Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Naše děti měly radost, že jdou dneska naposled do školy. Staršímu na druhým stupni výuka online neva, naopak a menší na prvním stupni, kde online asi nepojedou, k tomu přistupuje tak, že to co dostanou za úkoly a naučit se, má hotový doma za poloviční dobu, než když se s tím crcaj ve škole a má čas na jiný svoje věci. Tak snad abysme je naučili ještě vařit a bude to OK.

Jinak já mám problém s touhle vládou, opatření (jejich podoba a půlroční vývoj) jsou už jenom velmi smutný důsledek toho, kdo v ní sedí a střídá se. Víc už k těm panákům nenapíšu, nemá to smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Ondra napsal:

nechapu to, ochrana na 1 tyden... co to resi?

nebo je to jen prazdne politicke gesto a vyhozene penize nas všech?

Jenže tyhle věci na českého voliče fungují, takže po stránce "vypočítavosti" je to politický krok takticky dobře zmáknutý.

Skutečnost, že se tím zaměstná spousta pracovní síly pro efekt velice malý až nulový (nehledě na peníze), je věc druhá - ale na to se historie (českého voliče) neptá. 🙃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
před 11 minutami, Milan59 napsal:

Jenže tyhle věci na českého voliče fungují, takže po stránce "vypočítavosti" je to politický krok takticky dobře zmáknutý.

Skutečnost, že se tím zaměstná spousta pracovní síly pro efekt velice malý až nulový (nehledě na peníze), je věc druhá - ale na to se historie (českého voliče) neptá. 🙃

No uvidime, pristi rok, kolik je u nas "Babišovců"... 🙈

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 10. 2020 v 6:57, Milan59 napsal:

Zkusil bych zavolat obvoďákovi, situaci mu vylíčil a zeptal se ho co a jak. Ono já z doslechu vím, že když leží celá rodina a jeden se vyléčí, pak už - nehledě na ostatní - může ten uzdravený dál fungovat s dodržováním těch pravidel "karantény" vůči ostatním členům domácnosti. Ale to je jen z doslechu, nic potvrzeného, tak to prosím neber jako fakt.

já napsal na Pražskou hygienickou stanici obecný dotaz, jaká opatření platí pro státního zaměstnance/úředníka, když má 2 členy domácnosti nakažené, pro jeho kontakt s dalšími osobami. A dnes jsem se asi 10 x snažil dovolat, aby mi řekli jaké č.j. mému dotazu přidělili. Nedovolal jsem se ani na ústřednu....

možná máš pravdu, ale pořád se mi nechce uvěřit, že by viry takto fungovali, ale možná jen umírám na strach, jak říkají popírači covidu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, McStinger napsal:

Nie som ekonóm, nejaké globálne čísla nesledujem. Ale videl som v priamom prenose, ako zacvičila jarná odstávka veľkých fabrík s reťazcom subdodávateľov a aj s nami, keďže sú aj našimi zákazníkmi. Mediálne zaujímavejšie sú samozrejme reštaurácie :). To len taká poznámka, no flame.

To je přesně to, co se tady snažím říct. Ať pro mě za mě nařídí lidem nosit roušky nebo třeba pampersky furt a všude, ale ať neodstavují celé sektory ekonomiky. Bylo mi zde vyčteno, že neuvádím čísla 'která jsou běžně na webu k dohledání) - nuže Švédsko bez opatření 2.Q -8.3%, ČR s uzávěrou -11%, Německo s uzávěrou -10,1%, USA s částečnou uzávěrou -31.4% (zde se sluší podotknout, že větší výkyvy jsou dány mnohem flexibilnějším trhem práce než v Evropě, ve 3.Q se odhaduje 30% růst), Dánsko s uzávěrou -7.7%, UK s uzávěrou -20,4%, Norsko s uzávěrou -7.7%.

Názor si může každý udělat sám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, Foundryman napsal:

... nuže Švédsko bez opatření 2.Q -8.3%...

Nechcem ti brať ilúzie, ale z toho „Švédska bez opatrení“ by priemerného kverulanta z CZ alebo SK trafil šľak. Funguje to tam síce na báze odporúčaní a nie príkazov, ale v globále je to tam už dlho oveľa prísnejšie ako v strednej Európe, a na rozdiel od SK/CZ sa to dodržuje. Obmedzenie dopravy, zhromažďovania, uzavreté školstvo atď. Reštaurácie krachujú ako na bežiacom páse.

Navyše sociálny život v škandinávskych krajinách je úplne neporovnateľný so stredom alebo juhom Európy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, Foundryman napsal:

To je přesně to, co se tady snažím říct. Ať pro mě za mě nařídí lidem nosit roušky nebo třeba pampersky furt a všude, ale ať neodstavují celé sektory ekonomiky. Bylo mi zde vyčteno, že neuvádím čísla 'která jsou běžně na webu k dohledání) - nuže Švédsko bez opatření 2.Q -8.3%, ČR s uzávěrou -11%, Německo s uzávěrou -10,1%, USA s částečnou uzávěrou -31.4% (zde se sluší podotknout, že větší výkyvy jsou dány mnohem flexibilnějším trhem práce než v Evropě, ve 3.Q se odhaduje 30% růst), Dánsko s uzávěrou -7.7%, UK s uzávěrou -20,4%, Norsko s uzávěrou -7.7%.

Názor si může každý udělat sám...

Vycitame ti pouze to, tedy vyčítám ti to já, že neustále vytrhavas něco z celkového kontextu, neuznávás nic okolo a neustále omylas jen to jedno. A i když ti to někdo vyvrací, tak sem hodíš další fakta vytrzena z kontextu. Jinak nic. A opravdu v tomhle vlakne končím, jak jsem se přesvědčil, tak je tu nejen plno dopravních odborníků, tak těch ekonomů je tu také dost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Filip.J napsal:

Chápu správně, že tedy měla vysokou horečku, bolelo ji celé tělo a byla tak zesláblá, že sotva dolezla na záchod?

Každopádně rád čtu, že se z toho oba s manželem dostali.

Celé tělo ji bolelo, ale normálně doma chodila, co musela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, wawrik napsal:

Nechcem ti brať ilúzie, ale z toho „Švédska bez opatrení“ by priemerného kverulanta z CZ alebo SK trafil šľak. Funguje to tam síce na báze odporúčaní a nie príkazov, ale v globále je to tam už dlho oveľa prísnejšie ako v strednej Európe, a na rozdiel od SK/CZ sa to dodržuje. Obmedzenie dopravy, zhromažďovania, uzavreté školstvo atď. Reštaurácie krachujú ako na bežiacom páse.

Navyše sociálny život v škandinávskych krajinách je úplne neporovnateľný so stredom alebo juhom Európy.

Pokud je to tak, je to další příznak toho, že virus si jde svou cestou bez ohledu na snahy všelijakých politiků. Ale jaksi pochybuju, že ta přísná omezení jsou dodržována např. v no-go zónách Malmoe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc porad resite, ze jeden znamej byl bez priznaku a druhej mel problemy a la chripka a treti to doma nejak preklepal. Ted jde o statistiku, vekky cisla na velky populaci. Nejaky % bude hospitalizovany a z nich nejaky % proste zemre. Cim vetsi je zakladna, ze kteryho se to pocita, tim vic to bude absolutne. Plus transportni zpozdeni 2 tydny od detekce po hospitalizaci a dalsi 2-3 tydny na smrt. Zbytek je matematika. Zadnej znamej znamyho, ale cisla, modely sireni a nasledna statistika. Tecka. Mimochodem kazdej si vytira zadek Prymulou, ale hajzl tady je Baba. Ten Prymyulu pred sebe vystrcil a moc dobre se mu hodi. A az bude krize zazehnana, klidne ho hodi pres palubu. Osobne mi prijde, ze Prymula je mozna lampasacky zatvrzelej, ale aspon vi, co dela.

 

EDIT: Prymula se omlouva v televizi. Ale on nastupoval do potapejici se lodi. Omlouvat by se mel nekdo jinej...

Upraveno uživatelem skalis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, kuncák7 napsal:

Vycitame ti pouze to, tedy vyčítám ti to já, že neustále vytrhavas něco z celkového kontextu, neuznávás nic okolo a neustále omylas jen to jedno. A i když ti to někdo vyvrací, tak sem hodíš další fakta vytrzena z kontextu. Jinak nic. A opravdu v tomhle vlakne končím, jak jsem se přesvědčil, tak je tu nejen plno dopravních odborníků, tak těch ekonomů je tu také dost. 

Dovolil bych si poprosit o upřesnění onoho kontextu, který zanedbávám. Snažím se argumentovat maximálně věcně a upozorňovat na souvislosti s delším přesahem, které nemusí být zcela zřejmé. "Furt to jedno" znamená apel, aby se s vaničkou nevylilo i dítě. 

Ale zjišťuji, že debata se státním úředníkem, placeným z daní ať se děje, co se děje, je poněkud obtížná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...