Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

OldaA-jezis nestras me nakejma ruznejma verzema,no nic pan skolitel mi to musi vsechno vysvetlit.Copak rozlozit,ale hlavne abych to zase slozil

Nevím jak je to teď, ale já se s instruktorem učil rozebírat a složit to na čem jsem pak dělal zkoušku (CZ 83) a nezažil jsem nějakou snahu ,,špekovat"- všichni dobře vědí, že lidi co od zkoušek vylítnou jsou potenciální zájemci o zboží na černém trhu a ani cajti nemají zájem živit nelegální držení. Překvapila mě jen malorážka- a i tam šlo jen o bezpečí a pár výstřelů směrem k terči :lol2: ..

Jsou vděční za každého, kdo si železo pořídí legálně. Jen musí dokázat že se s tím bude chovat bezpečně , že je zdravý a že zná zákon. Jako se řidičákem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si řekl,že zkusím taky zbroják.Zkoušku mám 28.11,takže asi času dost.Jak ste se připravovali-testy nebo zákon nebo všechno dohromady?Na praktickou přípravu jsem si sehnal chlapíka z Trutnova,kterej připravuje na zkoušky.Takže můj největší strašák sborka-rozborka by měla proběhnout v pohodě :lol2:

Ja si 2x procetl zakon a pak trenoval testy na necisto tady:

http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si řekl,že zkusím taky zbroják.Zkoušku mám 28.11,takže asi času dost.Jak ste se připravovali-testy nebo zákon nebo všechno dohromady?Na praktickou přípravu jsem si sehnal chlapíka z Trutnova,kterej připravuje na zkoušky.Takže můj největší strašák sborka-rozborka by měla proběhnout v pohodě :lol2:

Dělal jsem testy na zbranekvalitne.cz "do zblbnutí", až jsem se to naučil :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejtěžší na zkoušce jsou podle mě testy, určitě zkoušej ten test na zbranekvalitne.cz pořád dokola než ti to půjde, není to nic extra těžkého. Ale jsou tam chytáky ohledně spolehlivosti, bezúhonosti apod. Co se týlá manipulace tak doporučuji zajít přímo na střelnici na které zkoušky budeš dělat a tam tě tím provedou, já to udělal asi dva dny před zkouškou a pomohlo mi to, nedozveděl jsem se nic extra nového, ale ošahal jsem si zbraň na rozborku a hlavně zastřílel přímo z ČZ 75 která byla následně i na testech.

Ale až získáním ZP začíná ta pravá zábava, v autoškole máš aspoň nějaké jízdy před testem, tady ne. Takže hlavně opatrně a doporučuji zajít aspon na pár základních kurzů bojové střelby nebo aspoň chodit na střelnici z někým zkušeným. Já byl samouk a moc mě to neprospělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zbranekvalitne.cz je nejlepsi volbou. Naucil jsem se tam kompletni teoretickou cast. Praktickou jsem znal z armady. Jinak u zkousek se nebojte zadnych speku. Jeste trosicku odbocim. S novym zakonem se prodluzuje platnost zbrojniho prukazu z peti na deset let, to je super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělal jsem testy na zbranekvalitne.cz "do zblbnutí", až jsem se to naučil :).

 

+1 

 

Při cvičení testů zjistíš některé fígle, třeba že všechno řeší policie ČR, akorát zkušební komisaře MV apod. Některé otázky to prostě chce nadřít, hlavně takové ty s různými termíny, kolik dní je na co.

 

Praktické cvičení, instruktáž a rozborku jsem absolvoval s kámošem, to bylo bez problémů. 

U zkoušek byl jedinej chyták: komisař narafičil cvičný náboj, jako že se zaseknul při vyhození z komory, a zeptal se, jak budu postupovat. Stačilo říct, že jako první vyhodím zásobník. Jinak stačí mířit do bezpečného prostoru, kontrolovat zbraň, že není nabitá, a dávat ránu jistoty. Sice jsem slyšel, že jsou i pitomci, kteří třeba zkoušenému poručí (když má prázdnou zbraň) "Namiřte na mě!", ale jen jestli to není nějaká "městská legenda". :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Videli jste v blesku toho debila hledace muzika, co nasel starou kulku cca 7.65 - 9mm, a tvrdi tam, ze nasel kulku z malorazky flobert!

Videl ten debil nekdy projektil raze .22? Na fotkach vzdy celoplast uplne jinej. Uz nevi debil jak se zvyraznit. Jednou tam bylo i napsano, ze taxikare trefili pistoli raze 22mm. Kdo by tahal protiletadlovej kanon co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wanderer-no jo děkuju ti :) Chci to jen na sportovní střelbu na střelnici,jinak ozbrojenej chodit nehodlám.

No jo, přesně takhle jsem to na začátku měl taky...ale vždycky když půjdeš na střelnici tak budeš chodit ozbrojenej, je to hezkej koníček, nakonec zjistíš že to máš u sebe skoro pořád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, spíše bych doporučil A, B, E (tedy pokud klubový sportovní střelec nebo černý šerif) - pokryje ti to vše co potřebuješ a nemusíš chodit častěji k lékaři.

Edit: chyby...

Upraveno uživatelem wizard-ov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...