Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

 

 

 

Sdílím jen to co jsem viděl. Kadit Číňana do kašny na Uhelným trhu nebo  močit do Vltavy jsem ještě nikdy neviděl, ale kdybych za každýho ožralýho a hulákajícího Brita,  kterýho denně v létě potkám mezi Kaprovkou a Náměstím republiky měl dostat padesátikorunu a za každýho ožralýho Brita, co močí v Týnský uličce pětikilo, tak si můžu zajít k Tamaře pro Nodaty, co má v trezoru pro nás, hodný zákazníky :)

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, Hampl mě zklamal. To "shazování peněz z vrtulníku" je naprostá fantasmagorie. Tím, že natisknu víc šatnových lístků, kabátů v šatně nepřibude. To samé úvahy o měnové politice, o roli centrální banky atd. atd.

Cesta z průseru je jediná , masivní snížení daní a povinných odvodů, super by bylo třeba úplné zrušení DPH a zavedení daně z obratu, nebo sales tax, jako mají v USA. Taky úplné odříznutí neziskovek od státních financí a zrušení dotací. 

Jednorázová opatření, jako ta dneska přijatá, jsou v podstatě k ničemu, jen prodlužují agonii.

Tohle nejde, než podepsat. Navzdory škemralům, o ještě větší a větší, daňovou zátěž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Btw. už jste někdo někde zaznamenal, že by některá z těch neziskovek, co jim ročně dáváme asi 18 mld, udělala něco zasluzneho v téhle době? Soukromé firmy šíji roušky a rozdávají zadarmo, Žufanek vaří desinfekci (než mu to zakázali), Pohlreich vaří doktorum atd. a po neziskovkach se slehla zem. Ze by třeba Automat chodil důchodcům nakupovat nebo jim na kole rozvazel roušky, to jsem si nějak nevšimnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Foundrymane: Jakej je rozdil mezi DPH a Sales tax? Neni to cca to same.. dan z obratu?

 

A dale tezko se budou nejak trvale snizovat dane, kdyz hrozi narusty statnich vydaju na obecnou ochranu spolecnosti...

Sales tax platí až koncový zákazník, firmy mezi sebou si účtují bez daně. Jen toto by úžasně pomohlo likviditě firem.  DPH si mezi sebou musí účtovat i firmy, jednii 25. odvedou, druhým totéž stát dalšího 25. vrátí. V podstatě je to masivní bezúročné úvěrování státu ze strany firem. Signifikantní je, že ji jako první zavedli v roce 1954 Francouzi jako dočasné opatření pro sanaci válečných výdajů za II. SV a v Indočíně.

Ad snižování daní - teď stát lidem peníze sebere, valná část mu uvízne za nehty a zbytek lidem milostivě nějakou formou vrátí. Dle vlastního výběru - prostor pro korupci jako prase. Nebylo by lepší si tu okliku ušetřit a prachy lidem prostě nechat?  Nejsem anarchista, uznávám, že nějaké daně a nějaký stát jsou nutné, ale abychom měli nejvíc policajtů na hlavu široko daleko, krmili XY poťapaných neziskovek, dotovali řepku a podobně, to mi přijde padlé na hlavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Je to názor jednoho ekonoma, který zatím stejně jako jiní odborníci napříč různými obory vaří z vody. A ještě chvíli z vody vařit budou. Sám to musí jako ekonom vědět a také to připouští. Souhlasím s tím, že velký posun k lepšímu může znamenat lék. Jo a fakt už mě nebaví to srovnávání s chřipkou a mrtvolama na silnicích, to snad nemuže už nikdo myslet vážně.

 

Mě spíš zaráží jiné dvě věci (a teď nenarážím přímo na pana Hampla):

1. Že ten dopad na zdraví ve společnosti pořád ještě někdo zlehčuje, po tom, co je vidět v okolních evropských zemích. Mám tím namysli především to reptání nad tím, že jsou zbytečně přísná opatření. Mám za to, že teď nejsme ve fázi, že to mužeme vyhodnocovat a za pochodu s tím experimentovat, to by se nám mohlo šeredně nevyplatit. Na to bude čas později a doufám, že se tim někdo bude seriozně zabejvat.

2. A na druhé straně, že to vypadá podle řekněme různých vyjádření a zpráv a možná i rozhovorů, že je pomalu úplnej konec světa.

 

A co se týká dopadu na ekonomiku, dokáže snad někdo teď říct, co by bylo horší a z čeho bychom se déle vzpamatovávali? Jestli z přísnějších opatření trvajících nějakou relativně kratší dobu nebo z benevolentnějších opatření, která by měla za následek relativně delší dobu následné nápravy. Dá se to vůbec namodelovat - zdravotně a ekonomicky? Já mám obavu že zatím ne, že na takový model nemáme dostatečně (!) kvalitní vstupní data, ani současná, ani historická.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak k tomu, co postoval Bert. Dnes se k tomu vyjádřil i Pavel Kolář, se kterým se známe a velmi si ho vážím. Ač člověk ze zdravotnictví má v podstatě dost podobné názory jako ekonomové, i když je neříká tak přímo.

 

https://search.seznam.cz/amp/s/www.seznamzpravy.cz/clanek/tuhle-valku-nejde-vyhrat-100-0-pise-profesor-pavel-kolar-o-koronaviru-95254?h=kgouFOsfjiCZQytQJaNW70sv7Cp#utm_content=freshnews&utm_term=pavel%20kolář%20o%20koronaviru&utm_medium=hint&utm_source=m.search.seznam.cz

 

Musíme si uvědomit, ze ztráty proste nějaké budou. Samozřejmě si všichni přejeme je minimalizovat. Musíme si ale uvědomit, ze za nějaký čas sundame roušky a že čím déle je budeme nosit a budeme doma u netflixu, o to více utrpí ekonomika, zaměstnanost, sociopatologické jevy ve společnosti a také psychika lidí, kteří se částo najednou nebudou schopni o sebe postarat. Zkrátka aby nebyla ?léčba horší nemoci?. Nic víc, nic míň. Nemyslím si, že jsem cynik, o každý lidsky život stojí za to bojovat, ale musíme myslet i na to, co bude potom.

 

Program trasování a ochrany nejohroženější skupin je jistě v pořádku. Otázka je, jestli je nezbytné, abychom kvůli tomu seděli všichni doma na zadku.

A btw., zavřít hranice na 2 roky, to by opravdu znamenalo pád na dno. Jsme exportní země a z tohohle bychom se hrabali nejmíň dekádu. Tohle Prymula snad vůbec nemůže ani říct nahlas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Priznam se ze jsem ten clanek necet. Nemam na to zaludek.

Nicmene cena zivota samozrejme existuje a existovat musi. Problemem ale je, kdyz se ji nekdo snazi vycislit, protoze je u kazdeho jedince jina. Skutecne je nevycislitelna...teda hromadne. Nejde stanovit castku platnou pro kazdy zivot. Kazdy zivot je jinak cenny. A i tohle je hodne neprijemny nazor/pravda. A rozhodne bych nechtel byt na miste toho kdo to rozhoduje. A rozhoduji to denne lekari a sestry na jipkach, arech, onkolach a jinde. Rozhoduji z velke casti podle sance na dalsi zivot, ale i podle penez. Usili by do toho casto dali i kdyz vi ze to nema nadeji. Ale kdyz ty prachy vrazi do jednoho pacienta, na druheho zbyde logicky min. Je to strasne a boli me jen o tom premyslet, ale je to tak. Mam jednu takovou zdravotnici doma a obcas se z toho musi vypovidat. A verte ze se to hodne spatne i jen posloucha. Takze v tomto svetle, kdyz vidim jak se to snazi spocitat ekonom od stolu, bych blil a seznamil ho s kazdym, kdo podle jeho vypoctu musi zemrit, aby mu to rekl do oci. Myslim ze si jako spolecnost muzeme za zachranu zivotu dovolit utratit mnohem vic, nez si aktualne dovolujeme. Ale chapu ze hranice jsou, jen nejdou nastavit ciste ekonomicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi ?bavi? ty stiznosti jak nejdo prijde o letenky za X tisic, nebo o dovoleny...

A co maji rikat lidi kteri jsou napr. Samozivitele a v teto dobe bez prijmu??!!

Breci tady nekdo takovy ze nema napr. na jidlo? Odpoved zni NE. Nebreci!

 

Cert vem nejaky blby letenky....

 

Az budete resit jak a z ceho zaplatit hypoteku, nakrmit deti, budou Vam podobne prispevky pripadat jako ubohy a bezduvodny stenani zbohatliku.

 

Cely svet je v prdeli, s Vy tu resite ve Vasem pripade par tisic za letenky...

 

Zakusit zivot obycejneho obcana na Vas!

 

Kua, mi je momentalne jedno, jestli poletim nekam na dovolenou.

Me momentalne zajima jestli az to skonci neprijdu o praci, jestli dokazu zaplatit hypoteku, slozenky, detem jidlo....

 

A urcite mi je u prdele ze nekdo prijde o letenky za X tisic.

 

Bez letenek se da zit, bez dovolene taky.....

 

.... bez bydleni a jidla ne!

 

Zkusili jste se nekdy podivat i ocima beznych obcanu???!!!

Hadam ze ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi by mela nase vlada vyuzit tuto utlumenou situaci na prechod na ?Korejsky? model plosneho testovani a trasovani.

Bude to drahy, ale proti tomuto utlumu kdyby se mel opakovat nebo prodluzovat by to vyslo lacino

 

+1... vubec nechapu, ze se netestuje. Cisla nakazenych mohou byt mnohem vetsi nez si myslime a ted by byl idealni cas s tim neco delat.

 

Jižní Korea v rámci plošného testování nasadila ?McDrive?

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/jizni-korea-v-ramci-plosneho-testovani-nasadila-mcdrive-40316320

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...