Přejít na obsah

Poraďte jakou trekovou obuv ?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Určitě větší, mám ve svém okolí několik lidí, kteří si koupili trekové boty a po první túře je prodali a koupili větší. Při chůzi po rovině jim boty seděly, ale při chůzi z kopce se palec dotýkal špice a jednomu poté slezl nehet na palci.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Lou napsal:

Prosim o radu ohledne velikosti:

dnes jsem zkousel LaSportiva TX4.

velikost 44,5 mi sedi uplne akorat s trochu silnejsima ponozkama. Kdyz jsem v nich ale chodil po schodech, mam pocit, ze palec uz se lehce opira o spicu.

velikost 45 mi taky celkem sedela, ale precijen uz mam pocit, ze je mi to vetsi.

Nerad bych udelal stejnou chybu jak se Škarpama Mohito, ve kterych jsem  kvuli pogumovane spici nemohl ujit delsi trasu.

Podadte, jak volite velikost vy?

Nedávno jsem zkoušel Asolo Track MM v kamenné prodejně a řešil jsem stejný problém. Ve velikosti 42,5 mně botky přišly takřka ideální, ale pocit na nehtové části špiček palců, která se při chůzi dotýkala/narážela na onu pogumovanou špici boty, nebyl zrovna příjemný. Ve velikosti 43 mně zas přišly zbytečně volné, ale palce konečně doznaly žádané pohody. V botách jsem se procházel i po plošině simulující kopec (chůze do kopce a z kopce). Suma sumárum, vzal jsem velikost 43. A jak se ukázalo, byla to skvělá volba. 

P. S. Třeba Scarpa Mojito nosím ve velikosti 43. Nosím je už několik let; výborné lehké botky. Zkoušel jsem i Scarpa Crux, ale ty mně vůbec nesedly. Velikost 43 - stejný problém s palcem jako viz výše, problém přetrvával i ve velikosti 43,5. Velikost 44 jsem už ani nezkoušel, protože i ty menší už opticky na mé noze vypadaly, že jsem nazul boty snad o dvě čísla větší, než běžně nosím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 3 týdnech...

kluci prosím tip na nízké botky do města, na ven okolo komína, max 1 denní výlety po cz... rád bych, aby to dejchalo, aby to vydrželo a může to být klidně celé z umělohmotných lahví... hlavně aby to bylo lehké a v mé velikosti (47)

nebráním se boa, rychlošněrování... nemám úplně cenové omezení - přemýšlel jsem o těch yzy cosi od adidasu co jsou v inzerci, ale nevím, jestli to splní... mám vysoký nárt, což je u nízkých jedno..u těch adidasek se bojím hlavně toho, jestli nebudou moc úzké na výšku (nerad bych si koupil boty a pak zjistil...jeee dře to), takže tak - nějaký tip. Jak jsem psal priorita je lehkost, pohodlí a vzdušnost.

 Měl jsem na sobě 3x altra lone peaky 6 a museli jít z domu - neskutečně se mi v nich potila hnáta.

ideální by bylo, kdyby boty mohly do pračky (jasně, můžou každé :)) jinak kožené mám, respektive celokožené, tedy touto materiálovou cestou bych nechtěl jít

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi sháním něco podobného, přesně řečeno mé požadavky jsou něco mezi běžeckou a trailovou botou, lépe to asi specifikovat nedokážu. Trailovky doma mám a s těmi chodit třeba po pevných, tvrdých cestách není úplně nejpříjemnější a zase klasické tenisky, běžecké a tak prd snesou, takže bych to viděl jako takovu odolnější "tenisku", chtěl bych hlavně nějakou voděodolnost, ne že se promáčí při první přeháňce. Nenapadne někoho něco? Třeba jsem při prolejzání něco vynechal. Když už se mi něco líbí, tak to vždy ztroskotá přesně na tom, že chci něco mezi, buď je to spíš trailovka a nebo zase moc obyč teniska. Voděodolnost by vyřešila třeba kůže, vím, ale kožené nechci. Budu rád za jákýkoliv tip, přijde mi, že jsem prolezl všechno a ne a ne najít tu představu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty už mi přijdou takové víc trailové, zrovna od La Sportivy se mi líbí jiný model, ten to nejspíš zatím vstihuje nejvíc. Jackal GTX, ty jsou takové na pohled obyčejné, nenápadné, ale mají asi vše, ovšem cena je brutální, tam se upřímně hodně cukám, takže stále hledám. Možná mi nakonec nezbyde nic jiného, ale pořád doufám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Bells napsal:

Asi sháním něco podobného, přesně řečeno mé požadavky jsou něco mezi běžeckou a trailovou botou, lépe to asi specifikovat nedokážu. Trailovky doma mám a s těmi chodit třeba po pevných, tvrdých cestách není úplně nejpříjemnější a zase klasické tenisky, běžecké a tak prd snesou, takže bych to viděl jako takovu odolnější "tenisku", chtěl bych hlavně nějakou voděodolnost, ne že se promáčí při první přeháňce. Nenapadne někoho něco? Třeba jsem při prolejzání něco vynechal. Když už se mi něco líbí, tak to vždy ztroskotá přesně na tom, že chci něco mezi, buď je to spíš trailovka a nebo zase moc obyč teniska. Voděodolnost by vyřešila třeba kůže, vím, ale kožené nechci. Budu rád za jákýkoliv tip, přijde mi, že jsem prolezl všechno a ne a ne najít tu představu.

Neviem, čo presne myslíš „trailovkou“, ale asi turistickú topánku a nie bežecké trailovky - tak neviem, či poradím.

Keby si ozaj chcel tenisku s väčšou výdržou, skús sa pozrieť na Tecnicu Magmu S, nedávno som tu o nej písal. Je to v podstate obdoba ľahkých bežeckých Salomonov, ale podrážka je o niečo tvrdšia, takže vydrží viac (v zmysle dlhšie). Salomon na tieto bežecké dáva extrémne mäkkú podrážku od Continentalu, čo napríklad mne veľmi vyhovuje, lebo sa na vlhkých kameňoch šmýka oveľa menej ako čokoľvek iné, na druhej strane na drsnom podklade (asfalt) rýchlo odchádza, najmä pod ťažšími ľuďmi.

Tecnica má podrážku od Vibramu, je o dosť tvrdšia a takmer z nej neubúda, aspoň teda u mňa s váhou závodného komára. Preto si môžem dovoliť chodiť v nich hodiny bežne aj po meste/asfalte. Ale kopyto je podobné Salomonu - úzke a štíhle.

Ak chceš niečo viac turistické, príde mi ako dobrý tip trebárs tá La Sportiva od Prochyho. Tieto ľahké turistické polobotky sa v poslednom čase vyrojili ako huby po daždi, je to taká módna kategória a IMHO nebudeš mať problém nájsť ten svoj kompromis. Sú ich plné outdoorové shopy, podľa mňa to chce len obehnút pár predajní. Značka ako taká je podľa mňa úplne egál, len keď chceš nepremokavú membránu, tak by som sa asi sústredil len na GTX. Do topánok ešte tie dobré zákazkové PU membrány nedorazili.

Edit: Jo, a keby ti úplne v zadnej časti topánky a okolo päty úplne nesedeli, dá sa to doladiť footfittingom - nahrejú a naformujú na konkrétnu nohu, ako u lyžiarok. Ale osobnú skúsenosť s tým nemám, sadli mi aj bez toho.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Prochy68 napsal:

JJ, Akyry jsou asi podle fotky mohutnejsi, ja s nima chodim i po asfaltu a spokojenost.

Jo, to jsi to napsal lépe, vypadají mohutněji, takže v tom výběru by u mě vyhráli Jackal, které vypadají jak takové šlupičky, i když to šlupičky ve výsledku nebudou...respektive očekávám že La Sportiva za ty prachy nebude obyč :)

před 2 hodinami, wawrik napsal:

Neviem, čo presne myslíš „trailovkou“, ale asi turistickú topánku a nie bežecké trailovky - tak neviem, či poradím.

Keby si ozaj chcel tenisku s väčšou výdržou, skús sa pozrieť na Tecnicu Magmu S, nedávno som tu o nej písal. Je to v podstate obdoba ľahkých bežeckých Salomonov, ale podrážka je o niečo tvrdšia, takže vydrží viac (v zmysle dlhšie). Salomon na tieto bežecké dáva extrémne mäkkú podrážku od Continentalu, čo napríklad mne veľmi vyhovuje, lebo sa na vlhkých kameňoch šmýka oveľa menej ako čokoľvek iné, na druhej strane na drsnom podklade (asfalt) rýchlo odchádza, najmä pod ťažšími ľuďmi.

Tecnica má podrážku od Vibramu, je o dosť tvrdšia a takmer z nej neubúda, aspoň teda u mňa s váhou závodného komára. Preto si môžem dovoliť chodiť v nich hodiny bežne aj po meste/asfalte. Ale kopyto je podobné Salomonu - úzke a štíhle.

Ak chceš niečo viac turistické, príde mi ako dobrý tip trebárs tá La Sportiva od Prochyho. Tieto ľahké turistické polobotky sa v poslednom čase vyrojili ako huby po daždi, je to taká módna kategória a IMHO nebudeš mať problém nájsť ten svoj kompromis. Sú ich plné outdoorové shopy, podľa mňa to chce len obehnút pár predajní. Značka ako taká je podľa mňa úplne egál, len keď chceš nepremokavú membránu, tak by som sa asi sústredil len na GTX. Do topánok ešte tie dobré zákazkové PU membrány nedorazili.

Edit: Jo, a keby ti úplne v zadnej časti topánky a okolo päty úplne nesedeli, dá sa to doladiť footfittingom - nahrejú a naformujú na konkrétnu nohu, ako u lyžiarok. Ale osobnú skúsenosť s tým nemám, sadli mi aj bez toho.

Měl jsem na mysli běžeckou trailovku, ale ono se dá aplikovat i turistická, jak hledám přesně nějaký průnik, tak mohu popis nabalit prakticky na cokoliv :)
Zrovna trailové Salomony mám a jsem s nimi velice spokojený, ale v případě, že dojdu k něčemu tvrdému zpevněnému, nedej bože asfaltu, tak začnu trpět.

Díky za tu Tecnicu, to je třeba značka, která mi nějak unikala a to jsem si myslel, že jsem projel všechno :) Otázkou je, zda by obstáli, přece jen pokud jsou tvrdší než Salomony, které mám, tak úplně nevím. Ovšem teda fakt zaujali, líbí se mi.

Přesně po něčem s GTX koukám, on ten počet bot pak rychle klesá. Možná si holt budumuset připustit, že boty s GTX už sami o sobě stojí víc a tuplem, když zabrousím do vyšších sfér. Pfff to bude bolet - místo nohou peněženku :)

PS: To hledání mi byl taky čert dlužen, jsem ještě během hledání našel pro změnu krásné trekovky, takže to, co vůbec nehledám, nechci, nepotřebuju, ale nemohu je dostat z hlavy, tak je asi budu potřebovat :D

Upraveno uživatelem Bells
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Bells pokud neresis az tak sirku boty, ve smyslu, ze potrebujes siroke, co treba "obyc" Adidas a jeho rada Terrex? Modelu maji vic, takze by se tam dalo vybrat a cenove to je v pohode. Ja si jedny z nouze koupil ve 2017 v US a mam je dodnes. Nerikam, ze to jsou nejlepsi boty na svete, ale teren i asfalt uplne v pohode, navic jsou dost pohodlne. Kdyz vim, ze pujdu trasu 20km+, tak jsou to boty, po kterych sahnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Bells Nič nemá mäkšiu podrážku ako Salomon Speedcross, plus-mínus (OK, nájdeš mäkšiu, ale na topánkach neurčených na nejaký výkon). Akákoľvek mäkšia podrážka sa bude opotrebovávať rýchlejšie - čo ti vadí tiež.

Ak ti vadí tuhosť podrážky - čiže to, ako ľahko sa topánka ohýba, ako tlmí a podobne - tak v tom prípade je ideálna voľba presne to, čo ti linkoval Prochy. Pohodlná topánka s hrubou poddajnou EVA medzipodrážkou, čo tlmí aj vibrácie pri chôdzi po asfalte. Ak ti ide o toto, tak ti je tvrdosť gumy viac-menej jedno a aby dlhšie vydržali, guma podrážky môže byť tvrdšia.

Bežné bežecké Salomony nemajú tlmenie v podrážke takmer žiadne, viac-menej len pod pätou. Menej výkonné trailové už áno, napríklad XA Pro 3D.

Ak ti ide o toto, asi hľadáš skôr vytlmené topánky, ako mäkšiu podrážku, nie? Takže tie Tecnicy boli mimo, to je tiež výkonná topánka takmer bez tlmenia. Snáď už tomu rozumiem, ale je mi ľúto to celé vymazať, keď som už napísal elaborát :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Prochy68 napsal:

Tak ja taky neco pridam :-). Pokud porovnam Wawrikem zminovane Salomony XA 3D (verze cca 5 let stara), tak LaSportivy Akyra tlumi daleko vice.

Presne. Navyše viac vydržia, tá podrážka je seriózna guma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...