Přejít na obsah

BIKE [2007-2020]


Návštěvník milosklikar

Doporučené příspěvky

Příští týden jedu Dolní/Horní Moravu. (moc se mi nechce, svátky= moc lidí) Nemáte někdo pár tipů na cyklovylety do okolí. Problém je, že bereme s sebou naše drahé polovičky povětšinou s trekingovýma kolama. Chtěl bych se vyhnout davům a tak max 40,v kopcích raději 30km (doufám, že by to daly všechny).

Jedno svezení plánuju z kopce= lanovkou na Slaměnku pak na sever po cyklostezce a po žlutý se vrátit do údolí... ale to očekávám dost frekventovaný.

Úkol zní jasně: zabavit je, ať je večer na chatě u piva pozitivní nálada

Upraveno uživatelem nettopejr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příští týden jedu Dolní/Horní Moravu. (moc se mi nechce, svátky= moc lidí) Nemáte někdo pár tipů na cyklovylety do okolí. Problém je, že bereme s sebou naše drahé polovičky povětšinou s trekingovýma kolama. Chtěl bych se vyhnout davům a tak max 40,v kopcích raději 30km (doufám, že by to daly všechny).

Jedno svezení plánuju z kopce= lanovkou na Slaměnku pak na sever po cyklostezce a po žlutý se vrátit do údolí... ale to očekávám dost frekventovaný.

Úkol zní jasně: zabavit je, ať je večer na chatě u piva pozitivní nálada

Těch možností je tam spousta. Chce to vyrazit lanovkou hned ráno, pak je to bez davů. Cesta kolem Vilemíny je super. Určitě to údolím neberte přímo dolů. Je tam odbočka k Mléčnému prameni. Pak kousek níž je mramorový lom, taková zajímavost.

 

Druhý den můžete třeba navštívit nějaký bunkry kolem Lipky a Králík. Hodně zajímavá je Hůrka, ale prohlídka je tam na dýl. Nicméně se tam aspoň ochladíte. Dá se ještě vyjet nahoru ke klášteru nad Králíkama. Ale to už je kopec, ale ne nijak náročnej. Nahoře je super hospoda U Kačenky. Ale lepší den předem zavolat, jinak není moc šancí sednout a najíst se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dej vědět jak se to chová a občas to zkus přes řídítka ať víme :-) Ne, to ti samozřejmě nepřeji, mě dnes na tu možnost falešného poplachu upozornili dva prodejci, jeden z nichž kamarád a pak nezávislý prodavač AD Spešlu. Ale to není podstatné, furt lepší falešný poplach než nějaké koma jedince v lese mimo civilizaci.

 

Za cca 40 hodin ani jeden falešný poplach, dvakrát jsem si myslel "teď se asi spustí alarm" - neboural jsem, ale hlava lítala jak nudle v bandasce, na dvě vteřiny jsem měl rozostřené vidění od vibrací :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá sa nejako odhadnúť, či na graveli bude komfortnejší slušný karbónový rám (napr. Specialized Diverge), alebo nejaký titanový (Morati, Litespeed)? Predpokladám síce, že 70 % najazdím po asfalte, ale nebude to nič, čo by nedajbože zaváňalo výkonom...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Litespeed nekdy v zari budu mit asi moznost vyzkouset. Kamarad se zna s majitelem, byl u nich na exkurzi a asi si udela radost... :) Jinak me prisel nejpohodlnejsi ram ocelovej. Je to klasika. A jak pise Duke, u vsech bude karbon vidle. 

Pivot nedavno predstavil gravel Vault, model 2019 a ten ma v sedlovce tlumici vlozku a podle testu to funguje super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za cca 40 hodin ani jeden falešný poplach, dvakrát jsem si myslel "teď se asi spustí alarm" - neboural jsem, ale hlava lítala jak nudle v bandasce, na dvě vteřiny jsem měl rozostřené vidění od vibrací :-)

No tak paráda, výborný testovací jezdec, díky za tip :-) Novou helmu plánuji kupovat příští rok, tak pokud mi bude sedět Spešl, vezmu ji zrovna i se senzorem. Včera jsem se proletěl pěkně vzduchem, takže jsem si na něj znovu vzpomněl :-)

Jo, jsem si vzpomněl, dneska mě tedy v Polsku předjížděli nějací polínka a tedy to byli kolečka. Santa Cruz, Cannondale, Scott, další sem nepoznal, ale vymazlený tedy a ten rachot na volnoběh. Nedali mě šanci fotit, furt dupali, jen nějaká pauza u rozcestníka. Cannon měl elektronickou přehazku a dělal na volnoběh strašný rachot, Santa Cruz ještě větší, masakr. Tak jsem teď pátral, Cannon byl hardteil, takže s největší pravděpodobností tento kousek. Na ty pindy od Štěrby se vyprdněte, ale poslechněte si ten konec jak to kolo zní na volnoběh, a jak píšu Santa byl ještě drsnější, mě vstávali normálně chlupy a nakládali tomu tedy kvalitně, v lese mi zmizeli jak pára nad vodou....

 

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Duke&TLD: Dík.

 

Btw, Litespeed má niečo s CZ, keď sa kamarát pozná s majiteľom? Som bol v tom, že to je echt americká firma... Keby si vedel o nejakých výpredajových kusoch, daj vedieť.

 

Teraz pozerám, že titanové rámy už robí tak nejako viac firiem ako pred pätnástimi rokmi. Taký Genesis počujem prvýkrát, ak to teda nie je tá CZ/SK supermarketová značka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze cela reka Morava?

 

My jeli z Bouzova (hrad) pres Lostice (syrecky), pres CHKO Litovelske Pomoravi (prima cesta lesem, chladek+ je tam par drobnych staveb v lese) se zastavku v Mladečskych jeskynich. Dale rybnik Naklo (koupani), pak Olomouc (tam se da stravit klidne cely den + v okoli mas tzv.forty, stare opevneni, a nektere jsou pristupne).

 

Pak je Tovacov (zamek, koupani - Anninske jezero), pekna je Kromeriz (zahrady, zamek), Otrokovice (batovska architektura), Napajdla (hezke mestecko ale nic tam) a pak uz se jede podle Batova kanalu, prima cyklostezka s milionem lidi:-)

Dale smerem na jih:

Velehrad - poutni misto.

Kunovice - letecke muzeum.

Straznice - lidova architektura.

Petrov - vinne sklepy.

 

Příští týden jedu Dolní/Horní Moravu. (moc se mi nechce, svátky= moc lidí) Nemáte někdo pár tipů na cyklovylety do okolí. Problém je, že bereme s sebou naše drahé polovičky povětšinou s trekingovýma kolama. Chtěl bych se vyhnout davům a tak max 40,v kopcích raději 30km (doufám, že by to daly všechny).Jedno svezení plánuju z kopce= lanovkou na Slaměnku pak na sever po cyklostezce a po žlutý se vrátit do údolí... ale to očekávám dost frekventovaný.Úkol zní jasně: zabavit je, ať je večer na chatě u piva pozitivní nálada

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyrazil jsem ráno po páté, abych nechcípl v tom vedru a místo toho jsem polovinu cesty mrznul ve studeném větru. Musím si pořídit nějakou vestu. Dal jsem si okruh přes Slovensko, podívat se na jejich koule a ropu. Po dojezdu zasloužené pivko :)

Tankovna FM na Růžovém pahorku, že?:-) To je čistá silnice nebo to máš na gravel pláštích? Ten tvůj okruh mě zajímá. Rád bych si zajel něco nového. My povětšinou jezdíme z Třince takovou tu klasiku okolo Beskyd. Tj. Mosty, Čadca a pak kolem Šance do Ostravice a přes Vyšní a Dobratice do Třince. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dolni a Horni Morava jsou vesnice pod Kralickym Sneznikem.

Tak tak,

Děkuji uživatelům roura74, ale i odjinud... i když ten mi skoro naplánoval cestu domů z Jeseníků.

 

Edit: teď jsem si uvědomil jistou souvislost s nikem "odjinud"

(Doufám, že to nevezmeš ve zlém. Opravdu jsem rád, že ses mi snažil poradit.)

Upraveno uživatelem nettopejr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tankovna FM na Růžovém pahorku, že?:-) To je čistá silnice nebo to máš na gravel pláštích? Ten tvůj okruh mě zajímá. Rád bych si zajel něco nového. My povětšinou jezdíme z Třince takovou tu klasiku okolo Beskyd. Tj. Mosty, Čadca a pak kolem Šance do Ostravice a přes Vyšní a Dobratice do Třince. 

Jj Růžový pahorek, vidím, že máš přehled :) Je to silnice na 25 pláštích. Jel jsem stejný okruh, jaký popisuješ, jen jsem nejel přes Třinec, vyrážel jsem z Frýdku a po cestě si odskočil na Megoňky a do Korně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj Růžový pahorek, vidím, že máš přehled :) Je to silnice na 25 pláštích. Jel jsem stejný okruh, jaký popisuješ, jen jsem nejel přes Třinec, vyrážel jsem z Frýdku a po cestě si odskočil na Megoňky a do Korně.

Díky, zkusím navrhnout naší grupě rowerzystów, ať taky někdy sjedem z trasy. Vypadalo to tam podle fotek hezky.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...