Jump to content

Kdo čím jezdí

Lukáš

Recommended Posts

Jooo, tak to jsi dobrej. Yokohamy to skutecne byly. Ja je takhle koupil s autem a fotka je snad z roku 2008. Uz jsem s ni par let nejel, no moc dobre to neni... ja travil ted hodne let prevazne na mori. Ale zase s toho udelam daily a dojezdim to. 

V 4. 1. 2023 v 21:32, M3maniac napsal:

Pokud bych chtěl zábavné auto od bmw na denní ježdění tak jdu do F30 335i ( 340i ) bez filtru pevných částic. Bohužel si pořád drží cenu, do budoucna bohu dík.

Vidím to stejně - 340i. Měl jsem dvě 340i, jednu zadokolku a jednu xDrive. Nevím čím to bylo, ale zadokolka za mě jízdně lepší, i když na xdrivu jsem mel M Performance paket včetně výfuku, který měl vážně super zvuk. U RWD bude ale hodně omezený výběr a když už něco je, tak je to většinou USA dovoz a do toho bych já nešel. Po 340i jsem přesedl do M2 ještě s motorem N55, která už byla spíše víkendovka a nyní přemýšlím nad C63 C205 coupe, ale trochu se bojím už nákladů na provoz, i když by to byla čistě víkendovka na jeden rok. 

Například u RS3 jsem byl zklamaný z jízdních vlastností a už bych si ji znovu nekoupil. Navíc cca v 60tkm odešla rozvodovka. Zvuk má ale ten pětiválec famózní 🙂

Mozem potvrdit, ze B58 (v 340i) je famozny motor 👍 . Mam ho sice v trochu novsej iteracii a v ovela vacsom a tazsom 640i GT, co je trochu iny styl jazdenia, ale vzdy mi urobi velky spokojny usmev na tvari :default_happy: 😎

340i velká spokojenost :) A celé to vlastně spunktoval Radek @MaxelPůvodně jsem měl zálusk na 135i, ale osud tomu chtěl jinak a dopadla 340i. Zatím mám najeto 10tkm a neměnil bych. Povedené auto a samozřejmě ten motor hraje prim. Přijde mi to jako super volba v poměru cena/svezení. M3 by byla jistě lepší hračka ale cenově i servisem někde jinde.

Mám zadokolku, automat a pádla pod volantem. Manuál jsem nehledal a asi bych ho už ani nechtěl. 

Předchozí generaci motoru jsem měl v F01 (740i), kde to také fungovalo krásně, ale jízdní projev byl o dost klidnější než s 340i :-)) 

9F6F33EC-4E0A-4FA6-BFD8-6E9001507F75.jpeg

To můžu napsat klidně hned. Cupra je o 200% víc sportovní auto. Syrové, divoké, skvěle funkční. Nehýčká, provokuje. Bawor je dospělejší. Je možná stejně rychlý, ale nevíš o tom. Určitě není tak zábavný, možná na sport plus se v něm probudí divočák. Ale dává pocit, že si tě váží. Chválí, uklidňuje, když je potřeba, ukáže, že má sílu a ochotu bavit. Ideálně bych měl obě.

před 15 hodinami, Pavelpu27 napsal:

To můžu napsat klidně hned. Cupra je o 200% víc sportovní auto. Syrové, divoké, skvěle funkční. Nehýčká, provokuje. Bawor je dospělejší. Je možná stejně rychlý, ale nevíš o tom. Určitě není tak zábavný, možná na sport plus se v něm probudí divočák. Ale dává pocit, že si tě váží. Chválí, uklidňuje, když je potřeba, ukáže, že má sílu a ochotu bavit. Ideálně bych měl obě.

Gratuluju a přeju ať slouží a dělá radost. 

Pro BMW 3 mám slabost. Jenom se nějak nemůžu přenést přes absenci citu v řízení u současných 2er, 3er. Jakoby ta auta byla až moc dospělá. Když jsem měl Passata a přesedl do současné 3, byl jsem nadšený. Teď když mám starého caymana a přesednu do 3, jsem zklamaný a vzpomínám na e46 330i. Ale možná si ji už jenom idealizuju ve vzpomínkách.

Máme mezi sebou majitele Honda Civic Type-R FN2 148kW a Renault Clio RS III 145kW? 
Zúžil jsem petrolhead hothatch výběr na tuhle dvojku. Rád bych si oboje projel, ale nechce se mi objíždět auta už v prodeji; sám to nemám rád. 
Nejlíp Praha a okolí nebo HK/Pce, ale nakonec nejni problém dojet prakticky kamkoliv. Díky