Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 12 hodinami, African napsal:

Hezké to máš 👍 Já tak dlouho plánoval vyjížďku, až jsem vypadl z trampolíny a udělal si něco se zápěstím :D

Tak jak vypadá zápěstí? Doufám, že nic vážného.

Musím přidat včerejší bikovou příhodu.

V rámci covidové úzávěry objevujeme dosud nepoznaná zákoutí lesů našeho katastru. Nejinak tomu bylo včera a vyšli jsme si s dětma na nedělní poobědovou procházku. Když už se vracíme, tak vidíme přijíždět auto do lesa. V bahně samozřejmě zapadl. Co tě první napadne? "Který debil jede teď v tomhle bahně do lesa?" No nic, jdeš se zeptat jestli nepotřebuje pomoct. Dozvíš se, že jeho syn spadl v lese na kole, má něco zlomeného a  nemůže se pohnout, takže pro něho jede. Jede kolem cyklista a následně jsou na procházce i sousedi, takže auto dostanem z bahna a pokračujem na lesní trail. Kluci si v lese už hodně dlouho zdokonalujou trail, mají tam skokánky a tak. No a klučina na jednom skoku přepadl přes řidítka, leží, křičí bolestí  a nemůže se od bolesti skoro pohnout. Voláme sanitku. Jenže jak dostat klučinu někam k cestě? Jsme uprostřed lesa, kolem lesa pole. Voláme kámošovi ať přijede se čtyřkolkou. Čtyři chlapi ho v dece z auta dostaneme na pole, kde přijíždí čtyřkolka a krokem ho dostáváme do vesnice, kde za chvíli doráží sanitka a klučinu odváží.

Kluci mají ten pád dokonce natočený a podle slov maminky měl štěstí, že je to jen zlomená pažní kost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Beet napsal:

Tak jak vypadá zápěstí? Doufám, že nic vážného.

Musím přidat včerejší bikovou příhodu.

V rámci covidové úzávěry objevujeme dosud nepoznaná zákoutí lesů našeho katastru. Nejinak tomu bylo včera a vyšli jsme si s dětma na nedělní poobědovou procházku. Když už se vracíme, tak vidíme přijíždět auto do lesa. V bahně samozřejmě zapadl. Co tě první napadne? "Který debil jede teď v tomhle bahně do lesa?" No nic, jdeš se zeptat jestli nepotřebuje pomoct. Dozvíš se, že jeho syn spadl v lese na kole, má něco zlomeného a  nemůže se pohnout, takže pro něho jede. Jede kolem cyklista a následně jsou na procházce i sousedi, takže auto dostanem z bahna a pokračujem na lesní trail. Kluci si v lese už hodně dlouho zdokonalujou trail, mají tam skokánky a tak. No a klučina na jednom skoku přepadl přes řidítka, leží, křičí bolestí  a nemůže se od bolesti skoro pohnout. Voláme sanitku. Jenže jak dostat klučinu někam k cestě? Jsme uprostřed lesa, kolem lesa pole. Voláme kámošovi ať přijede se čtyřkolkou. Čtyři chlapi ho v dece z auta dostaneme na pole, kde přijíždí čtyřkolka a krokem ho dostáváme do vesnice, kde za chvíli doráží sanitka a klučinu odváží.

Kluci mají ten pád dokonce natočený a podle slov maminky měl štěstí, že je to jen zlomená pažní kost.

Aj, to je hnedle, hlavně že jste ho z toho vysekali 👍 Já docela furt trpím, asi to je nějáký naražený no....ale bude to fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, začínám být trochu nervózní jaký kolo pořídit pro 6,5 letýho synka. Jezdíme docela dost a teď má 20 a na léto už to nebude ono, starší kluk mu na 26 bude hodně ujíždět. Problém jednak je, že teď skoro nic není a ani v té dražší kategorii jsem skoro nenašel rozumný model. Všechna ta kola mi přijdou tak na ježdění okolo baráku a ne na delší (cca 25-30km) výlety s kopcema- tedy převody moc do těžka. Chtěl bych něco s kazetou alespoň 11-42 (46), bez odpružený vidle, vepředu jednotác ideálně 30 zubů a hydraulický brzdy. Nějakej tip? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od jak živa jsem nastavoval výšku sedla a vůbec posed podle klasické pomůcky koleno - svislice - osa pedálu.

Teď s novým kolem jsem to začal trochu studovat a zjistil jsem, že to už asi moc neplatí. Jak tedy nastavujete posed vy? Nějaká jednoduchá pomůcka a návod?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od jak živa jsem nastavoval výšku sedla a vůbec posed podle klasické pomůcky koleno - svislice - osa pedálu.
Teď s novým kolem jsem to začal trochu studovat a zjistil jsem, že to už asi moc neplatí. Jak tedy nastavujete posed vy? Nějaká jednoduchá pomůcka a návod?

Stejně. Pata v botě na pedál a narovnat nohu. Mám to pak přeměřený i u Jaretta na BG FITu a sedělo to.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď se řeší, resp. do toho zasahuje poměr holenní vůči stehenní kosti, ale obecně ty výše popsané metody na normálního člověka sedí. Ještě si můžeš dát vzoreček výška rozkroku x 0,883 a vyjde ti vzdálenost od středu po horní okraj sedla, mě to vychází, někdo ještě odečítá -2cm, tady asi naráží na nepoměr té holeně a stehna. Já když to měl níže než z toho vzorečku, tak mě bolely kyčle a i levá noha jakoby tuhla, dal jsem to pak výše a lehce dopředu (srovnal “koleno-osa pedálu) a už jsem snad našel ideální setup....uvidíme na první jarní stovce 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera mě právě začal bolet vnější úpon kolene po 30km vyjížďce, tak jsem začal řešit jestli nemám něco blbě nastaveno. Ale mám to tak na silnici nastaveno už 13 let. To samozřejmě neznamená, že to nemůže být blbě.

Ale už třeba délka klik. Z různých zdrojů mi vychází, že podle délky rozkroku bych měl mít kliky 165. Ale na XC mám 170 a na silničce dokonce 175. Mám to řešit?

Po pravdě jsem tohle nikdy tak detailně neřešil, protože můj hlavní sport byl běh. Ale už neběhám a tak je můj hlavní sport teď kolo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna jsem to řešil u novýho kola - vzal jsem to podle paty na pedálu na vejšku, pak podle kolene nad pedálem pro pozici vepředu vzadu a zatím po 200km dobrý. Víc to taky neřeším, když sesednu, tak mě z toho bolí všechno tak nějak stejně, takže asi dobrý :). K tomu úponu - mrknul bych na natočení kufrů v tretře, když jsem si kupoval nový, tak jsem si to dal od oka a po dvou jízdách musel trochu pootočit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Beet Prověř natočení kufrů na tretře jak píše Paw. Loni na podzim jsme to řešili na kámošově silnici. Taky pořád bolavé koleno až skončil u ortopeda, který má takových sportovců víc a ten mu to řekl na první dobrou. Kámoš mu řekl co a jak a doktor na něho: Máš nové kolo, nebo kliky?? Jo. Tak si to seřiď a koleno si namaž mastičkou... Tak jsme na to mrkli a pravý kufr byl lehce vytočený jinak než levý. Od té doby klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolo 13 let nájezd za tu dobu cca 10 tisic km. Tretry 4 roky. Co jsem za poslední rok změnil je akorát větší nájezd. Loni 2700km což bylo víc než za předešlých 8 let. Kufry zkontroluju, ale obávám se že na čtyřech letech starých tretrách už je ani nepovolím. Jinak mám jen jedny tretry a používám SPDčka i na silničce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@BeetNěkdy pomůže i “strečink” po jízdě. Možná jsi se protahoval po běhu a po kole ne, tak nohy mohly zakrnět, když už neběháš. 
Ale prvně bych asi zkontroloval tu predozadni polohu sedla, jestli máš koleno nad osou (lehce před nevadí, ale určitě by nemělo být za osou). 

 

1F82AFE3-3E75-44F8-B62B-A811170B3191.jpeg

Upraveno uživatelem moco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...