Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 4 minutami, matous napsal:

Přijde mi že západ celou dobu tahal Ukrajinu za nos. Zelenskyj údajně nedávno na otázku zda má Ukrajina šanci na vstup do Nato dostal odpověď v podobě mlčení - alespoň to říkal v nějakém projevu. Takže je x let západ nechal žít ve lži a teď se k nim pomalu otočí zády? Když tam umírají lidé?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evropští lídři musí projít katarzí a změnit se nebo být nahrazeni jinými, protože na tohle nejsou mentálně připraveni. Vede nás generace, která válku nikdy nezažila a nemusela řešit a většina z nás také ne .... za pár měsíců bude situace v evropě jiná a i my budeme řešit jiné problémy....

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, eskimak napsal:

Ad Nemecko a SWIFT - dufam ze to dopadne. A kecy o armade utociacej na rusko? To nemoze nikto mysliet vazne. Ked zacnu prehravat maju dost atomiek na kazde velke mesto a este aj Brno. 

 

Normálně převlíkneš vojáky do černých uniforem, vyzbrojíš je, zamaluješ vlaječky na technice a jedeš. Kdyby náhodou někdo říkal, že viděl tvoje vojáky na Ukrajině, tak to popřeš. A až se to provalí, řekneš, že tam byli na dovolené...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Gustaf napsal:

Za mě jedni z hrdinů...mohli užívat super život někde mimo a mezitím riskují život ve válce

Něco na té propagandě, že jsou Ukrajinci jen zkorumpovaní kolaboranti co se hned odevzdají do rukou Ruska nehraje. Mrzí mě, že to jen z dálky sledujeme 😞 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, exBURN napsal:

Něco na té propagandě, že jsou Ukrajinci jen zkorumpovaní kolaboranti co se hned odevzdají do rukou Ruska nehraje. Mrzí mě, že to jen z dálky sledujeme 😞 

Je velikej rozdíl mezi levobřežní a pravobřežní Ukrajinou. Na východě Putin problémy mít nebude, na západě velké. Nakonec, vnitřní animozity mezi ruským východem a ukrajinským západem vedly k převratu v roce 2014 i všem následujícím nepříjemnostem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doufám, že to tu nebylo, jinak sorry. Článek od Kechlibara, z něhož stojí za pozornost citace nejvyššího důstojníka současného Bundeswehru, šéfinspektora Alfonse Maise:

“To se člověk takhle ráno probudí a zjistí, že v Evropě vypukla válka. Včera jsme v armádě slavili “Den hodnot”. Jeho těžištěm byla otázka: “proč sloužíme?” Jednodušeji to už generaci, která nezažila studenou válku, ukázat nejde.

Nechce se mi věřit, že po jednačtyřiceti letech služby v míru budu muset zažít válku.

A Bundeswehr, armáda, které mám tu čest velet, tu stojí víceméně s prázdnýma rukama. (doslova: jako nahý). Naše možnosti, jak podpořit spojence nebo politiky, jsou extrémně omezené.

Dopředu jsme viděli, že toto jednou přijde, ale nepodařilo se nám dosáhnout toho, aby z anexe Krymu byly vyvozeny adekvátní závěry. Nemám z toho dobrý pocit. Mám vztek!

Území NATO zatím není přímo ohroženo, i když naši partneři na východě pociťují rostoucí tlak.

Kdy, když ne teď? Musíme se reorganizovat a opustit starou strukturu určenou k podpoře nasazení v Afghánistánu, jinak nemůžeme doufat v to, že bychom mohli naše ústavní a smluvní závazky s úspěchem plnit.

ALFONS MAIS na svém linkedin účtu"
Zdroj: https://kechlibar.net/2022/02/24/konec-konce-dejin/
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Gustaf napsal:

Za mě jedni z hrdinů...mohli užívat super život někde mimo a mezitím riskují život ve válce

Setkáváme se tu s obrovskou hrdostí ruku v ruce s nebývalou falešností a strachem cokoliv udělat. Vždycky tvrdím, každý se může prezentovat jak chce, ale jenom průšvih ukáže kdo je kdo, a já se upřímně za celou slavnou EU začínám hluboce stydět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, tmx napsal:

Normálně převlíkneš vojáky do černých uniforem, vyzbrojíš je, zamaluješ vlaječky na technice a jedeš. Kdyby náhodou někdo říkal, že viděl tvoje vojáky na Ukrajině, tak to popřeš. A až se to provalí, řekneš, že tam byli na dovolené...

:lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mi jich kurva líto. Na rozdíl od nás (1938, 1968) maj koule se zmrdovi postavit a nic mu nedat za darmo.

Bohužel jako obyčejně se na ně celej demokratickej svět z vysoka vysral.

Docela mi je stydno 😞

Upraveno uživatelem Oplt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, African napsal:

Sankce jim neublíží, to už si uvědomuje úplně každý a pokud se budeme bát červeného tlačítka, tak tohle nikdy neskončí...budou následovat další státy, které se bude pokoušet získat.

Nemyslim. Su sankcie a sankcie. Ako priklad s tyn Svajciarskom. Neexistuje nic ak neutralita. Nato/eu+usa vyhlasia sankcie. Svajciarsko neuposluchne? Sankcie na svajciarske banky. A hned im dojde co je vyhodnejsie. Nech skapu. Neexistuje neutralita.

Kompletna izolacia prinuti KAZDEHO vratit sa k rokovaniu. Ale musi to ist naplno, ziadne sranie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Setkáváme se tu s obrovskou hrdostí ruku v ruce s nebývalou falešností a strachem cokoliv udělat. Vždycky tvrdím, každý se může prezentovat jak chce, ale jenom průšvih ukáže kdo je kdo, a já se upřímně za celou slavnou EU začínám hluboce stydět.
Musim rict, ze jsem na ukrajince dost zmenil nazor, o Evrope ani nemluvim.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Foundryman napsal:

EU je kapitola sama pro sebe. Zajímavé ovšem je hluboké mlčení zbytku světa. Jižní Amerika, Asie (krom Číny) - nikdo nic.

Vždyť to je tisíce km daleko a úplně jiná mentalita lidí. Vem si kdyby válčili v Jižní Americe, zajímalo by tě to stejně tak jako když se to děje padesát km od našich hranic?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Foundryman napsal:

EU je kapitola sama pro sebe. Zajímavé ovšem je hluboké mlčení zbytku světa. Jižní Amerika, Asie (krom Číny) - nikdo nic.

Pokud si občané EU včetně nás řeknou - jděme do toho, obejdeme se bez ruského plynu a benzínu. Možná budeme 2-3 roky více mrznout a méně jezdit autem a spokojíme se základními potřebami, tak můžeme Rusko úplně odstřihnout. Ale pokud se v EU musely násilně rozhánět protesty způsobené rouškami a třemi injekcemi, tak i když to teď lídři EU schválí, tak až začne mrzet, tak padnou vlády a budou zvoleny ty, které občanům EU zajistí teplo ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Prochy68 napsal:
před 19 minutami, African napsal:
Setkáváme se tu s obrovskou hrdostí ruku v ruce s nebývalou falešností a strachem cokoliv udělat. Vždycky tvrdím, každý se může prezentovat jak chce, ale jenom průšvih ukáže kdo je kdo, a já se upřímně za celou slavnou EU začínám hluboce stydět.

Musim rict, ze jsem na ukrajince dost zmenil nazor, o Evrope ani nemluvim.

Souhlasím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sem tak nasranej…..možná starej a sentimentální….

ala Německo….15 let tu žiju a mám je rád. Čistě z principu co jsem se naučil od mého prvního šéfa (Íránec), když mi bylo 20 - neptej se mě odkud jsem, ale jaký jsem člověk. Němci jsou v rozporu, celej čas do nich perou jak byli krvelačný a co světu způsobili. To bys i ze žraloka udělal vegoše. A teď? Sami řeší kam se dostali po vojenský stránce. Čtvrtá nejsilnější ekonomika světa a jsou schopný poslat maximálně větší komando do Mali.

USA - do prdele! Co vod nich chcem? Naše poslední chůva měla za manžela americkýho oficíra umístěnýho tady. Vánoční party a většina ti řekne, že nechápe proč tu slouží! To jako přelidněná Evropa nemá 70 let po válce svojí armádu?!?

SWIFT - jo docela prdel, čím více o tom čtu. Tohle fakt není o tom, že jako plyn/ropa bude dražší ale jako dostaneš/nedostaneš. Kdo v západní Evropě má koule to vysvětlit svým voličům ať se jdou třeba pást, protože někde ve východním cípu Evropy bojujeme o demokracii???? Vysvětli to amíkovi, frantíkovi, němci atd

Upraveno uživatelem Ajaj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...