Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

Hlavně si dej bacha, jestli se ti svinutá žaluzie/roleta vleze do prostoru, který si na to necháš nad oknem, ať už ze speciálního překladu nebo to vyřešíš jinak. Soused si takhle koupil roletové překlady Heluz, ty už jsou samy o sobě drahé jak prase, a pak zjistil, že se mu tam nenavine tak dlouhá roleta, jak by potřeboval u francouzských oken. Já jsem před okny nechal kapsu vysokou na jeden fár cihel a mám spočítané, že se tam vleze žaluzie 2100 mm i s motorem. Před dvěma roky, kdy jsem to řešil, takový překlad nebyl, a co bylo, tak bylo i tak dost drahé. Pokud plánuješ zateplení, tak to ani teď nemusíš řešit.

 

EDIT:

 

Takhle to nějak ve finále vypadá. Nestojí to o nic víc, než překlad bez "kapsy":

 

post-36202-0-18824600-1534748415_thumb.jpg

Upraveno uživatelem malda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Díky za postřeh, budu to mít jen na okna, takže s délkou by problém být neměl. Zateplovat nehodlám, stavíme z ytongu lambda 450. Drahé to je, chtějí +/-14000kč za ty dva překlady (bez slevy). Ještě se podívám jak to vyřešit jinak, včera mě kolega nahlodal, že by tam v tom vybrání na roletu mohl nastat problém s tepelným mostem, když nebudeme zateplovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zastineni jsem taky řešil. Celkem u nás fouká, tak žaluzie jsme zamítli. Pak mě napadly posuvné panely s tahokovu. Daj se i zajistit proti otevření zvenku. Vzhledem k tomu, že nemáme záclony, tak bylo důležité zvolit správné díry tahokovu, aby při zařazení nebyla úplná tma a večer při rozsviceni nebylo vidět skrz. Ocel jsem nechal jemně zreznout a pak zalakovat.

post-24177-0-86648900-1534751004_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CEGY: tak to jsem ještě neviděl, každopádně to vypadá hodně dobře, ale bojím se, že na našem domu by to nevypadalo tak dobře. Spíš jako nějaké mříže. Další věcí je, že to asi nebylo úplně nejlevnější, hledám spíš kde ušetřit, proto budu dávat žaluzie nebo rolety jen na jižní stranu. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sibirnaya: to je sen. Nádhera.

 

ivan_989: jj znám. Sice z heluzek, ale znám. Známá staví momentálně z lambdy 375 bez zateplení. Teď se to tak staví celkem bežně. Já tomu moc nerozumím, ale nejsem fanda polystyrenu. Tepelný odpor lambdy 450 je 5.42

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád má firmu na zateplování. Říká, že polystyren je nejlepší kšeft. Baráky co dělal před 10 lety teď polystyren sloupávaji,protože se za nim shromažduje vlhko a dávaj vatu za kterou sice taky to vlhko bude,ale lidi maji dobrej pocit že vata bude lepší no a on bude mít za deset let zase práci. Nevím,nevyznam se v tom,takhle to prezentuje on. Já budu zdít z broušených 49cm a žádné další zateplování. Co člověk to názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobre urobena stavba vie byt uplne ok aj bez zatepleni. Ale treba pri tom pomoc niekoho z odboru alebo mat vela skusenosti, vyriesit vsetky tepelne mosty.

Pod kastlik musi ist zateplenie, asi najcastejsie Styrodur kvoli pevnosti. Tym padom preklad musi byt vnoreny do fasady, cize ak mas mur 37.5 tak preklad das len 32.5 + 5cm styrodur. Toto zateplenie musi na vsetkych stranach presahovat preklad aspon o hrubku zateplenia. Ale cely kastlik bude vonku, s tym predpokladam ratas.

Zaluzie maju vyhodu v tom ze ich (ak su dost hrube lamely) mozes mat v otvorenom stave, mas tam svetlo, no slnko prakticky nedopada na sklo, takze tepelny efekt rovnaky ako s roletou. Nevyhoda oproti rolete: cena.

Vetra sa neboj. Mam 9cm Z profil a uplne kaslem na vietor. Je to maximalne exponovane, na naveternej strane (prevladajuce vetry v oblasti), na poschodi, a nestahoval som ich ani pri 100kmh vetre (ktory mi tazky agatovy zahradny stol prakticky hodil o plot).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím jsem právě nepočítal. Pokud teda bude celý kastlík venku, tak je hloupost dávat tak drahý překlad s vybráním, dám tam rovnou klasický překlad a ten přijde kastlík ven tak jako tak. Nebo mi něco uniká? To mi moc nedává smysl.

 

Edit: Sibiř má kastlík taky úplně schovaný.

 

Těch tepelných mostů se právě obávám, proto jsem se rozhodl, že věnec bude ještě o jeden šár nad stropem, abych je co nejvíce eliminoval.

Upraveno uživatelem shewcza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobre Cegy, to asi chtelo trochu odvahy, ale vypada to zajimave a k tomuto typu domku se to, myslim, pekne hodi

 

Je to trochu industrialni, ale to ja rad.. 

CEGY: tak to jsem ještě neviděl, každopádně to vypadá hodně dobře, ale bojím se, že na našem domu by to nevypadalo tak dobře. Spíš jako nějaké mříže. Další věcí je, že to asi nebylo úplně nejlevnější, hledám spíš kde ušetřit, proto budu dávat žaluzie nebo rolety jen na jižní stranu. :-)

Tak samozrejme zalezi na typu baraku. Ce na nebyla zas tak velka. Rekl bych mozna nizsi, nez venkovni zaluzky s motorama. Ja mam teda ty panely pouze na rucni pohon :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád má firmu na zateplování. Říká, že polystyren je nejlepší kšeft. Baráky co dělal před 10 lety teď........

A co teda máme dělat my co bydlíme v baráku, který je postaven s 45cm zdi z pálené cihle. Jak přirazíš skříň ke zdi, tak se objeví plíseň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, takže v tom případě nemusím kupovat ty drahé překlady s kapsou na kastlík. Díky, na to bych přišel až při stavbě.

No, mozno by to slo schovat, ale bude to ltt.

Vravel si hrubka 45? Kastlik tak 15cm. +1cm lepidlo/sietka/stierka. + 5 cm styrodur. To mas 21 cm. Ostava Ti 24. Coz by na preklad mohlo stacit. Takze to teoreticky dokazes cele skryt. Bude to mat poschodie?

Vyhoda tych hotovych prekladov je ta ze to robosi nedodrbu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...