Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 4 hodinami, M109 napsal:

Tak toto je silná káva...

Keby bol @miliusportosov príspevok v slovenčine, myslel by som si že čítam článok z nejakej modernej verzie Gardistu. 

 

Kto ma ale prekvapil, je @martar, u Teba som čakal hĺbavejší prístup, na základe Tvojich príspevkov (nielen) tak nejak podvedome očakávam, že keď sa vyjadruješ k téme, kde postuluješ uzávery, vieš, o čom hovoríš a v téme sa vyznáš. Tu si, žiaľ, mimo... Ale s úvodom sa dá súhlasiť :)

 

 

 

Ber to prosím jen jako začátek diskuze. Nemám patent na rozum a rád si poslechnu názory protistrany. Že byli Židé v Evropě historicky (jako "Ti, kdo zabili Ježíše") všelijak perzekuováni a měli omezená práva jsem slyšel a něco málo o tom četl, ale moc o tom upřimně řečeno nevim. Od druhé poloviny 19 století už bylo ale jejich právní postaveni v podstatě rovnoprávné, nebo ne? Ti, kteří chtěli, se asimilovali. V tehdy křesťanské většinové společnosti rozumná věc. Ti ortodoxní se ale neasimilovali a dál se lišili. Měli prostě své důvody k izolaci od společnosti. A tak byli dál "Ti jiní". Kulturou, chovánim, jazykem, oblečením... Kam to vede, vime. V každé populaci je dost lidí, kteří na "jinost" reagují pudově jako zvířata a kdo s tímhle nepočítá, je nenapravitelný idealista.

Tim se vracím k meritu věci: jak je možné, že byly židovské komunity v cizich zemích izolované i v předkristovské době nebo v zemích, kde je Kristus každému ukradený? Neni to opravdu i důsledek jisté náboženské rigidity, kterou dnes vidíme u muslimů a u různých odnoží křesťanů? Nebýt toho, v hromadě zemí Jihu a Východu by podle všeho snadno splynuli s většinovým obyvatelstvem.

Ja si rozhodně nemyslím, že by si Abrahámovi potomci za vše mohli sami - ovšem stejně tak si nemyslím, že jsou to jednou provždy ubližovaní chudáčci a za vše zlé, co se jim přihodilo, můžou jen a pouze ostatní. Nejsou jediný národ, který v historii přišel o své území.

Jestli je to moc citlivé téma pro řesení ve veřejném prostoru (nemám moc vyvinutý smysl pro to, co je tabu), klidně to presuňme do soukromé konverzace. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, martar napsal:

Ber to prosím jen jako začátek diskuze. Nemám patent na rozum a rád si poslechnu názory protistrany. Že byli Židé v Evropě historicky (jako "Ti, kdo zabili Ježíše") všelijak perzekuováni a měli omezená práva...

Kresťanská ostrakizácia židov je len dôsledkom tej starovekej. Vtedy sa celkovo akékoľvek rôzne skupiny veľmi nemuseli, špeciálne, pokiaľ nejakú spája (prvé aspoň trochu rozšírenejšie) monoteistické náboženstvo medzi množstvom polyteistických.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vida. To dává smysl. A jsme u smutného paradoxu  že náboženství (judaismus, křesťanství, islám i další), které se snaží udělat z člověka lépe fungující sociální bytost (soubor závazných pravidel před vyšší autoritou) z něj často dělá pravý opak a v rámci smíšených společenstvi působí kontraproduktivně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Být to v naší temné minulosti naopak a židé být u moci místo křesťanů, byl by pogrom na křesťanech, je to úplně jedno.Boužel, Izrael vzniknul tak jak vzniknul a hlavně na místě kde vzniknul, takže to tam ještě dlouho bude vařit, jen je škoda že Evropa tohle svinstvo s náboženstvím mohla mít už dávno za sebou ale zatím to vypadá že nás to teprve čeká s celým islámem zde.Jediný dobrý na tom všem je, jestli se to tak dá vůbec napsat, že náš nepřítel, je i Izraelský nepřítel..

Odesláno z mého SM-N986B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni, toto je dosť ťažká téma a podať ju objektívne, stručne (čo si nutne vyžiada zjednodušenie a zovšeobecnenie) tak, aby sme, nakoľko sa to dá, nikomu neublížili, je celkom náročné. Pokúsim sa neskôr, ak nájdem čas, k tomu pár riadkov napísať. 

K aktuálnemu dianiu, skutočnosti, ktoré vychádzajú najavo, sú - no nenachádzam slová - obludné? príkladom ... v novšej občianskej výstavbe v Izraeli sú povinné bezpečnostné miestnosti / kryty, je to miestnosť / časť domu z extra pevného železobetónu, so silnými železnými dverami a okenicami. Do niektorých sa Hamas nevedel dostať...tak bral rezervné pneumatiky z áut, ktoré mali ľudia pred príbytkami, zapáili ich a hodili dovnútra domu. Niekoľko obetí uhorelo, niekoľko sa udusilo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, martar napsal:

Tvl fakt Miloš Zeman teď někde řekl, že řešením by byl odsun Palestinců do saudskoarabské pouště?

 

Idnes.

Na Palestince neberu ohledy, odsun je jednou z možností, řekl Zeman - iDNES.cz

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem jenom zvědavý jaký dopad bude mít tento konflikt na bezpečnost ve světě. Jako na potvoru máme zaplacený Pákistán, letenky na cestě a pár hustých exotů tam také trajdá po té krásné zemi 🤪 Aby zmrdi nezačali vystrkovat růžky po celém světě....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, African napsal:

Jsem jenom zvědavý jaký dopad bude mít tento konflikt na bezpečnost ve světě. Jako na potvoru máme zaplacený Pákistán, letenky na cestě a pár hustých exotů tam také trajdá po té krásné zemi 🤪 Aby zmrdi nezačali vystrkovat růžky po celém světě....

Tento teroristický útok bude mít větší a větší celosvětový dopad. Pokud Izrael zaútočil na letiště v Sýrii a muslimové chystají protestní pátek, tak bude celosvětově hodně veselo... zejména pokud začnou sociální sítě plnit obrázky z invaze v Gaze...  

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, skalis napsal:

Co Hamas predvedl taky neni zadna valka, ale teroristickej cin na steroidech.

To už nie je ani teroristický čin, to je číre destilované zlo... :

Dr. Ron Azaria (54) je zkušený plastický chirurg.
V úterý byl povolán na noční směnu do tábora vojenského rabinátu Šúra poblíž Ramle, aby pomohl roztřídit a identifikovat těla těch, kteří byli zabiti při teroristickém útoku Hamasu poblíž pásma Gazy.
"Až do včerejšího večera jsem si myslel, že jsem to všechno viděl. Jako lékař v terénu jsem viděl popáleniny, válečné zranění, teroristické útoky, teroristy, kteřé ke mně přivezli poté, co explodovali.
Ale takové věci jsem nikdy v životě neviděl," řekla Azaria v šoku z předchozí noci.
"Připadal jsem si, jako bych vstoupil do stroje času a vrátil se do roku 1945, jako by jsem osvobodil koncentrační tábor. Byl to nelidský pohled, tomu se nedá uvěřit," popsal zkušený lékař hrůzy, kterým byl vystaven.
"Množství těl je obrovské, přivezli je v chladírenských kamionech.
Teroristé těla podminovali, aby kdokoliv, kdo je přišel vyprostit, explodoval s nimi.
Přišli prostě zneužít, vymazat a smazat. Nemám ve svém slovníku slova, abych popsal, co jsem tam viděl.
Ti, kteří to udělali, nejsou zvířata, jsou to podzvířata."
 
"Když jsem ráno odjížděl, přijel další náklaďák," řekl Azaria. 
Muž ze ZAKA  mi řekl, že uvnitř jsou těla 50 miminek a dětí.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, martar napsal:

Ber to prosím jen jako začátek diskuze. Nemám patent na rozum a rád si poslechnu názory protistrany. Že byli Židé v Evropě historicky (jako "Ti, kdo zabili Ježíše") všelijak perzekuováni a měli omezená práva jsem slyšel a něco málo o tom četl, ale moc o tom upřimně řečeno nevim. Od druhé poloviny 19 století už bylo ale jejich právní postaveni v podstatě rovnoprávné, nebo ne? Ti, kteří chtěli, se asimilovali. V tehdy křesťanské většinové společnosti rozumná věc. Ti ortodoxní se ale neasimilovali a dál se lišili. Měli prostě své důvody k izolaci od společnosti. A tak byli dál "Ti jiní". Kulturou, chovánim, jazykem, oblečením... Kam to vede, vime. V každé populaci je dost lidí, kteří na "jinost" reagují pudově jako zvířata a kdo s tímhle nepočítá, je nenapravitelný idealista.

Tim se vracím k meritu věci: jak je možné, že byly židovské komunity v cizich zemích izolované i v předkristovské době nebo v zemích, kde je Kristus každému ukradený? Neni to opravdu i důsledek jisté náboženské rigidity, kterou dnes vidíme u muslimů a u různých odnoží křesťanů? Nebýt toho, v hromadě zemí Jihu a Východu by podle všeho snadno splynuli s většinovým obyvatelstvem.

Ja si rozhodně nemyslím, že by si Abrahámovi potomci za vše mohli sami - ovšem stejně tak si nemyslím, že jsou to jednou provždy ubližovaní chudáčci a za vše zlé, co se jim přihodilo, můžou jen a pouze ostatní. Nejsou jediný národ, který v historii přišel o své území.

Jestli je to moc citlivé téma pro řesení ve veřejném prostoru (nemám moc vyvinutý smysl pro to, co je tabu), klidně to presuňme do soukromé konverzace. 

👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, Bert napsal:

Nedovedu si představit svou reakci, pokud by mi někdo ukázal obrázek setnutého dítěte.

To jsou veci, ktery normalni clovek nedokaze pobrat. Ja teda urcite ne. Akt proti diteti se neslucuje nejen s principy humanity, ale ani s principy samotne lidske existence.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Berte, to je asi pravda, ale v každém případě to je návrat do koncentračních lágrů a k jejich důsledkům.

Je třeba pro ostatní vědět, co je zač Jeruzalémský muftí a co to jsou tzv. "Palestinští Arabové". Ti kteří si našli s Hitlerem stejnou a společnou notu. Proto také popírají holocaust.

Amín al-Husajní – Wikipedie (wikipedia.org)

440px-Bundesarchiv_Bild_146-1987-004-09A,_Amin_al_Husseini_und_Adolf_Hitler.jpg

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...