Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

před 11 minutami, Foundryman napsal:

OK, tak přesně umřelo za rok 2019 v ČR 112.400 lidí, což je průměrně 9.367 lidí měsíčně. Za 9 a půl měsíce to dělá 88.986 lidí. S covidem dosud zemřelo 1045 lidí, což je 1.17%. Mění to nějak podstatu sdělení?

V původním příspěvku mi vypadlo, že v ČR zemřelo za letošek cca 90.000 lidí.

dobře argumentuješ - místo sorry já se spletl, začneš sice respektovat, že rok má 12 měsíců, ale změníš si nějaký  jiný vstupní data, aby ti to vyšlo stejně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hehe, vyborne si tentokrat pohlidali ty okynka s tocenym do plastu:) Prdel jak jeste dneska nekdo z vlady hlasil ze zavreni hospod urcite urcite ne.. A pak me pobavil soudruh, jak je  jisty ze 3.11. vsechno skonci a bude dobre, pritom jim doted nebylo jasny, co bude za hodinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, skalis napsal:

Foundry, jde o dynamiku, ne o absolutni pocty. Aktualni narustajici pocty nskazenych se za 2 az 3 tydny pretavi do rostoucich poctu hospitalizaci a za dalsi 1 az 3 tydny zemrelych.

Asi nechceme byt v situaci, kdy budeme lidi nechavat umrit bez pomoci, protoze jsou stari, tlusti nebo cukrovkari.

Mas pravdu v tom, ze prosperita je zasadni a to i pro kvalitni zdravotnictvi v budoucnu. Takze nejvetsi pruser je totalne prosrany leto, kdy nikdo nepripravil infrastrukturu na trasovani tak, aby se daly dusledne dohledavat kontakty a nechat zivot bezet co mozna bez omezeni dal. Taky totalni prohospodarena duvera v soft opatreni. A co je nejvic k placi je prozrana konjunktura v poslednich letech, tedy prostredky, kterymi bychom mohli sanovat pochroumanou ekonomiku z letosniho jara. Ted nezbyva, nez to tu zavrit :(.

No jo, to se tu (asi blbě) snažím vysvětlit. Aby zdravotnictví fungovalo, potřebuje zdroje, neboli kapitál. Což jsou baráky, mašiny a lidi. Ten kapitál doktorům dodává fungující ekonomika. A je naprostá zhovadilost myslet si, že když to obserou hospodští a umělci, ostatních se to nijak nedotkne. Ti hospodští a umělci jsou taky pro někoho zákazníci a krom toho se podílejí na vytváření kapitálu  m.j. pro zdravotnictví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 5 minutami, skalis napsal:

Pevne doufam, ze timhle bude za tou bandou idiotu definitivne tecka. Byt za strasnou cenu na ekonomice a zivotech.

Já se obávám, že nebude, množství idiotů, co je zvolili a asi znovu zvolí, bohužel nikam nezmizí.

Upraveno uživatelem neuromancer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, PrimFanatic napsal:

dobře argumentuješ - místo sorry já se spletl, začneš sice respektovat, že rok má 12 měsíců, ale změníš si nějaký  jiný vstupní data, aby ti to vyšlo stejně

Data jsou ze statistického úřadu, nic neměním. Akorát jsem to holt napsal zkratkovitě. Odkaz zde: https://www.czso.cz/csu/czso/cri/pohyb-obyvatelstva-rok-2019

Za rok 2020 se mi srovnatelná data nepovedlo najít, dovolil jsem si extrapolaci. Předpokládám, že v důsledku hrozné pandemie nižší nebudou. Nebo že by jo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, to se tu (asi blbě) snažím vysvětlit. Aby zdravotnictví fungovalo, potřebuje zdroje, neboli kapitál. Což jsou baráky, mašiny a lidi. Ten kapitál doktorům dodává fungující ekonomika. A je naprostá zhovadilost myslet si, že když to obserou hospodští a umělci, ostatních se to nijak nedotkne. Ti hospodští a umělci jsou taky pro někoho zákazníci a krom toho se podílejí na vytváření kapitálu  m.j. pro zdravotnictví.

V tom mas samozrejme pravdu. Obzvlast, mame-li tech 60% hdp ve sluzbach...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je oříšek kam jít zítra na jedno poslední, co? Před minulým zavřením jsem byl v Hamburku, kde jsem dal jazyk s křenovou a knedlikem, 7 piv a jednu zelenou.

Když vidím čísla, křivku a dynamiku, nějak se mi nechce věřit, že dva a půl týdne na zvrat stačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, bandicoot napsal:

To je oříšek kam jít zítra na jedno poslední, co? Před minulým zavřením jsem byl v Hamburku, kde jsem dal jazyk s křenovou a knedlikem, 7 piv a jednu zelenou.

Když vidím čísla, křivku a dynamiku, nějak se mi nechce věřit, že dva a půl týdne na zvrat stačí.

Právě že by to možná mělo začít klesat (ta čísla myslím). V tichosti se u nás pripravujou tato omezení s výhledem do 20.11 nikoli na 14 dní. 

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, bandicoot napsal:

To je oříšek kam jít zítra na jedno poslední, co?......

Nejhorsi je, ze to vlastne uz nekolik dnu tusime, odhadujeme, cekame, ... a pak, kdyz je to oficialni, tak..... kam pujdu ve stredu a v sobotu na pivo?
🙂

No jo, nejak to dame...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to tady sleduju už pár dní, asi 3x jsem mazal už napsaný příspěvek..a jsem na sebe pyšný..prostě ne, nebudu nic říkat. Dal jsem si zejtra rezervaci do své oblíbené hospody, užiju si to a pak budu zase střídavě z domu makat, dělat na dálku práci, která na dálku dělat nejde, pohřbívat jedno KPI za druhým, rozloučím se s bonusy a zároveň budu učit svého syna číst, psát a počítat. Po večerech budu cucat pivo a objednávat věci, který nepotřebuju. A držet si palce, abychom se z toho v budoucnu všichni neposrali. Všem přeji zdraví!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, dawe009 napsal:

Já to tady sleduju už pár dní, asi 3x jsem mazal už napsaný příspěvek..a jsem na sebe pyšný..prostě ne, nebudu nic říkat. Dal jsem si zejtra rezervaci do své oblíbené hospody, užiju si to a pak budu zase střídavě z domu makat, dělat na dálku práci, která na dálku dělat nejde, pohřbívat jedno KPI za druhým, rozloučím se s bonusy a zároveň budu učit svého syna číst, psát a počítat. Po večerech budu cucat pivo a objednávat věci, který nepotřebuju. A držet si palce, abychom se z toho v budoucnu všichni neposrali. Všem přeji zdraví!

To máš můj obdiv. Já už se několikrát neudržel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...