Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 2 minutami, M3maniac napsal:

No lidi si myslí že to, že se daří a že maj štěstí je automatické, ale není. Stačí vteřina a život je na ruby ….

Svatá pravda! Ale uvědomí si to většinou ten, kdo už jednou, dvakrát, párkrát, spadl na ústa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych chtel jen rict, ze pokud nekdo jezdi vedome bez filtru pevnych castic v dieselu, tak je to ultimatni a uplny kreten. To se fakt neda.... Normalne pokuta 100k a kontrolovat. Lidska hloupost a bezohleduplnost je nekonecna... btw mel napis volny blok za oknem, to to podtrhuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, vojta1 napsal:

Ja bych chtel jen rict, ze pokud nekdo jezdi vedome bez filtru pevnych castic v dieselu, tak je to ultimatni a uplny kreten. To se fakt neda.... Normalne pokuta 100k a kontrolovat. Lidska hloupost a bezohleduplnost je nekonecna... btw mel napis volny blok za oknem, to to podtrhuje.

Přesně. A vůbec nechápu, že s tím policajti nic nedělají. Onehdá nějakej starej Sharan nebo Galaxy či co, při každým rozjezdu se z něj vysypal kýbl sazí, policajti jedou za ním a nechává je to v klidu... to mě teda taky pěkně vytáčí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Pandera napsal:

Přesně. A vůbec nechápu, že s tím policajti nic nedělají. Onehdá nějakej starej Sharan nebo Galaxy či co, při každým rozjezdu se z něj vysypal kýbl sazí, policajti jedou za ním a nechává je to v klidu... to mě teda taky pěkně vytáčí.

To ale kludne moze byt len stare cerpadlo-tryska bez dpf. Pripadne "kvalitne" chipnute...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, zceyee napsal:

A to počkej až tě začne dohánět budoucnost (mě třeba mladá včera řekla že čekáme holku ... hmm), jinak dobře si to vyřešil, snad nafurt. :)

Jo, s tím by mohla přijít přítelkyně či jedna z těch dvou větších neteři a asi bych se smíchy neudržel. Nervy mám jen jedny a ty jsou dost zkoušeny už takhle. Ale vždycky by to šlo vyřešit 🤣.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, vojta1 napsal:

Ja bych chtel jen rict, ze pokud nekdo jezdi vedome bez filtru pevnych castic v dieselu, tak je to ultimatni a uplny kreten. To se fakt neda.... Normalne pokuta 100k a kontrolovat. Lidska hloupost a bezohleduplnost je nekonecna... btw mel napis volny blok za oknem, to to podtrhuje.

někteří ti naftoví jehovisti to považují za jakýsi projev hrdosti, jak to těm ekologům nandali. Nebo prostá lakota a tupost. To někdo jezdí do práce 5 kilometrů, v pátek na nákup o dva víc a koupí si na to desetiletý diesel co má na tachu utočíno půl mega. Auto je furt studený a neustále se dožaduje vymetení sazí. Což se skoro nikdy neuskuteční protože kdo by jezdil jen tak a ještě to proháněl. No a pak to jednou řekne dost, piksla na saze je definitivně a neodvratně zacpaná. Plus mňoukající turbo, vstřiky už taky mají nejlepší časy za sebou, ve vzduchu lítá částka převyšující hodnotu toho zázraku. Turbo můžem ignorovat, vstřiky taky ještě vydrží a ten filtr vykuchá kámoše kámoš co má na to dílnu v kůlně. A až se pojede na emise, tak se dává pětistovka vedle OBD zásuvky. A to jen proto, že někdo je moc king na to aby se na to hopkání kolem chalupy ztrapnil nějakým podautem s benzinovým pidimotorem co vůbec netahne vodspoda.

Jo a taky je moc príma zvyk diesel nezhášet, nikdy a nikde. Třeba půl hodiny ve frontě na myčku nebo před obchodem. Na volnoběh vychladne katalyzátor, začnou z toho lézt oxidy dusíku a smrdí to jak žumpa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako ze o autech a jejich pohonech neco vis, Pepo, je docela evidentni.

Ale cist tady furt ty Tve "statistiky" je docela unavne. 5km, 7km, desetilety diesel, pul mega natoceno, minule zase "vetsina" lidí, SUvecka jako druha v rodine se 14 litry....

K tomu naftovi jehovisti, lakoty a tupci...

No, a koho reprezentujes vlastne Ty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já nikoho nereprezentuju, jsem toliko cynickým praktikem a mé závěry vycházejí z pozorování okolního světa. Jo jistě, kdo se pohybuje ve společnosti lidí kde je společenskou nutností měnit auto po dvou letech a cokoliv pod 250 koní je jen obtížný hmyz, bude mít jiný dojem. Já bohužel vidím ty vyrachtané diesely nasazované na zcela nesmyslné použití, lidi co se netají tím že mají emise jak škoda 105 a nehodlají s tím nic dělat, oktávky se zadkem černým jak raketa Falcon. A jestli se někdo poznal, co já s tím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že můžu být rád, že ve svém autě nemám filtr pevných castic, už bych  byl místním znalcem zaskatulkovan a odsouzen.

Jen můžu poznamenat, že ze svých pozorování můžu v klidu konstatovat, že nevypnuty motor, aspoň u škol a školek je doménou benzínových motorů a paniček, co musí vozit své děti do školy autem, je tam minimum naftových stařečků. To jen tak mimochodem.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja neviem kam na tie strasidelne cmoudmobily ludia chodia. Ja mam dodavku 2.5 turbo z roku 2006 na tacho skoro 400t a boh vie kolko nacuvane a nedokazem s tym vygenerovat viditelny oblacik.... studene, teple, nalozene v zabere,.... proste nikdy. O tom co z toho vyfuku lieta si iluzie nerobim ziadne, ale je to vzdy dokonale priesvitne a nie je to nosom citit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, cali napsal:

Ja neviem kam na tie strasidelne cmoudmobily ludia chodia. Ja mam dodavku 2.5 turbo z roku 2006 na tacho skoro 400t a boh vie kolko nacuvane a nedokazem s tym vygenerovat viditelny oblacik.... studene, teple, nalozene v zabere,.... proste nikdy. O tom co z toho vyfuku lieta si iluzie nerobim ziadne, ale je to vzdy dokonale priesvitne a nie je to nosom citit.

Jenže v něčem má Pepa určitě pravdu, když na to kasles- turbo, výstřiky, olej atd. Nebo fakt vykuchanej filtr, tak je to takové svinstvo zezadu, že se nenadechnes ( což je dobře pro tvé zdravi). Osobně mi to taky necadi, ale to neznamená, že bych to chtěl vdechnout ( viděl jsem studii u 1,9 TDI a bohužel to pro lidské nadechnutí není ). A většina jeho zmiňovaných je první oktávka, najeto přes 350 tis a pořádnej servis nevidící už posledních 5 let. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...