Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Přesně tak :) mě docela překvapuje že tohle místo mají lidé spojeno především s bazilikou, schody a stánky, možná tak ještě křížová cesta, eventuálně ještě vědí že je tam druhá, Jurkovičova křížová cesta, ale větrák a rozhlednu za stromy navštíví už málokdo. Přitom výhled impozantní. 

 

20210806_171911_copy_768x1024.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na Hostýně nebyl už dlouho, ale větráku jsem si nikdy nevšiml. Jak dlouho tam stojí?

Jako dítě jsme tam jezdili s babičkou každý rok do baziliky.

A jednou jsem tam dokonce běžel Běh na Hostýn. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tom4- protože svého času to byla obrovská afera. Na Svatém místě postavit takovou obludu.  Pamatuju si petice a podobné akce s přesahem snad až do Vatikánu. 

Na Staromáku by se to taky nikomu nelíbilo.  Ale prostě divoké devadesátky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Větrák je hroznej (podle informací co jsem našel je z roku 1994), já bych byl pro aby šel pryč, na tomhle místě nemá co dělat. Ten kontrast s okolím a rozhlednou je ohromující ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 8. 2021 v 15:50, Jery napsal:

Netusim co se v brzde deje, ale kolega mi to ukazoval a prekvapive to funguje (pokud neni brzda jinak KO). Brzda ztvrdne, ma lepsi krok. Jestli to je tim, ze se bublinky dostanou do expanzky u brzdove paky... netusim. Pry se to pouziva i u motorek 

Nepomohlo, asi mám jinej stresík, každopádně díky za snahu ;) Stejně většinou brzdím přední, takže o nic nejde, příští týden už jdu na výměnu královské krve....dneska paráda.

DSC_1465_1.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak konečně můžu přispět i sem. Svůj 12 let starý Maxbike jsem vyměnil na Grail. Dneska jsem ho poprvé vyvětral na víc než 60 km, jede krásně!

Teď je řada na mě, abych zamakal a byl ho hoden. V rámci sebezlepšovacího procesu jsem aspoň poprvé dal více než 70km :)

2D098E02-4932-4102-9875-053448B8E900.jpeg

18F4DAF0-3ED4-44A3-8047-B11B9AE2B97D.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, vraby napsal:

Nemělo by se to kolo takhle otáčet při defektu? Něco mi říkal servisak když jsem koupil nové kolo. Brzdy ?

Hele, nevím. Při mém ročním nájezdu pár defektů posbírám a zatím s tím nebyl nikdy problém. Jedině snad jak pise M.K. ty brzdy,ale kdo by na ně šahal, když mění kolo? 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, pavel23 napsal:

Co používáš za rozpouštědlo?

Jak napsal @Tom4, cyklostar nebo něco na podobné bázi (ale cyklostar je jen jeden:-) ). Používám to už asi 9 let na čištění sedátka až po řetěz, jednoduché jak trakař, nastříkáš, rozetřeš, spláchneš. Používám to i na disky kol u auta. 

I když tady hodně lidí zvednu z židle, tak s kolem chodím jen na myčku, kterou mám za rohem, takže v garáži aplikuji cyklostar a wapkou to ojedu a kolo je jak nové. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, kral083 napsal:

Hele, nevím. Při mém ročním nájezdu pár defektů posbírám a zatím s tím nebyl nikdy problém. Jedině snad jak pise M.K. ty brzdy,ale kdo by na ně šahal, když mění kolo? 🙂

Teď jak jsi to napsal, tak to dost lidí zkusí 🙂 🙂 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...