Přejít na obsah

vybírám káru


Doporučené příspěvky

Hoši, tyhle výlevy jsou teda fakt žumpa plná závisti. Služební auto je součást balíčku odměn, platí se z něj daň. Není to žádný milodar od zaměstnavatele. Stejně, jako u mobilu a notebooku, má každý právo se vyjádřit, jestli je poskytnutý nástroj ok, nebo ne.

Fakt je v nás ten komunismus tak hluboko zakořeněnej? Budeme se za chvíli posílat z kanceláří do dolů, protože jen tam se opravdu maká?

To není závist jak píšeš -Stejně, jako u mobilu a notebooku, má každý právo se vyjádřit, jestli je poskytnutý nástroj ok, nebo ne.  Jen si myslím, že superb jako fleetové auto zase není taková bída aby si zasloužil vyjádření musím v něm jezdit, :cheers: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není závist jak píšeš -Stejně, jako u mobilu a notebooku, má každý právo se vyjádřit, jestli je poskytnutý nástroj ok, nebo ne. Jen si myslím, že superb jako fleetové auto zase není taková bída aby si zasloužil vyjádření musím v něm jezdit, :cheers:

A proč ne? Já ho měl jako služební 5 let, dokud jsem byl zaměstnancem, a taky mi nebylo úplně příjemné. Mám jiné preference a za ty prachy bych prostě volil úplně jinak. Od auta chci emoce a tohle bylo o tom, že neurazí. Upraveno uživatelem Pavelpu27
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proč ne? Já ho měl jako služební 5 let, dokud jsem byl zaměstnancem, a taky mi nebylo úplně příjemné. Mám jiné preference a za ty prachy bych prostě volil úplně jinak. Od auta chci emoce a tohle bylo o tom, že neurazí.

Nedomnívám se,že by se mezi kriteriemi které rozhodují o výběru vozů pro fleet  vyskytoval parametr emoce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedomnívám se,že by se mezi kriteriemi které rozhodují o výběru vozů pro fleet  vyskytoval parametr emoce

To ale neznamená, že takto poskytnuté auto musím nekriticky obdivovat, ne? Zcela upřímně - kdyby mi zaměstnavatel tehdy nabízel superba, když jsem se o svém nástupu rozhodoval, zřejmě bych to msto nepřijal a šel jinam. V době mého nástupu jsem měl budget a mohl jsem si koupit, cokoli se mi do něj vešlo. Bohužel až po několika letech se změnila fleet policy a museli jsme přejít na škodovky. Superb byl pro mě, vzhledem k mým preferencím, krokem zpět, ale nějak jsem se s tím srovnal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastně, když se nad superbem zamyslím, je to vlastně přesně auto pro korporátní fleety tak, aby zaměstnanec měl pocit, že dostává něco výjimečného, ale přitom zaměnstavatel nemusí sahat moc hluboko do kapsy. A protože 90% lidí na silnici vůbec nepozná, jaké má jejich auto vlastnosti, tak tihle lidi budou s radostí tleskat, jakou dostali limuzínu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale pro prumernou mladou rodinu s dvema detmi, a nejen ceskou, je nova oktavka kombi, a jeste lepe superb kombi docela fajn vec. kdyz si ji tedy musi platit ze sveho. protoze vetsina techto rodin, a nejen ceskych, to resi koupi vice ci mene odrbane ojetiny. staci se podivat na statistiky prodeje novych aut. mam pocit, ze kolem 70% jsou prodeje na firmy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale pro prumernou mladou rodinu s dvema detmi, a nejen ceskou, je nova oktavka kombi, a jeste lepe superb kombi docela fajn vec. kdyz si ji tedy musi platit ze sveho. protoze vetsina techto rodin, a nejen ceskych, to resi koupi vice ci mene odrbane ojetiny. staci se podivat na statistiky prodeje novych aut. mam pocit, ze kolem 70% jsou prodeje na firmy...

Zcela upřímně - oktávka mi připadá, jako zcela OK auto. Dokonce i jízdně mi vyhouje o dost víc, než zbytečně natažená platforma v superbu. A pro rodiné potřeby je úplně dostačující. Superb si hraje na auto o třídu výš, ale ve většině parametrů, které jsou v té tříde podstatné, zaostává. Kromě prostoru na zadních sedadlech a velikosti kufru, samozřejmě :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zcela upřímně - oktávka mi připadá, jako zcela OK auto. Dokonce i jízdně mi vyhouje o dost víc, než zbytečně natažená platforma v superbu. A pro rodiné potřeby je úplně dostačující. Superb si hraje na auto o třídu výš, ale ve většině parametrů, které jsou v té tříde podstatné, zaostává. Kromě prostoru na zadních sedadlech a velikosti kufru, samozřejmě :).

Buď konkrétní, 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a me treba jeste zalezi na dalsich faktorech.. mezi prvnimi 'aby aspon trochu penez zustalo u nas'.. u skodovky myslim neco malo vic, nez u jinych, tady zbyde - treba mzdy zamestnancum.. noa zustatkova hodnota pri opetovnem prodeji - ta je taky prijemna.. a nakonec dostupny a relativne levny servis..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro upřesnění, auto ( Superb ) mám pod firmou ale platím si ho sám. Možná díky firmě o trochu levněji.

A ano passata bych chtěl, ale když jsem objednaval superba ještě to neslo. Proto mám superba

 

shewcza: nevím proč je takový rozdíl v autech (passat x Superb) jen jsem napsal svůj poznatek.

Upraveno uživatelem sch7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buď konkrétní, 

V první řadě dostupnost slušných motorů, dále kvalita sedaček, kvalita použitých materiálů kdekoli v interiéru, celkové utlumení, schopnosti podvozku zvládnout rychlejší jízdu, rázy při přejíždění příčných nerovností.... mám pokračovat? Co třeba prostor v interiéru v oblasti ramen? Fakt myslíte, že to snese srovnání s A6, BMW 5, E-klasse?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Superb nepatří do segmentu aut, která jmenuješ, je to tzv. segment "B", tedy Mondeo, Insignia, I40, C5, P 508, ...ale i tak se dají ty Tvoje jednotlivé připomínky rozebírat jedna po druhé, klidně pokračuj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Superb nepatří do segmentu aut, která jmenuješ, je to tzv. segment "B", tedy Mondeo, Insignia, I40, C5, P 508, ...ale i tak se dají ty Tvoje jednotlivé připomínky rozebírat jedna po druhé, klidně pokračuj.

Ale o tom právě mluvím! Tady se srovnával Superb s BMW5. Já říkám, že to auto se s touhle třídou nemůže srovnávat a uvádím důvody proč. Superb díky své délce a podélnému prostoru "předstírá", že sem patří, což tak není. Srovnání s I40, C5, P508 je OK, Mondeo a Insignia jsou dost specifický a můžou se jevit, jako o fous výš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co teda urcuje rozdeleni do segmentu nizsi stredni - stredni - vyssi stredni atd? sam vyrobce? rozvor? rozchod? delka? expert pepa?

Ono je to určitou kombinací celkové délky, rozvoru, rozchodu, vnitřního prostoru podélně a na šířku. Každopádně škodovka právě ráda překračuje hranice svého "správného" segmentu tak, aby ji zákazníci vnímali o třídu výš. Když si pročtete diskusi o dvě stránky zpět zjistíte, že se právě bavíme o srovnávání supa a BMW 5er, což musí zákonitě kulhat. A já vypisuji důvody, proč to mu tak je. A taky říkám, že firmy rády poskytují supy s tím, že to zaměstnanci zhusta vnímají, že dostávají auto ve třídě pětkového báva, ale ono to tak určitě není. A ti, kteří to vnímají, jako určitý "podraz", jsou tady osočováni a jej jim doporučováno, aby jezdili MHD.

 

EDIT: Rozdělení tříd: https://en.wikipedia.org/wiki/Vehicle_size_class#Europe

Upraveno uživatelem Pavelpu27
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavelpu27: na druhou stranu Pavle, ukaž mi srovnatelné auto za podobné peníze. Nejsem teď v obraze jak to vychází cenově, ale myslím, že superb by z toho boje vyšel dobře. Napadá mě snad jen Mondeo za podobné peníze, ale ten interiér. Je to už trochu lepší, ale pořád né tak dobrý jako v superbu. Možná ještě mazda by dokázala zahrozit, ale tam to zabíjí 3 možné stupně výbavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ta segmentace žádný pevný pravidla nemá, je to souhrn různých parametrů a jednotliví výrobci si proti svému auta takhle staví pomyslnou konkurenci a řeší, v jakých těch parametrech mají navrch a ve kterých zaostávají. Ale zase se vrátím na začátek, proč by nemohl uživatel porovnávat třeba Superb a BMW 5, když s nimi má osobní zkušenost a přímé srovnání?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...