Přejít na obsah

Koronavirus a vše okolo...


Doporučené příspěvky

Jestli vono treba neni vic penez ocenenim jeho schopnosti a jeho aktivity.. nenavazej se do lidi.. a nesud.. radsi res korona virus...

 

 

Foundrymane: furt to nejak nepobiram, proc ti to DPH tolik visi v zaludku.. jen pro ten prutok skrze stat? To asi neni nic, co by nyni podstatně uvolnilo byznys..

Ne, tady nejde o průtok, jde o to, že erár bere firmám likvidní peníze. Modelový příklad DPH: Dodavatel mi vyfakturuje 27.1. dejme tomu 100 tis. + 21 tis. daň, splatnost klasicky 30 dnů. Celkem 121.000,- Kč. Z nich musí odvést 25.2. onu daň, 21 tis. státu, aniž by ode mě viděl korunu. Já mu zaplatím 27.2. vyfakturovaných 121 tis. Kč, v ten moment jsem DPH zaplatil já.  25.2. si mohu vratku této daně nárokovat zpět a 27.3. ji od státu dostanu. Čili měsíc úvěruju stát částkou 21 tis. Kč z této jedné faktury. Třeba pro exportéry je to značná zátěž, protože fakturují bez daně. Dnes jsem podával přiznání s uplatněním odpočtu cca 600 tis. Kč. Jsou to peníze za únor, které už jsem zaplatil dodavatelům ve fakturách, ale zpět je dostanu 25.4. A to nejsme žádná velká firma.

 

U sales tax je to jinak - firmy mezi sebou si účtují bez daně, čili žádných 21 tis. tam nefiguruje, daň připočítá až obchodník při prodeji koncovému zákazníkovi, zkasíruje cash a následně odvede státu.

 

Točí se v tom obrovské miliardy, které má stát permanentně půjčené od firem, kterým tak odsává zdroje. Nemluvě o prostoru pro daňové podvody, které se následně řeší další buzerací, jako je EET, kontrolní hlášení atd. atd. U sales tax tohle všechno odpadá.

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na YouTube ma celkom dobre video k téme korony Dr. Bukovský. Moc jeho názory nesledujem, ale sleduje jednu zaujímavú vec. Ze veľa ludi už minulý rok trápili problémy dýchacieho aparátu. Ako kašeľ, kychsnie a podobne a dlho sa z toho nevedeli dostať. Viacerí si myslia ze ten vírus je v obehu už od minulého roka avšak s rôznymi príznakmi. Avšak ekonomické dopady a z toho vyplývajúce emocne a psychické problémy budú mať oveľa horší dopad na spoločnosť ako samotný vírus. Môžem potvrdiť ze to sledujem aj v robote. Veľa ľudí už dlhodobo kašle, kýcha a podobne. Čiže žiadne dramaticke príznaky. Hm bohvie kde je pravda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě v souvislosti s coronavirem docela děsí to, kde Bureš vzal informace o pohybu platebních karet a simkaret. A nebo to, že se skoro půl milionu lidi nechá dobrovolně špehovat.

 

https://native.seznamzpravy.cz/zastav-covid/

 

Čekám, kdy začne tlak na rušení papírových peněz, protože kdyby to mělo zachránit aspoň jeden lidský život...

 

Nedělám si iluze, že tohle všechno se pak jen tak vypne, až bude po všem. Přesně z těchhle důvodů nemám rád placení kartou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me to caplo zacatkem prosince, drahou taky a malou taky, meli to i mi rodice, stejne jako par znamejch a kamaradu, dva mesice podivnejch stavu, porad kasel a chrchel, obcas teplota, unava, nekdo i musel na par dni lehnout, me to drzelo az do zacatku unora, prece jenom jsem uz v ohrozene skupine :-)

taky uz jsme premysleli, ze jsme to dostali uz tenkrat, protoze to fakt nebylo normalni, nikdo z nas, co si tim prosel, to nikdy nezazil

 

takze ja razim dve teorie

1. uz to tady tenkrat bylo, jenom to nebylo tak okate

2. vypustili mezi lidi prvni verzi viru, to neklaplo, tak pritvrdili verzi 2.0

 

Na YouTube ma celkom dobre video k téme korony Dr. Bukovský. Moc jeho názory nesledujem, ale sleduje jednu zaujímavú vec. Ze veľa ludi už minulý rok trápili problémy dýchacieho aparátu. Ako kašeľ, kychsnie a podobne a dlho sa z toho nevedeli dostať. Viacerí si myslia ze ten vírus je v obehu už od minulého roka avšak s rôznymi príznakmi. Avšak ekonomické dopady a z toho vyplývajúce emocne a psychické problémy budú mať oveľa horší dopad na spoločnosť ako samotný vírus. Môžem potvrdiť ze to sledujem aj v robote. Veľa ľudí už dlhodobo kašle, kýcha a podobne. Čiže žiadne dramaticke príznaky. Hm bohvie kde je pravda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a zdá se, že tyhle aktivity posvětil i ÚOOÚ svým nedávným stanoviskem. Ten samý úřad, který třeba zasekl kamery na stadionech.

Už z čínských akcí proti viru bylo jasný, že se objeví iniciativy vedoucí ke ztrátě svobod (a tím nemyslím, že nemůžeme na pivo). Mj. se objevila i myšlenka zavirovaných peněz a přechodu na čistou bezhotovost, to se snad podařilo odvrátit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Dobrý den,

rozhodl jsem se s vámi podělit o pár informací vskutku aktuálních k nynější situaci. Jelikož jsou v této republice asi jen dva lidé, kteří skutečně rozumí, jak fungují respirátory a roušky, protože je testují posledních 25 let a jeden z nich je moje mamka, poprosil jsem ji, aby mi sepsala to nejdůležitější a to jak která maska je účinná.

V naší republice a obecně v Evropě používáme především masky s označením FFP2 a FFP3. V Americe používají především masky s označením N95. Tyto typy se liší podle účinnosti filtrace vdechovaného vzduchu.

A teď to nejdůležitější (připomínám, že to jsou informace přímo z laboratoře, kde se tyto masky testují):

- Účinnost FFP3 je dle testů minimálně 99%.

- U FFP2 je minimální účinnost 94%.

- U N95 je účinnost minimálně 95% (přičemž dle amerických úřadů tato maska stačí pro filtraci vzduchu proti nemoci SARS).

Hlavní rozdíl, proč FFP2 má menší účinnost filtrace oproti FFP3, je hlavně v tom, že se testují dvěma způsoby: buď filtrací aerosolu (tekutých kapének ve vzduchu) nebo pomocí parafínového oleje. A právě tato zkouška pomocí parafínového oleje, která je náročnější, mnoho masek přesune do nižší kategorie (tedy do FFP2), ačkoliv v testu s aerosolem dosahují přibližně shodných výsledků jako FFP3. A jelikož my nyní bojujeme s nemocí, která se přenáší kapénkovou cestou, tak už vám asi dochází, že nám s přehledem stačí i FFP2 respirátory.

 

Díky za info - jenom trošku doplním - jistě jde o prostupnost aerosolu - ale taky dost o velikost viru, která je u tohoto viru různá, ty menší v pohodě přes FFP2 projdou i třeba s pomocí vdechu nositele. Navíc K95, kterých jsme pár vyfasovali jsou tvarově jako roušky a nemohou tak přiléhat k obličeji - ale lepší něco než nic. Ty FFP 3 jsou na tom lépe. Na druhou stranu mi poklesl průchod ordinací na počty srovnatelné s mým německým kolegou mimo epidemii :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, jsme na foru chronomagu kde se predpoklada, ze kazdy ma ?nejakou tu korunu? na hodinky, ale taky jsme v dobe pandemie

A breci tu nejaky doktor nebo sestricka ze nemuze na dovolenou????!!!!!

 

Tu je videt kdo resi problem, a jdo resi v uvozovkach picoviny

Zrovna jeden doktor ti tu "breci" (nebrecim, ptam se) ze nemuze na dovolenou a ze mozna prijde o 50 tisic za letenky. Vis pro me je 50 tisic obrovska castka, znamena to pro me X nocnich a vikendu v prescasech a beru to pohledem obycejneho cloveka ktery si na vsechno musel vydelat, nikdy nic nevyhral, nezdedil nebo nedostal. Kdyz si relativne tezce pracujici clovek chce doprat 1x za dva roky relativne hezkou dovolenou a nejnze na ni neodjede ale mozna i prijde o penize za ni, tak mi prosim trochu stezovani a optani na zkusenosti druhych doprej. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím mobilem a kartou to funguje jak? Nemyslím technicky, ale to následné využití. Jakože mi přijde sms v duchu "Vážený pane, byl jste v kontaktu s nakaženou osobou, jste v karanténě, vyčkejte doma na testy"?

To není úplně k čemu mobil mám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak k tomu, co postoval Bert. Dnes se k tomu vyjádřil i Pavel Kolář, se kterým se známe a velmi si ho vážím. Ač člověk ze zdravotnictví má v podstatě dost podobné názory jako ekonomové, i když je neříká tak přímo.

 

https://search.seznam.cz/amp/s/www.seznamzpravy.cz/clanek/tuhle-valku-nejde-vyhrat-100-0-pise-profesor-pavel-kolar-o-koronaviru-95254?h=kgouFOsfjiCZQytQJaNW70sv7Cp#utm_content=freshnews&utm_term=pavel%20kolář%20o%20koronaviru&utm_medium=hint&utm_source=m.search.seznam.cz

 

Musíme si uvědomit, ze ztráty proste nějaké budou. Samozřejmě si všichni přejeme je minimalizovat. Musíme si ale uvědomit, ze za nějaký čas sundame roušky a že čím déle je budeme nosit a budeme doma u netflixu, o to více utrpí ekonomika, zaměstnanost, sociopatologické jevy ve společnosti a také psychika lidí, kteří se částo najednou nebudou schopni o sebe postarat. Zkrátka aby nebyla ?léčba horší nemoci?. Nic víc, nic míň. Nemyslím si, že jsem cynik, o každý lidsky život stojí za to bojovat, ale musíme myslet i na to, co bude potom.

 

Program trasování a ochrany nejohroženější skupin je jistě v pořádku. Otázka je, jestli je nezbytné, abychom kvůli tomu seděli všichni doma na zadku.

A btw., zavřít hranice na 2 roky, to by opravdu znamenalo pád na dno. Jsme exportní země a z tohohle bychom se hrabali nejmíň dekádu. Tohle Prymula snad vůbec nemůže ani říct nahlas.

PK je vyborny fyzioterapeut a skvely podnikatel. Jeho obrovska klinika ted prakticky stoji, takze nabizi nejen pohled zdravotnika, ale take pohled podnikatele. A tak je potreba ty hlasy vnimat. Podnikatel v pohostinstvi ti rekne, ze pokud umre tisic lidi je to smutne, ale neni to tragedie pro kterou by mela zkrachovat pulka firem v CR. A kdyz se zeptas nekoho kdo je nemocny nebo ma nemocneho pribuzneho, tak ten ti rekne at klidne zkrachuji vsechny firmy ale at proboha nikdo neumre. Prymula je epidemiolog, ktery dostal ukol a je jeden z mnoha hlasu. Jeho ukolem je zastavit sireni viru, ne resit ekonomicke otazky. Od toho tam maji byt a verim ze jsou jini. Hodne lidi tady vola po korejskem modelu. Jenze CR neni Korea, mentalita, chovani, zdravotnictvi, ekonomika a spoustu dalsich veci jsou tady uplne jine a ty modely jsou bohuzel neprenositelne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím mobilem a kartou to funguje jak? Nemyslím technicky, ale to následné využití. Jakože mi přijde sms v duchu "Vážený pane, byl jste v kontaktu s nakaženou osobou, jste v karanténě, vyčkejte doma na testy"?

To není úplně k čemu mobil mám...

To by bylo ještě i dobrý- měl bys info, že jsi "v nebezpeci".

Blbý je, že ale ty data o tvém pohybu a o seznamu osob s kterými se na ulicích mineš někdo má. Sice moje konspidační (mrňavoučké ) já netuší k čemu by to někomu u mě bylo, ale...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...