Přejít na obsah

Stavba domu (rady, tipy)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 5,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zvládls to na jedničku. Asi v tom hrála roli i klika, že nepřišla nemoc / úraz / problémy se stavebni firmou / nebo problémy ve vlastní firmě či zaměstnání, zkratka bohové ti byli nakloněni, ale to nijak nesnižuje tvý manažerský zásluhy a schopnosti. Jak se řiká, štěstí přeje připraveným. A povedlo se to bezvadně, ten barák tam pasuje, jako by tam sám vyrostl.

 

Co to tmavý dřevo v interieru spodniho patra naživo - dobrý?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dřevo vevnitř je dvakrát nalakované bezbarvým olejem. Tedy světlé. Omlouvám se za nepořádek, máme dvoutýdenní miminko, tedy úklid je to poslední na co je čas :-)

Máte to moc krásný!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tohle... Já že je řeč o roubení. ..

Dřevěné oblożky a dveře jsou opravdu tmavé. Ladili jsme to k barvě podlahy. A nakonec to dobře dopadlo. Jak je snad i vidět nahoře :-

Edit: už vím, řešili jsme, že Moja neumí fotit... No jak vidět, dobře to dopadlo.

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, dokázal by mi někdo poradit teplovzdušnou krbovou vložku vhodnou do nízkoenergetického domu? Tepelné ztráty 4.2 kW. Musí projít Blower Door Testem. Z čehož mám celkem obavu. 

 

Pokud máte někdo zkušenost, nebo přímo děláte (pracujete s nimi) krbové vložky nebo rekuperace (též bude brzy potřeba) ocením radu. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeším takový zapeklitý problémek a třeba mi někdo poradíte. Pozemkem mi protéká cca 25 metrů potok nebo spíš odvodňovací strouha. Je to cca metr široký a metr dvacet hluboký kanál. Poslední dobou po většinu roku suchý, ale když roztaje sníh nebo přijde přívalový déšť, naplní se to po a někdy i přes okraj a vylije se to do zahrady. Někdy v 70. letech původní majitel pozemku zpevnil břehy DIY způsobem, tedy vyrobil si cca 120x100 cm panely z betonu a ty naskládal vedle sebe kolmo k zemi jako břehy, nahoře spojil železným U-profilem a rozepřel to taky účkem. Na dně jsou betonové tvarovky jako korýtko.

Panely po 50 letech začaly praskat a po posledním přívalovém výplachu v červnu se výztuha břehů z velké části rozpadla. Bych nevěřil, že stokilový betonový panel může uplavat i několik metrů. 

Teď řeším, jak ty břehy zrekonstruovat. V dolní části pozemku jsem asi před 10 lety bláhově vytahal panely a zakopal 10 metrovou plastovou trubku (průměr metr), aniž bych ji zalil betonem, jen zasypal hlínou. Po 3 letech jí voda vypláchla ven jako malinu a z metrového kanálu vznikla třímetrová díra. Na úkor výměry pozemku jsem pak pozval bagristy a z kolmých břehů mám cca 60 stupňový sklon a břehy zpevněné zámkovým betonovým systémem trilock. Zbytek strouhy ale nechci takto rozšiřovat a chtěl bych zachovat kolmé břehy koryta.

 

A nyní dotaz, jak ty břehy zpevnit, aby to bylo funkční (vydrželo to občasný nápor vody), a aby to i dobře vypadalo? Esteticky by dobře vypadaly drátokoše naplněné kamením, ale to mi rozmluvili, že to uplave. Betonový U-profil se dělá jen na zakázku a váží 1 tunu segment (potřeba jeřábu). Udělat bednění, nasypat kamení a prolít betonem? Vydrží to tlak břehů a vody? Už si fakt nevím rady. Stavební firma, co dělala ten trilock a nějaké další věci od toho dává ruce pryč. Tak kdyby měl někdo podobné zkušenosti nebo nápad, sem s ním. Ideálně i kontakt na nějakýho fachmana z Prahy-východ, co si s tím poradí

Upraveno uživatelem organic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli na to mám dobrou představivost a chápu to dobře, ale zeptám se. Když je to většinu roku úplně suché, nešel by dole udělat betonový základ a na to postavit z obou stran ztracené bednění, proarmovat a zalít betonem? Přijde mi to jako nejjednodušší a zárověň asi nejlevnější řešení, možná jsem jen naivní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle chce v první řadě sehnat kvalitního projektanta takových staveb, který zodpovědně zhodnotí místní podmínky a navrhne adekvátní řešení. A následně firmu, která to dokáže opravdu zrealizovat. S tou vodou to není, jako vylejt základy rodinnýho baráku. Metoda domácích kutilských pokusů a omylů je k ničemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl jsem opakovaně v Hejnicích na říčce Smědá, co dokáže velká voda, když dochází k velkému tření vody a stavebního materiálu břehů. Půltunové kamenné kvádry jeden po druhém opoustěly lůžko a jakmile se voda dostala za pevný plášť břehu, uz to šlo rychle. Ex"tchán" tak přišel o 30 procent pozemku a stodolu, jejíž část zůstala viset nad nově vzniklým pětimetrovým srázem.

 

Takže řešit to určitě s profíkem.

 

Kdyby mě někdo vyloženě nutil, abych to vymyslel sám, po zkušenostech bych určitě použil řešení zahrnující maximální snížení tření vody a bezspárovou technologii řečiště, tj povrch stěn kanálu a dna by byl z třech pásů svařeného plastu, ze kterého se vyrábí bazény. Vše samozřejmě mohutně obetonované, s dobře vymyšlenou rozšířenou vstupní částí kanálu a s rozšířenou horní partií celého kanálu bez přelivu tak, aby se voda za žádnou cenu nedostala za plášť. Tahle teoretická úvaha o "turbokanálu" s minimálním třením má ale dvě chyby - estetické hledisko (asi by se dal použít alespoň hnědý nebo šedý plast) a především následky pro sousedy po proudu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé potřebuji poradit. V rámci zabydlování nového domu bojuju s oběhovým čerpadlem na teplou vodu. Jak máte řešené jeho spínání? Jede vám to pořád non-stop? Chtěl jsem to vyřešit spínacíma hodinama, 3 minuty ON, pak třeba 10 min OFF. Akorát jsem ke svému velkému překvapení nenašel žádné, které by takový "složitý" program zvládly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...