Přejít na obsah

běhání


Doporučené příspěvky

@Gulas šel jsem cestou nejmenšího odporu, Velký Rozsutec ze Štefanové. Mám to necelých 50 km od baráku a je to 5km hore a 5 dole.  Já to dal za 2 hod hore dole. Rekord má kamarád 46 min až nahoru. 😄

image.thumb.png.64bbfc9065c9702bb9b1628baaedad36.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, guzmic napsal:

@Gulas šel jsem cestou nejmenšího odporu, Velký Rozsutec ze Štefanové. Mám to necelých 50 km od baráku a je to 5km hore a 5 dole.  Já to dal za 2 hod hore dole. Rekord má kamarád 46 min až nahoru. 😄

image.thumb.png.64bbfc9065c9702bb9b1628baaedad36.png

krasa s nadherou, pro me nemyslitelny, jako vstat ve 4 a jet z Praglu na Jested nebo do Krkonos OK, ale odpoledne, to bych nedal, kolem 18h uz zacinam klimbat 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem zkusil, kam mě nohy po těch x měsících pustí. A nebylo to špatný. Někde kolem 18. km mě začala táhnout boční šlacha na koleni, ale nic hroznýho. Přesto byl ten závěr už dost o sebepřesvědčování. Dechově a celkově jsem byl v pohodě, jen ty ztuhlý nohy.. Odpoledne mě bolelo i jen ohejbat nohu a dneska úplně v pohodě. Super!

Před měsícem jsem zkoušel taky větší dálku a nešlo to přes 17 km. Tentokrát už 21,2 km v pohodě a o 20 sekund rychleji na kilák. Tak zase za měsíc zkusim něco podobnýho :D.

 

21km.jpg

behstat.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já paradoxně nemám hlad vůbec. Běhám zásadně nalačno a vodu kupuju až kolem 15. km a k tomu něco sladkýho. Ale jinak nic. Jak se najim, cejtim se o 10 kilo těžší (klidně i 4-5 hodin po jídle) a běží se mi naprd. Ani po doběhu nemám hlad - klidně další 3 hodiny... :) 

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, KFL napsal:

Včera jsem zkusil, kam mě nohy po těch x měsících pustí. A nebylo to špatný. Někde kolem 18. km mě začala táhnout boční šlacha na koleni, ale nic hroznýho. Přesto byl ten závěr už dost o sebepřesvědčování. Dechově a celkově jsem byl v pohodě, jen ty ztuhlý nohy.. Odpoledne mě bolelo i jen ohejbat nohu a dneska úplně v pohodě. Super!

Před měsícem jsem zkoušel taky větší dálku a nešlo to přes 17 km. Tentokrát už 21,2 km v pohodě a o 20 sekund rychleji na kilák. Tak zase za měsíc zkusim něco podobnýho :D.

 

21km.jpg

 

tak to jsi měl luxusní! Já jsem si také včera dal půlku a koukám, že zrcadlově od tebe směrem na jihozápad 😉

image.png.0946d99068c6df88b0ebdf4f25e737ad.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to jsi měl luxusní! Já jsem si také včera dal půlku a koukám, že zrcadlově od tebe směrem na jihozápad


U me teda s tim rozdilem, ze muj cas byl 7:02/km kvuli nizky tepovce .

A Kunratak si dej hloubejc, neni velkej, ale je sympatickej. Kopecky a hlavne stin..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všichni tady drtí kopce a běhaj půlky a já zvládl jen vytáhnout přítelkyni na bajk pro ten 40km garmin odznak :D Jdu nazout tenisky a valím aspoň na chvilku do lesa.

@guzmic Čoveče, jsi borec. Já se tam snad budu muset na víkend otočit. Nemáme to zak tak daleko a už dlouho mi ty tvoje fotky kopečků nedopřávají klidu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže se vracíš po zranění, nebo po infarktu, nebo k čemu nízkou tepovku? já jsem měl včera 136, to je snad OK.

já Kunraťák trochu znám, ale vždycky se bojím, že se tam ztratím, haha. chtěl jsem spíš takto: 

image.png.9052394ab4768ddef6ea31fcbc773d58.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Gulas

můžeme něco domluvit, když budu mít volno, jsem pro každou blbost, kromě 15-23.7. to budu na dovolené. Ale musím to vědět dost dopředu, ať vezmu popřípadě volno v práci (makám i víkendy)

Samozřejmě, když se bude chtít přidat víc chronoběžců budu jen rád. Co na to @Anela

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže se vracíš po zranění, nebo po infarktu, nebo k čemu nízkou tepovku? já jsem měl včera 136, to je snad OK.


Jsem jen amater. Ted jsem mel pul roku pauzu, pribral jsem a pri 7:02/km jsem mel na tech 20 km prumer 147 bpm (vedro pridalo tak 5 bpm navic). Po cca 3 mesisich behani. Kdyz bezim v chladku, mam 135 bpm. Jsem taky uz starej .

Psal jsem tu par dni nazpet, ze jsem posledni 4 roky behal s tepama 150-160 dlouhodobe (a casy 5:30-5:50) a hrozne me to nicilo. Tak ted beham objem s nizkou tepovkou a pomalu a jsem spokojenej. Nemam ambici jit pod 5:30/km .
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám otázku na horských bežcov. Dnes som si síce nedal beh, ale turistiku v takom svižnejšom tempe, pričom som sa snažil trafiť do priemerného tepu, čo mi Garmin stanovil na dnešný hodinový beh (134 bpm).

Cestou bolo aj trochu lezenia a brodenia, no celkom dosť som pri tom turistikovaní aj behal, tak ma zaujíma, či by sa to dalo výkonom zaradiť aspoň medzi začínajúcich trailrunnerov (prevýšenie 888,5 m, 2 hodiny, ø9:46 min/km, 133 bpm). Prípadne aké tempo by ten začínajúci trailrunner mal mať.

image.thumb.png.4bb39f538f93644ec3d38fde220fd740.png

image.thumb.png.01ec84b53fea1cfe79d96aab188a3c12.png

20230625_101713.thumb.jpg.6b704f57a5a0d1a7e8f6344e55ceb134.jpg

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, wawrik napsal:

Mám otázku na horských bežcov. Dnes som si síce nedal beh, ale turistiku v takom svižnejšom tempe, pričom som sa snažil trafiť do priemerného tepu, čo mi Garmin stanovil na dnešný hodinový beh (134 bpm).

Cestou bolo aj trochu lezenia a brodenia, no celkom dosť som pri tom turistikovaní aj behal, tak ma zaujíma, či by sa to dalo výkonom zaradiť aspoň medzi začínajúcich trailrunnerov (prevýšenie 888,5 m, 2 hodiny, ø9:46 min/km, 133 bpm). Prípadne aké tempo by ten začínajúci trailrunner mal mať.

image.thumb.png.4bb39f538f93644ec3d38fde220fd740.png

image.thumb.png.01ec84b53fea1cfe79d96aab188a3c12.png

20230625_101713.thumb.jpg.6b704f57a5a0d1a7e8f6344e55ceb134.jpg

za mě nic jako tempo při horským běhu neexistuje a nemá smysl ho nějak extra řešit… když je kopec dostatečně prudký jdeš, když se dá běžet bezis, kdyz tepovka říká ze je to moc tak zase jdeš :). Za mě je v trailu smysluplný ukazatel to jak dlouho vydrzis běžet v sebehu. Do kopce se dlouhý trailovy závody nevyhravaji, naopak v sebezich ano a proto je potřeba se na sebeh zaměřit, protože jid do kopce klidně 2-3verrikalni km není zase takový problém, ale 10km sebeh to je úplně jiná disciplína…

Turistická teorie říká, 100vertikalnich m = 1km po rovině, takže když to aplikujes na svůj dnešní trail tak 12,3km + 8,8km = 21km za 2:12 takže to je fajn delší beh v aerobnim pásmu, takže supr  :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...