Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

V našich podmínkách nejspíš ne, ale viděl jsem co to umí v teplých vlhkých oblastech, to je paráda, šestimetrový výhonky jak moje lýtka, kořeny prorostlý kanalizací, vyhony desítky metrů daleko. U nás bude živořit cca o rozměrech rákosí, nebál bych se toho. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Tom4 napsal:

V našich podmínkách nejspíš ne, ale viděl jsem co to umí v teplých vlhkých oblastech, to je paráda, šestimetrový výhonky jak moje lýtka, kořeny prorostlý kanalizací, vyhony desítky metrů daleko. U nás bude živořit cca o rozměrech rákosí, nebál bych se toho. 

No pravé mne vyděsila příhoda z našich podmínek... že se tak stalo. Tak nevím...asi raději koupím velikej květináč :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem v sousedni vsi objel stojici blikajici policejni auto, co stalo u kraje silnice, a myslim, ze jim tam svitilo i STOP. Kazdopadne jsem dal bliknkr a jel 50kou dal, pri pohledu do zrcatka se nic nedelo. Ted jen nevim, jestli uz nejsou tak lini, ze delaji kontroly z pohodli vozu aniz by lezli ven, a jestli jsem tak de facto neujel od kontroly...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěstitelský vlákno nevím jestli máme, náhodou nestalo se někomu že by mu začaly sesychat ještě kyselý nezralý švestky na stromech? Normální klasické švestky, ne novodobý velikosti vejce. 

I když byly roky výrazně sušší tak byla úroda ok, letos je vody dost i podle studny standard, ale pěkný plody normální velikosti na stromech během několika málo dní seschly do podoby "přezrálý zbytky v říjnu", jsou kyselý, jakoby gumový, bez šťávy. Půlka spadla během jediného dne. To byl tento týden.

Další stromy co jsou o něco výše a více ve stínu a bývají o týden později . . . dneska jsem koukal a bude to stejná story, kuwa. Kyselý, začínají se jim scvrkávat prdelky, tipuju že do půlky týdne je po úrodě jak u stromů více na slunci . . . 

prdele práce, viděli jste někdy něco takového? stromy vypadají jinak ok, škůdci nemyslím že by byli, zbytek zahrady jako jablka, ořechy, víno, maliny atd. roste standardně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, jak sme tu řešili ten bambus. Dneska jsem ho teda vyrejpnul a dal do květináče, aby mě nezasral zahradu. No a z jednoho jsem chtěl udělat dva, tak jsem ho rozdělil na dva. Jak jsem ho pulil v kořenech, vysypaly se z kořenů takový zelený a oranžový kuličky, něco jako antiperle. Po zmáčknutí z nich stříkala bílá tekutina. Co to je? Jsem říkal,že to budou vajíčka nějakýho pavouka cizokrajnyho.... arachnofobie začíná

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Tom4 napsal:

Pěstitelský vlákno nevím jestli máme, náhodou nestalo se někomu že by mu začaly sesychat ještě kyselý nezralý švestky na stromech? Normální klasické švestky, ne novodobý velikosti vejce. 

I když byly roky výrazně sušší tak byla úroda ok, letos je vody dost i podle studny standard, ale pěkný plody normální velikosti na stromech během několika málo dní seschly do podoby "přezrálý zbytky v říjnu", jsou kyselý, jakoby gumový, bez šťávy. Půlka spadla během jediného dne. To byl tento týden.

Další stromy co jsou o něco výše a více ve stínu a bývají o týden později . . . dneska jsem koukal a bude to stejná story, kuwa. Kyselý, začínají se jim scvrkávat prdelky, tipuju že do půlky týdne je po úrodě jak u stromů více na slunci . . . 

prdele práce, viděli jste někdy něco takového? stromy vypadají jinak ok, škůdci nemyslím že by byli, zbytek zahrady jako jablka, ořechy, víno, maliny atd. roste standardně.

Já to mám tento rok hodně podobné, přitom jiné odrůdy švestek jsou v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...