Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Aha, v poho. :-) a ja premyslel, jestli mysli reku nebo Moravu jako takovou. Vesnice me uz nenapadly.

 

No, v Kralikach je ten klaster, nad nim mensi rozhledna, ve meste vojenske muzeum a v okoli nejake ty bunkry, treba v Lichkově je s muzeem. To zensky urcite oceni! :-)

 

Dolni a Horni Morava jsou vesnice pod Kralickym Sneznikem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už je doma, teď jen zaplatit fakturu... Ale dobrý, použitelný 1x11, ty schwalbe fakt jedou, sedlovku možná nechám...

 

Co pedály? Mám v merku tyhle nebo klasiku shimano 520... https://www.bezvakolo.cz/exustar-naslapne-pedaly-mtb-pm820

 

Jinak ten sram dual, z toho jsem zatím rozpacitej... Když sem řadil nahoru tak mi to sem tam vzalo takovej falešnej neutral a spadlo to dolů... No a rvát tu páčku na sílu úplně šejdrem asi časem nebude úplně dobrý...

post-13209-0-23366800-1562094340_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdes to kupoval?

Nakonec u místního prodejce, na netu je za 30,5k 15% sleva, on dal slevu na 31400, cca 13%, tak sem ani nesmlouval... Servis apod ... Zkoušel sem i soota 50, hodně prodejců (12) mě poslalo k šípku buď nemáme nebo neslevime... Jedna 50 v Lku je ve valaskem mezirici a 50 M je v hranicich

 

Tady zkus poptat, minulý týden určitě bylo L skladem https://www.megabikeplus.cz/gravel/kellys-soot-70-2019/

 

Bithas: někde tu byl odkaz na převody... Možná se pletu, ale troufám si říct že 50-34/11-32 a 44/11-42 na tom budou prevodově podobně... Samo neberu 50/11 ze ano

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, já sem tlustej a slabej a tahám za sebou sem tam závěsný kolo s děckem, tak sem si nechal na ocelový tank nasadit 50/34 - 11/42. / Na silnici mám kompakty a kazetu 11-30/. Potom, ale kvůli tomu děcku a 4 kusům tašek sem dal dopředu 48/32 a když jedu sám, tak mi ty kompakty chybí. Tu malou pilu nalehko skoro nepoužívám, ale těch 50/11 mi dost chybí. Je poznat ty dva zuby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už je doma, teď jen zaplatit fakturu... Ale dobrý, použitelný 1x11, ty schwalbe fakt jedou, sedlovku možná nechám...

 

Co pedály? Mám v merku tyhle nebo klasiku shimano 520... https://www.bezvakolo.cz/exustar-naslapne-pedaly-mtb-pm820

 

Jinak ten sram dual, z toho jsem zatím rozpacitej... Když sem řadil nahoru tak mi to sem tam vzalo takovej falešnej neutral a spadlo to dolů... No a rvát tu páčku na sílu úplně šejdrem asi časem nebude úplně dobrý...

To je ale hezký kolo :-) .  Hele ten SRAM si musíš zvyknout, ale mě to teď řadí perfektně. Nahoru jde i snand o 2 nebo 3 rychlosti najednou. Sedlovku už mám vevnou a 360g dolů. Nášlapy mám odlehčené z Ali za 400,- a 260g a jsou zatím super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Pedály https://www.aliexpress.com/item/32834408230.html?spm=2114.search0604.8.4.28d41d5bJuofTh&transAbTest=ae803_3   (já je kupoval na cyklobazaru tak jsem nemusel čekat - myslím že 270 gramů cca na váze. 

 

Sedlovky jsem koupil taky na bazaru - RaceFace turbine a zařízl o 10 cm zhruba. 

 

Ještě mám objednaný sedlo: https://www.aliexpress.com/item/32944805803.html?spm=2114.search0604.3.36.65bc7b9cwPisyD&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_7_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10304_10307_10820_10821_537_10302_536%2Csearchweb201603_55%2CppcSwitch_0&algo_expid=182318e6-bc19-4d49-a9e6-6c0e589f9688-8&algo_pvid=182318e6-bc19-4d49-a9e6-6c0e589f9688&transAbTest=ae803_3

 

A vzal jsem rovnou nové omotávky - taky na Ali. + samozřejmě karbonový košík na pití a ten je úplně suprovej :-)

 

Jo a záslepky jsou plný - mám jednu plonkovní, kdybys potřeboval, ale to ti asi nic neřeší. Servisák Kellysu psal, že jsou univerzální, tak by to ten tvůj kolař měl umět sehnat. 

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a když jsme u těch sedel. Chci zkusit SQlab, ale nepřišel jsem na nějakej konfigurátor, něco jak má Ergon nebo Fyzik. Na jejich stránkách na mě vždy vypadlo sedlo 611, nevím proč, ale je jich tam hromada podtypů a vůbec netuším co vzít.

Nemáte někdo odkaz na nějakej dobře skrytej step by step průvodce výběrem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SH M520 Jsou podstatně těžší a ty pedály Zeray se běžně prodávaly v Česku atd. Mám jinou verzi na Canyonu, páč mi sedí - a zůstaly mi ještě z předchozího kola a pořád po letech jsou OK. 

 

Sedlo chci zkusit - na trailové kolo bych ho nedal, ale podle komentářů ho jezdí x tisíc lidí a nemají problém. Spíš se bojím pohodlí, tak nechci hned vypláznou x tisíc za značku, když pak nesedne. Ale ono většina carbon věcí z Ali je už celkem OK - lidi běžně vozí řidítka a sedlovky.  

 

Chápu, že dobrý sedlo je drahý, ale brát to z Ali mi přijde jako docela velká loterie zvlášť s carbon lyžinama. Pedály asi vydrží, i když nesmrtelný shimana 520 stojí podobně a máš na ně záruku. Jen jsou těžší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

exBurn, ty jo, vzit rodla,sedlovku a nebo vidlu z Ali... a pak se na tom pustit 70kou z kopce... to bych nedal. I kdyz, treba se to dela ve stejne fabrice/kvaite jako znackove, drazsi, ktere samo muzou taky rupnout... Ale stejne... jak pise Ondro, na tomto nesetrim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rodla bych z ališe taky nebral. Vidlu ani rám už vůbec ne. Ale mám jinak spoustu věcí a s ničím nebyl problém. Zas to to tak nemůžete hrotit. Na bikeforu dělali borci i test řidítek, kdy se na to zavěšovali plnou váhou atd a stejně to nepuklo. Nechci to obhajovat, ale už to tam nelepí někde v chýši za zrnko ryže. 

 

Každopádně už jsem proinvestoval X tisíc za různé sedla co nesedla a pak se toho po stovkách zbavoval. Proto chci zkusit tuhle variantu. 

Upraveno uživatelem exBURN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U karbonu bych se bal taky, byt "jen" riditka a sedlovka. Ze to praskne a pujdu na drzku. Kov proc ne... ale zase tahat z Ciny riditka z hliny je blbost...

 

Ja jsem z Ali kupoval vsehovsudy cca 10 veci - ruznejch - a skoro vsechny maji nejakou vadu. Bud nedomysleny design, nekvalitni matros nebo mizerny zpracovani. A neberu nikdy to nejlevnejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znova - rodla, sedlovku, rám ani vidlu bych z číny na kolo nedal. Nicméně i tak jsem viděl pár testu, kde to nedopadlo vůbec blbě. Ale gripy, omotávky, blikačky, košíky, pedály byl vždy perfektní, tak to nechci vše hned automaticky zatracovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný. Těchhle blbostí jsem už taky nakoupil mraky. Co si nemůžu vynachválit, tak brejle na kolo. Pro mě docela spotřebák, drahý poškrábu stejně tak jako levný. Kupuju Rockbros, takovou střední čínskou třídu, fotochromatický a absolutní pohoda. Teď ještě vozím jakýsi queshark a taky dobrý. Většinou beru po vyzkoušení ještě jedny do rezervy.

Takže dvoje Uvexy a dvoje Cratoni co mám, jsem už na oči dlouho nedal, protože mi ty z Ali sedí mnohem víp a fotochrom funguje líp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...