatili si paserakum $1000+ per capita, casto se na to slozila cela rodina, a oni nemaji co ztratit.

3. nevim jaka je zkusenost ostatnich vazenych clenu zde na foru, ale ja jsem mel v SA (ac vedeny jako senior consultant) v jejich nemocnici neustaly pocit, ze jsem jako Evropan osobou ne druhe, ale asi tak ctvrte kategorie. Tou posledni tam jsou Filipinci, kteri jim delaji otroky. Staci zahnout z hlavnich vedle nejake novostavby v procesu...

4. z Francie mam osobni zkusenosti. Zkuste vecer v Parizi vystoupit na stanici metra Stalingrad. V Marseille mi spoluzacka z fakulty zakazala jezdit nekterymi ctvrtemi. Na cervene se nestavi, pouze pribrzdi a jede dal. Zamceni auta po nasednuti je zakladnim ridicskym navykem.

Asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...