Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

A nechybi tomu treba to vyrcene, ale nenapsane “b”? Jakoze treba budou byty timto zpusobem vyuzity pouze docasne a pak prevedeny prave pro ceske lidi? Ja to nevim, jen to obcas do tech novin zapomenou napsat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@nickolas Lidi příliš rychle zapomínají komu kobliha-heute patří - a i když angažované redaktorstvo zatím nemá povolenou přímou kampaň proti uprchlíkům z ukrajiny, nevynechá jedinou příležitost jak z pirátů (a zejména z arcinepřítele Bartoše) udělat blbce. Teď už jen zplodit nějaký pozitivně laděný medailónek o příteli a mírotvůrci Viktorovi, aby byl svěřenecký kmotr u snídaně potěšen... :shit:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, nickolas napsal:

A nechybi tomu treba to vyrcene, ale nenapsane “b”? Jakoze treba budou byty timto zpusobem vyuzity pouze docasne a pak prevedeny prave pro ceske lidi? Ja to nevim, jen to obcas do tech novin zapomenou napsat. 

 Take me to napadlo… jen tak, jak je to podano, je to podano hodne nestastne…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, skalis napsal:

Proc ne docasne. Ti lidi zacnou chodit do prace a budou se presouvat do komercnich najmu. Oni to delaji uz dnes.

Súhlas. Často tých pár sto eur, čo si prinesú so sebou, hneď vrazia do ubytovania dúfajúc, že ďalšie nájmy zaplatia z práce, ktorú si nájdu.

(Btw, dosť vysoký podiel nájomcov to slušne zneužíva. S takým nepokrytým zdieraním som sa nestretol už roky.)

Ďalšia vec je, že málokto z utečencov tu (SK/CZ) chce zostať. O azyl na Slovensku doteraz požiadali len nízke stovky ľudí, zhruba týždeň dozadu som čítal tuším 187 žiadostí, aktuálny stav sa mi nechce hľadať. Ostatní žiadajú len o dočasné útočisko, čo však okrem iného znevýhodňuje ich pozíciu na trhu práce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, safi napsal:

 Take me to napadlo… jen tak, jak je to podano, je to podano hodne nestastne…

Jasny s tim souhlasim. Ale to je kouzlo medii. Ty neco reknes, oni to nejak napisou a za blba jsi ty. Jak rikam, nic o tom nevim, ale tohle je zrovna idealni pripad to k tomu svadi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, nickolas napsal:

Jasny s tim souhlasim. Ale to je kouzlo medii. Ty neco reknes, oni to nejak napisou a za blba jsi ty. Jak rikam, nic o tom nevim, ale tohle je zrovna idealni pripad to k tomu svadi. 

Proto si myslím, že ATOM reagoval na kouzlo slova dočasně, na nic jinýho. Já když tohle slovo slyším, tak se mi automaticky vybaví dočasne umístění vojsk. Prostě kouzlo psaného. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Dočasně…. Já to vyřídím holkám, kterým jsem teď dost nablízko. Že manažerka, ředitelka mateřské školy, obě z Kyjeva a dětská doktorka z Doněcku, že jsou vlastně vyžírky…. A ty jejich kecy, že se chtějí co nejdřív vrátit, ale bojí se, protože bydlí na severu Kyjeva, který je podminovaný a na Donbase, kam se chystá ofenzíva skřetů, si můžou strčit za kloubouk. Tudlevá rozchechtanej pan ATOM v tom má jasno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, wawrik napsal:

Súhlas. Často tých pár sto eur, čo si prinesú so sebou, hneď vrazia do ubytovania dúfajúc, že ďalšie nájmy zaplatia z práce, ktorú si nájdu.

(Btw, dosť vysoký podiel nájomcov to slušne zneužíva. S takým nepokrytým zdieraním som sa nestretol už roky.)

Ďalšia vec je, že málokto z utečencov tu (SK/CZ) chce zostať. O azyl na Slovensku doteraz požiadali len nízke stovky ľudí, zhruba týždeň dozadu som čítal tuším 187 žiadostí, aktuálny stav sa mi nechce hľadať. Ostatní žiadajú len o dočasné útočisko, čo však okrem iného znevýhodňuje ich pozíciu na trhu práce.

Tak já hlavně nechápu, proč se až tak akcentuje finanční situace. Primárně utíkají před válkou.

Přijde mi to vtipný v porovnání se situací pár let zpět, když byli uprchlíci z Afriky, Sýrie atd. To jsem furt slyšel, že mnozí z nich přece neutíkají před válkou, ale jsou to jen ekonomický běženci, který se chtějí mít líp. Takže to bylo špatně.

Teď zas slyším, že tihleti mají peníze (nicméně utíkají před válkou, což už ovšem bývá v kontextu týhle "argumentace" nevyřčeno).

Ergo jde o situaci z pohledu těhle kritiků zcela opačnou a přesto je to opět špatně.

Každopádně jsem už poslední dobou trochu (hodně) alergickej na argumenty, já jejich problémy chápu, vím, že tam mají válku, ALE.......

Takže jsme nechali náš byt Ukrajincovi, ano chlapovi, s dětma, který přišli bez mámy, která umřela. Jo, chlap pracuje, něco si asi vydělá, nicméně je v situaci, kterou bych rozhodně neměnil, tak jsme jim to nechali jen za symbolickej příspěvek na energie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I pologramotný koblihářův pisálek plebsu rád připomene, že "jednotkou dočasnosti je jeden furt". 

Drobný rozdíl (který průměrný čtenář Blesku/Hovinek/iDnes nemá v kontextu výše zmiňovaných "migráčků" šanci pochopit) je v tom že tyhle ženské s děckama sem v drtivé většině opravdu nepřišly, aby nám mohly z vlastní vůle a s posvěcením nesvéprávného státu okupovat naše předražené nedostatkové nemovitosti, nechat si za peníze zdejších daňových poplatníků opravit zkažené zuby a prohulit měsíční almužnu - ale že vesměs počítají s tím že až se nejhorší přežene (a budou-li mít kam), zase se vrátí a spousta šťastnějších už se i vrací. Nezbývá jim než přát aby tahle "dočasnost" neskončila jako u tuzemských emigrantů, kteří s podobnou vizí utíkali "přes čáru" po osmašedesátém - a "normalizace" pro ně trvala tak dlouho, že už se spousta z nich ani neměla kam vracet... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, Bert napsal:

A proč ne?

Já si myslím, že o část uprchlíků se bude muset trvale nebo delší dobu postarat náš stát. Vem si dědečky a babičky 75+ nebo maminky s hodně malými dětmi. Tohle jsou životní situace, kdy opravdu nemůžeš pracovat.... a bylo by to správné. Akorát si myslím, že vláda dělá chybu, že nemá lepší marketing pro opatření směrem k ČR obyvatelům..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Radek124 napsal:

I pologramotný koblihářův pisálek plebsu rád připomene, že "jednotkou dočasnosti je jeden furt". 

Drobný rozdíl (který průměrný čtenář Blesku/Hovinek/iDnes nemá v kontextu výše zmiňovaných "migráčků" šanci pochopit) je v tom že tyhle ženské s děckama sem v drtivé většině opravdu nepřišly, aby nám mohly z vlastní vůle a s posvěcením nesvéprávného státu okupovat naše předražené nedostatkové nemovitosti, nechat si za peníze zdejších daňových poplatníků opravit zkažené zuby a prohulit měsíční almužnu - ale že vesměs počítají s tím že až se nejhorší přežene (a budou-li mít kam), zase se vrátí a spousta šťastnějších už se i vrací. Nezbývá jim než přát aby tahle "dočasnost" neskončila jako u tuzemských emigrantů, kteří s podobnou vizí utíkali "přes čáru" po osmašedesátém - a "normalizace" pro ně trvala tak dlouho, že už se spousta z nich ani neměla kam vracet... -_-

Záleží, odkud utíkaly a kolik lidí z jejich užší nebo širší rodiny je naživu... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, safi napsal:

Já si myslím, že o část uprchlíků se bude muset trvale nebo delší dobu postarat náš stát. Vem si dědečky a babičky 75+ nebo maminky s hodně malými dětmi. Tohle jsou životní situace, kdy opravdu nemůžeš pracovat.... a bylo by to správné. Akorát si myslím, že vláda dělá chybu, že nemá lepší marketing pro opatření směrem k ČR obyvatelům..

Prichazi sem stovky tisic lidi, to nejsou vsichni na socialni davky. Urcite tam bude nejaky procento socialnich pripadu, ale to neni jednolita masa, ale ma to socialni strukturu. Casto je snazsi se sebrat a odejit pro lidi s kompetencnim a socialnim kapitalem, se vzdelanim a rozhledem. I ty deti za par let vyrostou. Kratkodobe jsou to naklady, dlouhodobe investice, ktera se nam muze vratit. Myslim, ze hodne tech lidi tady zustane de facto trvale. Nase homogenni spolecnost se snad nauci i diky tomu prijima jinakost, to by nam hodne prospelo. Retorika "a co nasi lidi" a "budou zit z naseho socialniho systemu" je totalni zumpa, do ktere bohuzel prisira i nase slavny ano.

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně s tebou skalisi úplně nesouhlasim- myslím si, že ze začátku sociální systém využijí všichni bez rozdílu. Na "rozjezd", čemuž ovšem rozumím a musí s tím počítat každej rozumne myslící člověk. Poté nastane tebou zmiňovaná "návratnost investice", protože věřím, že vzdělanost příchozích bude přínosem. Bohužel toto je minimálně otázka půl roku a více, což populiste a podobní nechápou. A PR vyjádření vedení není bohužel silná stránka vládních stran a stejně nepřesvědčí všechny. A jak známo, nejvíc je slyšet vždy ten nejhlasitější, ne ten nejrozumnější. 

Jinak souhlasím s tím, že je mi zle ze zneužívání cizího neštěstí, zvlášť u dětí, žen a starých lidí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, warann napsal:

Tak já hlavně nechápu, proč se až tak akcentuje finanční situace. Primárně utíkají před válkou.

Ak tým akcentovaním myslíš mňa, tak sa obávam, že si ten môj príspevok hrubo nepochopil :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, wawrik napsal:

Ak tým akcentovaním myslíš mňa, tak sa obávam, že si ten môj príspevok hrubo nepochopil :D

Ale pochopil, zmiňuje to jako "hybnou sílu argumentace" všech voličů SPD a spol. Plyne to ze zbytku jeho příspěvku zcela jasne 👍

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...