Přejít na obsah

Kdo máte jakého psa?


Conrad

Doporučené příspěvky

Kluci…. Je tu nějaký majitel Saarloose ??? 
Před Vánoci jsem přišel po 14letech o chlupáče….
A i když jsem si říkal, že díky plus minus  velké časové indispozici psa už nechci.
Tak jsem brzo změnil názor a nějaká ta “potvora” mi na +50% aktivit chybí a schází ….. 

Mám domluvený stěně z odchovu v létě …. A chtěl bych si projít ještě nějaké informace, které mě před pořízením zajímají a nikde je nemohu najít. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolegové, poraďte mi nějakého pesana k dětem, aktuálně teda do bytu, ale snad se letos přestěhujeme někam, kde bude zahrádka. Pes bude denně tak 5 hodin sám doma, což by mu nemělo vadit (jasně, chápu...), ale měl by zvládnout i pár hodin venku když se jde někam na výlet. Nechci vyloženě gaučáka, ale mazla pro děti a parťáka pro mě. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Duke650 napsal:

Za naši rodinu a široké příbuzenstvo jednoznačně zlatý retrívr. Howgh 🙂

https://vse-pro-zviratka.cz/zlaty-retrivr/

Děkuju, nicméně musím počítat i s kritickou variantou že se nepřestěhujeme a máme fakt malej byt, takže bych spíš mrňouse ;o) Ale děkuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Red DwarfZatraceně, pes přece není jako hodinky, nedá se vybírat podle katalogových parametrů typu “aby byl pesan k děckám a dalo se s ním machrovat na procházkách”. Evidentně žádného nikdy neměls, jinak bys věděl že stejně jako děcka jsou i ti chlupáči individuality a kromě vycpanin nic se zárukou na povahu neexistuje - nemluvě o tom že ono to taky čůrá, kadí, smrdí, štěká, ojíždí a žere sousedům slepice, tahá do baráku bordel a nedá se hlasovým povelem vypnout jako telka/konzole. Neber si to zle, ale dokud nemáš jasno jak dopadne bydlení (bouda/pelech/postel?), radši si těch pár měsíců počkej, než aby ses pak kvůli zbrklému nápadu “pořídit k děckám psa” musel nešťastného “sloníka” zbavovat (o kriminální lufťácké technice “uvázat a zdrhnout” raději nemluvě). Když pomineme naprosto specifické mArovy strážní poníky, mnohem důležitější než “rozměr” je IMHO temperament daného kusu - někdo může k děckám hledat rapla typu Jack Russell teriéra, jiný (poté co parchanty nevděčné hyperaktivní štěkáček omrzí) bude sakra rád za klidnější a míň uzurpátorskou povahu, až ho pak bude muset ve dne v noci venčit sám a poslouchat u toho blbé kecy od staruchy, tchýně a sousedů. Psi byli, jsou, budou a každý den se rodí další štěňata - tak nespěchej a čas který máš využij na ujasnění vlastních priorit, namísto poptávání cizích (které můžou být úplně mimo mísu).

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Radek124 napsal:

@Red DwarfZatraceně, pes přece není jako hodinky, nedá se vybírat podle katalogových parametrů typu “aby byl pesan k děckám a dalo se s ním machrovat na procházkách”. Evidentně žádného nikdy neměls, jinak bys věděl že stejně jako děcka jsou i ti chlupáči individuality a kromě vycpanin nic se zárukou na povahu neexistuje - nemluvě o tom že ono to taky čůrá, kadí, smrdí, štěká, ojíždí a žere sousedům slepice, tahá do baráku bordel a nedá se hlasovým povelem vypnout jako telka/konzole. Neber si to zle, ale dokud nemáš jasno jak dopadne bydlení (bouda/pelech/postel?), radši si těch pár měsíců počkej, než aby ses pak kvůli zbrklému nápadu “pořídit k děckám psa” musel nešťastného “sloníka” zbavovat (o kriminální lufťácké technice “uvázat a zdrhnout” raději nemluvě). Když pomineme naprosto specifické mArovy strážní poníky, mnohem důležitější než “rozměr” je IMHO temperament daného kusu - někdo může k děckám hledat rapla typu Jack Russell teriéra, jiný (poté co parchanty nevděčné hyperaktivní štěkáček omrzí) bude sakra rád za klidnější a míň uzurpátorskou povahu, až ho pak bude muset ve dne v noci venčit sám a poslouchat u toho blbé kecy od staruchy, tchýně a sousedů. Psi byli, jsou, budou a každý den se rodí další štěňata - tak nespěchej a čas který máš využij na ujasnění vlastních priorit, namísto poptávání cizích (které můžou být úplně mimo mísu).

Protože se tady běžně poptávají rady na výběr hodinek,dovolil jsem si poptat radu na výběr vhodného psího plemene k dětem. Pokud dáváš něco do uvozovek,měla by to být citace,já jsem ale nikde nepsal,že bych s ním chtěl machrovat na procházce ani že bych ho snad chtěl někde uvazovat v lese a zdrhat,nejsem debil,i když ty si to evidentně myslíš. Pokud jsem se tady svým dotazem dotknul ještě někoho,tak se hluboce omlouvám! Přesně tohle panské chování je důvod,proč jsem sem (a nejen já) přestal chodit. Je to tu samej ….

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...