Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

@guzmic Mám Gate 30, ale už model z roku 2017, takže samozřejmě z dnešního pohledu dost vykopávka :) každopádně v té době jsem to kupoval jako svoje první lepší kolo po asi 10 letech, co jsem na kole vůbec nejezdil. Bylo to jednoznačně nejlepší kolo poměr cena výkon (myšleno výbava), který jsem v té době našel dostupný a to jsem v tom ležel fakt dlouho. Z dnešního pohledu bych byl samozřejmě raději, kdybych tenkrát koupil vyšší verzi, takže já osobně bych z Tvé nabídky vybral Gate 50.

Pokud máš možnost ta kola navíc vyzkoušet/sednout si na ně (pochopil jsem to z toho co jsi psal), tak značka ideál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ogari, rychly dotaz na odborniky. Koupil sem na tlumic pruzinu 450ku a mam tam sag skoro 40procent. Ma nejaky vyznam zvetsit predpeti nebo je to fuk a sag bude furt stejny? Zatim do toho nechcu drbat, dyztak vymenim za petikilo. Dikec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Gustaf napsal:

Ta první fotka je boží zátiší.... :D zítra mám taky v plánu švih, tak musím něco takového naplánovat.

Bych čekal, že Ti bude imponovat ta druhá, ale aspoň se stran priorit nepřetvařuješ 😄

A kam že se to vlastně chystáš? 😇

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, M.K. napsal:

Bych čekal, že Ti bude imponovat ta druhá, ale aspoň se stran priorit nepřetvařuješ 😄

A kam že se to vlastně chystáš? 😇

Ještě nevím...podle venkovních podmínek něco vymyslím. No ta druha fotka je taky dobrá, ale ten grog a pivo je lepší :D

Uz jsem se chystal v týdnu, že vyrazím. Doma jsem se oblikl, nachystal světla atp a přijdu ke kolu a zadní total prázdný. Mám tam duši, páč chci dojet jeden plášť. Tak mě to nasralo, že musím měnit a čas běžel. Tak jsem to sundal, vyndal duši a jak jsem byl nasranej ,tak jsem nemohl nahodit plášť zpět...tak jsem místo montpaky vzal šroubovák. No a když jsem nafukoval, tak jsem zjistil, že jsem udělal tím sroubovakem díru do nově duše.....tak nasranost stoupala, zase vše sundat a dat další duši. V ještě větší nasranosti jsem nahazoval znova plášť sroubovakem, pač normálně už to fakt nešlo....no a při foukání další lochna, co jsem udělal. Kurva tak zase vše dolů a duše už žádná. Ok, nasranej beru 3x duši domů, už ve vchodových dveřích rudej vzteky rvu na zbytek rodiny, ať na mě nikdo nemluví. Beru Velo, vyndavam záplaty a odsroubovavam lepidlo....ta piča byla vyschlá.... jebnul jsem se vším do kouta a nasranej jsem se šel zklidnit na spinner.

NO, dneska jsem všechny duše zalepil, úplně v pohodě a v klidu nahodil plášť, nandal na bajk..... zítra snad opravdu vyrazím.

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, JanKuc napsal:

Ogari, rychly dotaz na odborniky. Koupil sem na tlumic pruzinu 450ku a mam tam sag skoro 40procent. Ma nejaky vyznam zvetsit predpeti nebo je to fuk a sag bude furt stejny? Zatim do toho nechcu drbat, dyztak vymenim za petikilo. Dikec.

Co máš za tlumič? Na jaký sag by ses chtěl dostat? Často bývá doporučený sag napsaný na rámu, taky podle stylu ježdění atd. Na enduro třeba 30-35%, na traily s nějakými skoky kolem 25% apod.

Co se týká "předpětí", tak to je u tlumiče pravděpodobně předepsáno v nějakém rozsahu otáček (např. 2-5). Ale pravděpodobně stejně nedosáhneš nějaké výraznější změny sagu. Určitě bych šel cestou záměny pružiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja to chcu na 30procent, je to dhx od foxu. Sehnal sem ho tuhle jety na netu s naprasklou pruzinou, podle jakehosi vypocetniku mne vysla tuhost 450 a hovno, je to mekkejs. Uz jsem postudoval ze utazenim matice toho moc nevymyslim a jedine dat tvrdsi pero. Dycky sem mel vzduchovky, takze sa teprv seznamuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě nevím...podle venkovních podmínek něco vymyslím. No ta druha fotka je taky dobrá, ale ten grog a pivo je lepší
Uz jsem se chystal v týdnu, že vyrazím. Doma jsem se oblikl, nachystal světla atp a přijdu ke kolu a zadní total prázdný. Mám tam duši, páč chci dojet jeden plášť. Tak mě to nasralo, že musím měnit a čas běžel. Tak jsem to sundal, vyndal duši a jak jsem byl nasranej ,tak jsem nemohl nahodit plášť zpět...tak jsem místo montpaky vzal šroubovák. No a když jsem nafukoval, tak jsem zjistil, že jsem udělal tím sroubovakem díru do nově duše.....tak nasranost stoupala, zase vše sundat a dat další duši. V ještě větší nasranosti jsem nahazoval znova plášť sroubovakem, pač normálně už to fakt nešlo....no a při foukání další lochna, co jsem udělal. Kurva tak zase vše dolů a duše už žádná. Ok, nasranej beru 3x duši domů, už ve vchodových dveřích rudej vzteky rvu na zbytek rodiny, ať na mě nikdo nemluví. Beru Velo, vyndavam záplaty a odsroubovavam lepidlo....ta piča byla vyschlá.... jebnul jsem se vším do kouta a nasranej jsem se šel zklidnit na spinner.
NO, dneska jsem všechny duše zalepil, úplně v pohodě a v klidu nahodil plášť, nandal na bajk..... zítra snad opravdu vyrazím.
Ahoj. Přidám svou zkušenost. Duši se vyplatí při nahazovaní trochu nafouknout. Taktéž pomáhá namazat plášť mýdlovou vodou. Pak ti na ráfek lépe sedne. Drbal jsem se taktéž jako ty s Vitorkama na silnici, protrzenych duši od montpak ani nepočítám. A těch k***ev taktéž

Odesláno z mého SM-G998B pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 33 minutami, cdale napsal:

Ahoj. Přidám svou zkušenost. Duši se vyplatí při nahazovaní trochu nafouknout. Taktéž pomáhá namazat plášť mýdlovou vodou. Pak ti na ráfek lépe sedne. Drbal jsem se taktéž jako ty s Vitorkama na silnici, protrzenych duši od montpak ani nepočítám. A těch k***ev taktéž emoji3.png

Odesláno z mého SM-G998B pomocí Tapatalk
 

Ono by to normálně šlo v pohodě jako včera, ale jak jsem se na ten bajk těšil celej den, tak v nasranosti a ve spěchu jsem to prostě nedal...:D

No a dneska zase nic... sníh roztál, venku sracky a mordor. Ještě do toho mrholi. Jdu na spinner....

 

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, JanKuc napsal:

No ja to chcu na 30procent, je to dhx od foxu. Sehnal sem ho tuhle jety na netu s naprasklou pruzinou, podle jakehosi vypocetniku mne vysla tuhost 450 a hovno, je to mekkejs. Uz jsem postudoval ze utazenim matice toho moc nevymyslim a jedine dat tvrdsi pero. Dycky sem mel vzduchovky, takze sa teprv seznamuju.

Primou zkusenost taky nemam, ale kdyz jsem porizoval bajk s pruzinou, tak jsem je studoval, protoze mam jinou vahu, nez by se hodilo mit k pruzine na skladovym bajku:) Chtelo to vymenu, ale pak jsem se docetl o tom, ze jsou i pruziny s progresivni charakteristikou a prislo mi, ze by to na zaklade ty cetby mohlo bejt spravny - na vahu ne tolik citlivy - a vzduchu podobnejsi reseni.
Nez jsme s prodejcem vsechno dovymysleli, bajk z kramu ukradli... pak jsem cekal vic jak pul roku na nahradnika se vzduchem. A vlastne jsem za ten vzduch rad. Takze vsechno jen teorie.

zavolal bych do krabcycle a poradil se s nima.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to tak, vzduch si natlacis presne kolik potrebujes a jedes. U pera je to horsi, aspon kdyby se prodavaly po 25librach a ne az po padesati. Ale do pera sem sel po duverne znamem sjezdu, kdy mne kamos pucil svoje na pruzine. V usecich kde je hodne hrbolu za sebou a tlumic je furt ve zdvihu, tak ten vzduch je jak htcko, ale pruzina je furt stejna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Gustaf napsal:

No a dneska zase nic... sníh roztál, venku sracky a mordor. Ještě do toho mrholi. Jdu na spinner....

 

Hecnul jsem se a přeháňky jsem přežil. 😂

Teď rozmrzám u kafe a buchty 😁

IMG_20221204_160921729_HDR_copy_518x1152.thumb.jpg.b5a1c5f1f2bc4f0629fd42839b0513cc.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Gustaf napsal:

Ještě nevím...podle venkovních podmínek něco vymyslím. No ta druha fotka je taky dobrá, ale ten grog a pivo je lepší :D

Uz jsem se chystal v týdnu, že vyrazím. Doma jsem se oblikl, nachystal světla atp a přijdu ke kolu a zadní total prázdný. Mám tam duši, páč chci dojet jeden plášť. Tak mě to nasralo, že musím měnit a čas běžel. Tak jsem to sundal, vyndal duši a jak jsem byl nasranej ,tak jsem nemohl nahodit plášť zpět...tak jsem místo montpaky vzal šroubovák. No a když jsem nafukoval, tak jsem zjistil, že jsem udělal tím sroubovakem díru do nově duše.....tak nasranost stoupala, zase vše sundat a dat další duši. V ještě větší nasranosti jsem nahazoval znova plášť sroubovakem, pač normálně už to fakt nešlo....no a při foukání další lochna, co jsem udělal. Kurva tak zase vše dolů a duše už žádná. Ok, nasranej beru 3x duši domů, už ve vchodových dveřích rudej vzteky rvu na zbytek rodiny, ať na mě nikdo nemluví. Beru Velo, vyndavam záplaty a odsroubovavam lepidlo....ta piča byla vyschlá.... jebnul jsem se vším do kouta a nasranej jsem se šel zklidnit na spinner.

NO, dneska jsem všechny duše zalepil, úplně v pohodě a v klidu nahodil plášť, nandal na bajk..... zítra snad opravdu vyrazím.

Tak tos měl ještě dobrou trpělivost :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...