Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 6 hodinami, geometr napsal:

@kloubik Tak je otázka, zda se měly zřizovat schránky pro pozastavené živnosti. Ale i pozastavené živnosti mohou od státu v budoucnu dostávat důležité informace / zprávy. No, nikdo nikdy nepoužije... Nikdy neříkej nikdy 🙂 Já si myslím, že většina lidí, co má živnost přerušenou, jí rovnou nezrušila, protože co kdyby... Nebo jí mají cíleně přerušenou "na dobu určitou". Otázka je, kolik kterých je, což se asi taky ze strany státu těžko zjišťuje. Samozřejmě argument nákladů údržby nepoužívaných schránek je zcela relevantní, byť náklady na neprovozované živnosti existují i bez datovek (minimálně se o nich skladuje nějaká dokumentace). A všechno má nějaké porodní bolesti a náklady, obzvlášť v podání státu, ale jako konečně se to někam hejbe. Zrovna třeba to doručování písemností poštou je problém, často velkej a nejen z důvodu přístupu pošty. A určitě je lepší obsluhovat datovku (v době, kdy email je běžnou součástí života), než běhat po poštách. Dyť si to právě zažil 🙂

Důležitý je nějak začít. A pak na tom samozřejmě dál pracovat. Kdo nic nedělá nic nezkazí 🙂

A jak jsem psal, všechno jde udělat třeba lépe.

Pozastavena zivnost- jeden z paskvilu a oprav tak nějak fungujícího. Nezastíram můj odpor k digitalizaci- v tomto technickém vybavení co je, korupci a zákonných podmínek, co jsou s tím spojené. Ano, kdo nic nedělá, nic nezkazí, ale když všechna zlepšení jsou změnou k horšímu ( ať státní správy nebo druhé strany ), tak je to prostě špatně, diletantsky udělané.

A ono je to vcelku jedno, jestli ti to vyhovuje, jsem rád, že znám někoho, kdo je spokojen ( to myslím vážně ). Mě to osobně v práci poměrně ulehčuje práci ( tisk obálek je peklo 🤣🤣), blbý jen je, že vysvětlovat termíny doručení rozezleným lidem musím osobně či telefonicky a ne taky datovkou.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co od ní potřebuju, dělá. Obsluha je banální. Technické nároky taky. Na trvalou archivaci (případně obsluhu mimo webové rozhraní) používám aplikaci, jejíž použití je stejně jednoduché jako použití těžkého mailového klienta. Ano já jsem spokojen. Možná kdyby ještě byla integrace do těžkého mailového klienta, abych měl všechnu komunikaci na jednom místě... Howgh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Datovka ok, ale proc tak kratka doba fikce doruceni? Bezmozci v parlamentu kdysi skocili od nemoznosti dorucit uredni psani v devadesatkach rovnou na 10 dnu fikce. Fakt nedik. Clovek si nemuze vzit dva tydny volna a uplne vypnout, aby se nemusel aspon jednou podivat jestli po nem nechteji nejaky nesmysl. Kdyby to dali na 30 dnu, bylo by to zcela primerene. Takhle si fakt pripadam, ze jsem statni otrok. Cpu do nich prachy, oni se mi v mediich vysmivaji a jeste je musim poslouchat bez moznosti delsiho vypnuti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10 dni fikce je i u listovní pošty.
V tom to není. Problém je v tom, ze když prokážeš, ze jsi byl pryč , můžeš tu fikci u papíru prolomit.
U datovky nikoli, protože i na dovolené někde v prdeli se můžeš připojit.
Si mysli úřady a snad i soudci


Napsáno mobilem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Chronař napsal:

10 dni fikce je i u listovní pošty.
V tom to není. Problém je v tom, ze když prokážeš, ze jsi byl pryč , můžeš tu fikci u papíru prolomit.
U datovky nikoli, protože i na dovolené někde v prdeli se můžeš připojit.
Si mysli úřady a snad i soudci

Ja vim, ze i u normalni posty je to 10 dnu, ale spravnym resenim prece neni nechat otrokovi sanci neco prolamovat, ale dat normalni lhutu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zálohování datovky je možné nastavit v Portálu občana. Je k dispozici 1 GB místa na úložišti bez omezení času.

Dají se tam zjistit všechny věci, které o Vás stát ví. Platnost občanky a dalších dokumentů, bodový stav řidiče, vlastnictví auta, všechny technické prohlídky, výpis z Rejstříku trestů apod.

Jednou za rok mi chodí do datovky výpis, kdo a kdy o mně hledal informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jak to napsat, ale naštvala mne informace o podstatném snížení valorizace.Jsem si vědom, že se s důchodovým systémem musí něco dělat ale na druhou stranu vládou vydaný zákon o valorizaci nebyl zrušen a je tedy platný a oni ho tím porušují a to mne nasr...lo ,asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Tobi napsal:

No, jak to napsat, ale naštvala mne informace o podstatném snížení valorizace.Jsem si vědom, že se s důchodovým systémem musí něco dělat ale na druhou stranu vládou vydaný zákon o valorizaci nebyl zrušen a je tedy platný a oni ho tím porušují a to mne nasr...lo ,asi tak.

Důchodcům se přidává v jednom kuse.... myslím, že 1000kc o které ani "nepřijdou", tak oželí. Ten zákon se ještě bude projednávat, tak s tím snad něco udělají. Současná situace je k neudržení a něco se s tím dělat musí. Takže já tohle jen kvituji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Gustaf napsal:

Důchodcům se přidává v jednom kuse.... myslím, že 1000kc o které ani "nepřijdou", tak oželí. Ten zákon se ještě bude projednávat, tak s tím snad něco udělají. Současná situace je k neudržení a něco se s tím dělat musí. Takže já tohle jen kvituji.

Máš taky pravdu, ale šlo mi o to, dosud je zákon platný a obešli ho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Kapo napsal:

To asi ne, ale u lidí s 16 tisíci to může dělat až 500 Kč.

No, dvě krabičky cigaret.... prostě já v tomhle s vládou souhlasím. Je nesmysl v dané situaci přidávat důchodcům. Navíc, když se koncem roku počítá se snížením inflace. Zbytečné zatěžování státního rozpočtu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední můj komentář byl o doplatku valorizace. K lednovým valorizacím je dopočítán doplatek, protože valorizace pro všechny je od 1.1. Valorizace od výplatního termínu je nespravedlivá a k tomu směřoval můj poslední komentář. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rýmička, a to taková, že včera partnerka žadonila o odvoz na pohotovost, nakonec to dala doma, já přebírám dnes štafetu. Už mám připravenej kartáček a spodní prádlo.

Mladej to asi dotáhl před víkendem ze školy, ulehl na 3 dny a naprosto OK.

My zdevastováni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, u nás mladší přišel se spálovou angínou asi před 4 tejdnama. Přes tejden doma, tejden chodil do školy a teď tejden byli s angínou doma oba. Takže ten mladší jí chytl dvakrát za sebou. Naštěstí teda žádnej dramatickej průběh, ale asi toho řádí víc. Teď už je to po těch letech dobrý, ale když děti začaly chodit do školky, tak tahaly domu modely, to bylo strašný. Si pamatuju, jak nás to zkosilo jednou všechny tak, že kdyby nám nešel můj táta nakoupit, tak jsme umřeli hlady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás se to taky táhne parádně... mladší dcera neštovice před 14dny. Puntíkovana jako blázen, před týdnem starší dcera dotáhla taky něco ze školy. Horečky 38,5 asi 4 dny bolest celého těla. No teď už je to s ní lepší. Ale asi fakt něco řádí... chybí u ní polovina třídy. Manželka 4 týden doma s výronem kotníku a nějaký ty natržený šlachy. Belhala se tady s nemocnyma dětma, v noci nespala....dneska to odnesla brutální migrénou. To je materiál, bych se posral, tyvle....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Gustaf napsal:

No, dvě krabičky cigaret.... prostě já v tomhle s vládou souhlasím. Je nesmysl v dané situaci přidávat důchodcům. Navíc, když se koncem roku počítá se snížením inflace. Zbytečné zatěžování státního rozpočtu.

Spekuluješ o snižování inflace a nebo o deflaci? Možná tu někteří nepobrali že u valorizací jde o už tak opožděné (čímž stát vydělává) dorovnání statisticky vykázané inflace za předchozí období, ne o nějaké zálohové navyšování. Nepočítám že sám se nějakého důchodu dožiju - ale když už jsou nějaká zákonem stanovená pravidla (a vláda se chce stavět div ne do role  "dušínovského slušňáka"), měla by se dodržovat a ne k nim po zemanovsku hledat "kreativní výklad" :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Radek124 napsal:

Spekuluješ o snižování inflace a nebo o deflaci? Možná tu někteří nepobrali že u valorizací jde o už tak opožděné (čímž stát vydělává) dorovnání statisticky vykázané inflace za předchozí období, ne o nějaké zálohové navyšování. Nepočítám že sám se nějakého důchodu dožiju - ale když už jsou nějaká zákonem stanovená pravidla (a vláda se chce stavět div ne do role  "dušínovského slušňáka"), měla by se dodržovat a ne k nim po zemanovsku hledat "kreativní výklad" :thumbsdown_anim:

To je ono-zákonem stanovená pravidla neboli zákony se v tomto NEDORŽUJÍ !.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...