Přejít na obsah

Damasko - novinky


Heky

Doporučené příspěvky

Me se to docela libi. Ctvrtkove indexy vypadaji mirne tlustsi a kratsi, za me ok. Datum ok. Velikost asi ok. Zmensili ?made in germany?, ok. Bez cisel, ok. Bile indexy, bile rucky, ok. Bila vterinovka, jeste nevim.

Suma sumarum, libi se mi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 361
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

filo-boxer: bingo! Lepsi prehlednost a jeste to vypada lepe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, takhle je to filo lepší. I tak mi to ale přijde jen jako horší 556. Spolu s těmi chrony, no aniž bych chtěl slyšet trávu růst, jaký by měl být nový název manufaktury?

 

Dinn

Sidasko

Dasinn (nebo Dasein?)

Sinnmasko

Damasinn

Konradinn

Schmidtasko

 

Už mě to nebaví a ani to není vtipný, ale tehnle směr se mi ... ... ... nezdá.

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono by stacilo, kdyby ty minutove indexy byly kratsi a hned to vypada pouzitelneji (podle me).

 

attachicon.gifUnbenannt.JPG

 

filo-boxer: toto posli Konradovi , vypytaj si jeden kus zdarma, a k tomu 5000 EUR za napad. 

 

Ze na to neprisli sami.  S tymi kratsimi indexami je to lepsie. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, takhle je to filo lepší. I tak mi to ale přijde jen jako horší 556. Spolu s těmi chrony, no aniž bych chtěl slyšet trávu růst, jaký by měl být nový název manufaktury?

 

Dinn

Sidasko

Dasinn (nebo Dasein?)

Sinnmasko

Damasinn

Konradinn

Schmidtasko

 

Už mě to nebaví a ani to není vtipný, ale tehnle směr se mi ... ... ... nezdá.

 

Dinn - OK

Sidasko - to je jak nejake mesto v Rumunsku

Dasinn - to je jak meno nejakej babicky v Japonsku

Sinnmasko - :D lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 A teď tu provádíme DaSinnanalýzu :)

 

Já měl vždycky trochu apetit na DA45, ale někdy se stane, že vás nějaká značka začne (třeba iracionálně a dočasně) něčim prudit. Kopírka Sinnu (i když třeba kolaborativní?) je pro mě takový moment. :(

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, praveze ne. Matovy centry rucek a rel. 'kratka' delka u nich delaji vyvazeny rozlozeni, imho. ;)

 

 

Mě teda ručky Sinn, které u prostředka splývají s ciferníkem, vadí. Zhoršuje to podle mě čitelnost. U těch celobarevných může pohled tak nějak od prostředka, kde ručka vždycky začíná, sledovat směr ručky. Když je vidět jen konec, trvá déle ten konec najít. A že ručka nedosahuje ke své stupnici, to považuju za naprosté diletantství, v podstatě nepochopení její funkce. U "toolových" hodinek dvojnásob. Takže ručky Damasko mi přijdou lepší ve všech směrech.

 

Ciferník s kratšími minutovými indexy (jako má Sinn) vypadá lépe. Z ciferníku Damasko bych ale zachoval dvojitý index na dvanáctce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se byl teď na pár svých hodinek mrknout, a budu je prodávat, protože Omega i Rolex jsou teda naprostí diletanti a nechápou funkci ručiček :)

 

Argumetaci chápu, někdy mi to vadí, spíš ale ne (možná seikařská znouzectnost). Za mně stejně Sinny, mě se ty tmavé ručičky uprostřed na tomhle modelu naopak vždycky líbily (i když chápu, že funkčně je to kompromis).

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se byl teď na pár svých hodinek mrknout, a budu je prodávat, protože Omega i Rolex jsou teda naprostí diletanti a nechápou funkci ručiček :)

 

Argumetaci chápu, někdy mi to vadí, spíš ale ne (možná seikařská znouzectnost). Za mně stejně Sinny, mě se ty tmavé ručičky uprostřed na tomhle modelu naopak vždycky líbily (i když chápu, že funkčně je to kompromis).

 

Ano, bohužel i u takto zvučných značek se občas vyskytují diletantští návrháři, kteří nechápou, že ručka má ukazovat na stupnici, ne jenom směrem k ní. Nic ve zlém, třeba někdy mohou krátké ručky vypadat hezky. Ale jsem přesvědčen, že u toolových hodinek nemají krátké ručky co dělat. Experimentovat by se s nimi mohlo snad u nějakých módních hodinek, kde je ukazování času podružnou funkcí.

Upraveno uživatelem PavelK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pebe, PavelK, dr.sphinx: jasne, rozumime si, jenom asi pletem vic veci dohromady. Uolne na zacatku jsem regoval na vymenu rucek z Da na 556, coz by mi prislo humpolacky kvuli jejich velikosti. O delce rucek az k indexum se vedou debaty leta, a v zasade souhlasim s tim, ze by se mely spec u tool hodinek indexu dotykat. To u 556 neni a zejmena varianty s lestenyma ruckama nad sunbutst cifrem mi prijdou dost nepomerny celkove. Matovany stredy u 556i by mozna na jinem modelu vypadaly blbe, ale tady se mi obzvlast libi v kontrastu se superlesklym cifernikem. Ale sto lidi sto chuti.

Sorry za OT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo a ja furt co mi to pripomina. :D Moje oblibene 556.

 

attachicon.gifUnbenannt.JPG

 

Filo, ten stredny navrh u mna top!!! spolu s 39mm velkostou a vyskou len 9.9mm prudko nositelne a zaujimave prehladne funkcne hodinky...

 

Ze si to neuvedomuju aj tvorcovia... tymi masivnymi minutovymi indexami to cele preplacali a zneprehladnili... skoda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...