Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Před hodinou, Gibon napsal:

Nebo že by se nějak do té doby revolučně změnila konstrukce baterií?

Řekl bych, že max o +40% v rozmezí dalších 5-10 let. Spíše budou muset výrobci začít dělat jiná auta .. .se stejnou technologií máš rozdíl sřední pseudo SUV vs karoserie typu Tatraplan +10-20 % dojezdu na dálnici. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Maro napsal:

Co jsem teď v rychlosti četl, tak je to zatím pouze návrh, zároveň bych čekal, že v tom návrhu nebude elektrické, ale bezemisní (v tom mě utvrzuje i to, že ten článek jsem našel pouze na idnesu, kde by to odpovidalo "kvalitě" jejich zirnalistiky) za třetí i škodovka očekává, že v roce 2030 už bude prodávat většinu aut na elektriku a za čtvrté velká část značek po roce 2030 bude nabízet výhradně elektrické modely.

V kontextu toho všeho mi teda přijde, že to je nařízení realitu kopírují spíše než utvarejici.

On i termín 2035 byl kdysi jen návrh a norma EURO 7 též. A s realitou to moc společného nemá (a nebo vlastně má, když někomu nedáš pořádně na výběr, tak je pak jasné, že pojede podle diktátu). 

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, klobadysek napsal:

Týpek co vydává fejkový Moonswatche za limitovanou edici za 5 000 ks. Když jsme ho konfrontoval, že to jsou fejky, tak dělal blbého, že je má z Ameriky a jak jsem to poznal...:bangin:

Kde to nabízí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, kuncák7 napsal:

On i termín 2035 byl kdysi jen návrh a norma EURO 7 též. A s realitou to moc společného nemá (a nebo vlastně má, když někomu nedáš pořádně na výběr, tak je pak jasné, že pojede podle diktátu). 

Já čekal, že někde začnou demonstrace, ale ono nic..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, safi napsal:

Já čekal, že někde začnou demonstrace, ale ono nic..

Tak toho se nebojím, autickari jsou dobrá dojna krava a už jsou tak zblbnuty, že hlavu do oprátky strkají tak nějak napřed a skoro vesele. Na ten návrh jsem zvědav, už jen právě z toho důvodu jak zmínil Mara - elektrika nebo bezemisni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád - programátor zápasil s neposlušným kusem kódu. Hodil ho do umělé inteligence ChatGPT a ta mu kupodivu vrátila opravený a funkční kus kódu... 

OK, možná náhoda, možná někde na internetu byl popsán stejný problém s velmi podobným kódem, ale hej... je to ..děsivé. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to zase tak neviděl černě, už jen z toho důvodu, že umělá inteligence umí pouze to, co si někde přečetla. Ale ukaž mi umělou inteligenci, která ti naprogramuje bankovní systém nebo platební systém, který musí splnit milion zákonů, musí být neprůstřelný a zároveň obsahuje i chráněné neveřejné know-how.  Navíc umělá inteligence bude hlavně v AJ. Nekážu si představit, že do ní nacpeš hromadu definičních excelů, PDF s metodikoum hromadu upřesňujících důvěrných mailů s ČNB a popis zdrojových dat a ona ti vyjede komplexní skripty pro tvorbu třeba regulatorních výkazů. Minimálně už jen z toho důvodu, že jí nemůžeš pustit do bankovních datových struktur, atd.. 

Spíše čekám, že umělá inteligence se postupem času stane nástrojem pro vývojáře, který jim umožní některé vývojové úlohy optimalizovat. 

Což už dnes existuje. Třeba Oracle databáze obsahuje tzv. optimizátor, který analyzuje tvoje dotazy nad databází a hledá optimální způsoby, jak je provézt. A na tom je krásně vidět, jak je AI omezená, protože čas od času se vymyslí nový způsob interpretace tvého dotazu, který třeba nikdy nedoběhne, nebo doběhne 10x pomaleji. A pak s ní x hodin bojuješ, aby dotaz interpretovala správně. A ráno hlásíš do banky, že budou zpožděná data...

Vem si, že takový zásek bude mít při programování platebního systému. 

Kde se AI už používá, tak je psaní některých marketingových textů, které se následně upraví. 

 

Upraveno uživatelem safi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, nickolas napsal:

Ne ze bych tomu rozumel, ale ani to AI se uplne samo nenaprogramuje…nebo jo? 😱

Problém je, že naprogramovat AI zvládnou jen matfyzáci, a to jen těch horních 5 procent.  Zatímco průměrného programátora / vývojáře zvládne dělat i šikovný středoškolák, nebo absolvent hnojárny nebo VŠE.  

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil ChatGP. Konkrétní dotazy o konkrétních algoritmech pro konkrétní bankovní regulace a z odpovědí je vidět, že dost věcí okecává, blbě si spojuje některé části metodik. 

V čem je ale ChatGP užitečný - při vhodně zvolené otázce na konkrétní regulační problém mi dost často napíše všechny klíčové aspekty, které je potřeba vzít v úvahu. Ale ne vždy. Nicméně pro prvotní orientaci v problému je lepší komunikovat s ChatGP, než se pustit do čtení hromady regulačních pokynů. 

Well done OPENAI. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, safi napsal:

Problém je, že naprogramovat AI zvládnou jen matfyzáci, a to jen těch horních 5 procent.  Zatímco průměrného programátora / vývojáře zvládne dělat i šikovný středoškolák, nebo absolvent hnojárny nebo VŠE.  

 

Však tie dnešné aplikácie podľa toho aj vyzerajú.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...