Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

1 hour ago, wawrik said:

Nevie niekto, čo by mohlo byť príčinou zdvojnásobenia CO2 v prázdnej izbe prázdneho domu? Viď spodný graf, ppm.

image.thumb.png.c23c182cfe02497dd2c93cb681a310cc.png

Globalni klimaticka zmena v praxi 😀 

Ale vazne.

Co treba nezvana navsteva. Vydycha vzduch a nevyvetra potvora? Lidska nebo zvireci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skôr nie, bežné kolísanie je tak 500-650 ppm, teraz to je dvojnásobok behom pár dní. Ale netuším, aká je stabilita toho senzoru a či náhodou po pár rokoch proste z princípu neodišlo.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ješte mě napadá s tím související dotaz. Je tu někdo, kdo by byl ochotný se mi podívat na ten mrtvej disk, jestli z něj nepůjde aspoň něco dostat? Měl jsem to tady u IT kamaráda, ale ten na to nemá ty správné prostředky. Odkázal mě na nějakou firmu, ale tam že prý zaplatím nesmysl (6tis). To se mi teda úplně nechce. Tak zkouším sílu chronomagu.

Tak děkuji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je starý ten notebook? DELL měl nálepku s licencí pod baterkou. Ale nové notebooky asi už nemají vyndávací baterku.

Není tam možnost obnovení do továrního nastavení? DELL podle výrobního čísla nainstaluje zakoupený systém a SW po síti.

Jestli se disk točí a systém ho vidí, je možné použít k obnově dat program Getdataback.

Jestli je mrtvý, vyměnit desku elektroniky z typově stejného disku.

Upraveno uživatelem VS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NTB je starý 10let. Kupoval jsem ho nový s již nainstalovanými win. Baterku má vyndavaci, ale číslo licence nikde není. Ani z BIOSu si to nová instalace nestáhla. Asi bylo na krabici k NTB a tu fakt nemám. Disk je daný nový a nainstalovaný win10. Kamarádi právě něco zkusil že starého vytáhnout, ale nemá takový páky. (Jinak je v oboru IT a provozuje tu v regionu internet a různé služby s tím spojené.) Takže mě akorát dal nový disk, nainstaloval win atd. Tak zkouším, jestli tu není někdo, kdo by dokázal zázrak a nějaký data dostal zpět. Nemám tam nic "důležitého". Spíš srdcovky. Nějaký rodinný videa, fotky, a dokumenty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsi ho kupoval s Windows 10, ještě by byla možnost přes účet Microsoft, pokud ho máš. Jestli je tam upgrade zdarma na 10 z 7 nebo 8, tak to asi nepůjde. Upgrade platí do konce životnosti zařízení.

Co se stane, pokud změním konfiguraci hardware mého zařízení s Windows 10?

Odpověd: Pokud se výrazným způsobem (výměna základní desky) změní konfigurace zařízení s Windows 10, může být požadována reaktivace na tomto zařízení. Je to stejné chování, jako na předchozích verzích systému Windows (např. Windows 7 a Windows 8). Nabídka bezplatného upgrade se nevztahuje na aktivaci Windows 10 za situace, kdy změna hardware resetuje stav aktivace.

Jestli ho používáš doma na internet, poštu, čtení dokumentů, přehrávání hudby a videa, nainstaluj tam Mint https://linuxmint.com/download.php

Na internet Firefox nebo Chrome, na poštu Thunderbird, na video a audio VLC, na dokumenty Open Office, na vektorovou grafiku Inkscape. Všechny potřebné programy jsou součástí systému, zbytek doinstaluješ stejným stylem, jako aplikace v mobilu.

Za dva dny nepoznáš, že to nejsou Windows. Ovládá se to stejně. Jako bonus se 10 roků starý počítač zázračně zrychlí.

Instaluji to důchodcům, dětem na vzdálenou školu a BFU. Všichni spokojeni.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tady by to asi taky mělo jít, ale ze starého disku kámoš nic už bohužel nevypacil... prý by to šlo tam to číslo najít. A z BIOSu se nenacetlo při nové instalaci. No nic, přinejhorším koupím druhotnou licenci....

Teď ještě pořešit ten disk nějak. Koukal jsem na zálohy na externím HDD a naposledy 2018. Sem vemeno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No osobne bych rekl, ze odhad 6000 CZK nebo kolik jsem tam cetl je dost podstrelenej, tolik se platilo tak pred 10 lety....Ale nechci ti kazit radost, mozna je to porad stejne. Hodne by to zaviselo od toho, jestli by se dostavala data z funkcniho disku nebo by to bylo treba resit i hardwarove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 12. 2023 v 16:32, Gustaf napsal:

borci, nemá tu někdo free product key k win 10? Chcípnul mně disk na NTB. Koupil jsem novej a bohužel při instalaci WIN se mi nedotahl product key ani ho nikde nemůžu najít. Přitom jsem NTB kupoval s nainstalovaným WIN. Bych se posral.

Díky

Tady jsou licence za pár korun, sám odtud mám Win10 Pro už dlouho

https://www.keysoff.com/windows-10-professional-32-64-bit-1-pc.html?kso=kso30714

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...