Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

To jsem vyčetl, ale jak se to chová?

Zapnu turbo v kuchyni, vše ostatní se uzavře a odvod jen z kuchyně? Když zapnu turbo na toaletě, opět se všechny ostatní odvody uzavřou a jde jen odvod z toalety?

Jednotka rekuperace pak musí poznat, jaké jsem zmáčknul tlačítko a podle toho ostatní vývody uzavírat. A když běží třeba kuchyň na turbo a někdo zmáčkne turbo v koupelně - co se stane? 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, P_P napsal:

To jsem vyčetl, ale jak se to chová?

Zapnu turbo v kuchyni, vše ostatní se uzavře a odvod jen z kuchyně? Když zapnu turbo na toaletě, opět se všechny ostatní odvody uzavřou a jde jen odvod z toalety?

Jednotka rekuperace pak musí poznat, jaké jsem zmáčknul tlačítko a podle toho ostatní vývody uzavírat. A když běží třeba kuchyň na turbo a někdo zmáčkne turbo v koupelně - co se stane? 

 

Chová sa to tak, že jednotlivé externé signály (turbá) majú okrem nastavení prietoku a času i priority... Takže ak máš pri kuchyni prioritu č.1 a niekto stlačí WC kde je priorita nižšia tak sa nedeje nič... Vzduch je odsávaný mimo rekuperátor von, a v rovnakom množstve privádzaný čerstvý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, P_P napsal:

@tommi_d Díky za info, to by bylo fajn. Ještě doplnění, prosím - ty priority si řídí přímo aplikace rekuperace, nebo nějaký nadřízený soft chytré domácnosti? 

Ak rozmýšlaš nad Atreou, tak tá to má cez vlastné ovládanie (webrozhranie)

atrea.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Chalani, uz sa to tu preberalo, ale nemozem to najst. Mozete mi niekto poradit solidnu firmu, ktora postavi poriadny zahradny domcek na naradie - rozmery 2 x 2,5 m? Som ochotny za to zaplatit viac penazi a ponuka "plechovych strasiakov" z Baumaxu ma absolutne nezaujima. Vdaka!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozebírám původní jádro v paneláku, zase jsem měl našetřeno na Rolexky a žena, že koupíme byt 🙂 V sobotu ráno jsem začal, kuchyň pryč, koupelna skoro taky, zasekly mne nefunkční uzávěry na přívodech vody, propouští, takže koupelnová baterie zpět a zítra s vodákem za zády kuchyňskou. 

 

275-1483full (1).jpg

275-1489full.jpg

275-1488full.jpg

436313950_314281068344533_8774168292545372573_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, gunman napsal:

Rozebírám původní jádro v paneláku, zase jsem měl našetřeno na Rolexky a žena, že koupíme byt 🙂 V sobotu ráno jsem začal, kuchyň pryč, koupelna skoro taky, zasekly mne nefunkční uzávěry na přívodech vody, propouští, takže koupelnová baterie zpět a zítra s vodákem za zády kuchyňskou. 

 

275-1483full (1).jpg

275-1489full.jpg

275-1488full.jpg

436313950_314281068344533_8774168292545372573_n.jpg

To je pecka :D per to sem dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7 hours ago, miguel said:

Chalani, uz sa to tu preberalo, ale nemozem to najst. Mozete mi niekto poradit solidnu firmu, ktora postavi poriadny zahradny domcek na naradie - rozmery 2 x 2,5 m? Som ochotny za to zaplatit viac penazi a ponuka "plechovych strasiakov" z Baumaxu ma absolutne nezaujima. Vdaka!

V ČR můžu doporučit deltasvratka.cz, ale nevím, jestli je to pro tebe platný :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Borci, nemáte tip na dobrou stavební firmu na Vysočině? Potřebuju opravit prohnutej strop, tj. odkrejt, zjistit, zajistit, možná i statik, vyheverovat, podepřít nějakým íčkem nebo vyměnit trámy, pak zateplení a SDK...

Radši bych firmu se znalostí, popř. pojištěním - kdyby se strop nááhodou při pracech rozhodl, že toho má dost a zkolaboval. Nahoře je podkroví a samozřejmě na podlaze patra stojí trámy nesoucí krov, takže domino-efekt riziko poměrně velký.

Když bude spolupráce dobrá, tak potom mám v plánu další (větší věci)...

Jihlava-Telč, popř. J. Hradec apod. Chápu, že tu tolik lidí z Vysočiny není, ale líná huba... Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozebírám původní jádro v paneláku, zase jsem měl našetřeno na Rolexky a žena, že koupíme byt  V sobotu ráno jsem začal, kuchyň pryč, koupelna skoro taky, zasekly mne nefunkční uzávěry na přívodech vody, propouští, takže koupelnová baterie zpět a zítra s vodákem za zády kuchyňskou. 
 
275-1483full(1).thumb.jpg.4635eeb3700c5aba2bdceab39d988d1c.jpg
275-1489full.thumb.jpg.69af58077d7754a492a162e97fd77b67.jpg
275-1488full.thumb.jpg.6012de4c2559c489acbb8a7b74051330.jpg
436313950_314281068344533_8774168292545372573_n.thumb.jpg.314855923040e9f8cf7f2e9c362eaa13.jpg

Na bytě to mám podobně,jen to začíná záchodem od vstupu.Dal jsem všude posuvné dveře do pouzdra,když se dělala rekonstrukce. Krásně mi tam vyšel samostatný záchod,v koupelně rohová vana s místem na pračku,umyvadlem a do kuchyně se vlezla rohová linka,s vedle samostatně stojící lednicí a jídelním stolem.

Ať se dílo daří


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Půdorysně to vypadá takhle, 2+1 s úzkou kuchyní a malou koupelnou. Koupelnu zvětšíme o tu chodbu z předsíně do kuchyně. 

 

Tento týden odvážím vybouranej bordel, původní stěny koupelny jdou řezat aku přímočarkou, flexu jsem zatím zapnul jen na vyřezání zabetonované části futer.

Od června máme nájemníka, musím to tlačit dopředu.

279-1516full (1).jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říká, mám stejnej byt. Já zvažoval změnit dispozici z 2+1 na 2+kk, tedy shodit celou příčku mezi kuchyní a pokojem vpravo. Ovšem 2+1 se mi lépe pronajímá. Každopádně bych udělal samostatné wc mimo původní půdorys a zvětšil koupelnu na plnohodnotnou vanu plus samostatný sprcháč. Červeně jsou vchodový dveře a stoupačky, jediný dvě nezměnitelný věci.

Bytvrsovice01.jpg.aaf2bb49493c7e13216506016ec4ee79.jpg

Bytvrsovice02.jpg.88f441b0359a1947d64e016783121f85.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Americkej: Jak bys u přesunutého WC dál od jádra řešil odpad (potrubí od mísy ke stupačce splaškové kanalizace)?

Upraveno uživatelem Kamil.K
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten tvůj byt je krapet lepší, naše kuchyně je široká jen 1,8 metru zase máme hodně velkou(naprd) předsíň. Další co, všechny naše příčky jsou nosné, takže všechno bourání je až po schválení statikem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Raději si ty příčky ověř. Tipuju, že technologicky máme totéž. Vnitřní příčky jsou 6 cm silné, to nemůže bejt nosný.

E: Každopádně jsi v bodě, kdy máš spoustu otevřených možností. Přijde mi zbytečný lpět na původních (dnes nevyhovujících a dávno překonaných) dispozicích.

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...