Přejít na obsah

Fotovoltaika


Doporučené příspěvky

Protože na to není kolonka, dávám to sem. Po instalaci TČ mi klesla spotřeba z 36 MW na 18 MW. Solár mi zatím moc smysl nedává, za to přemýšlím už dlouho o větrníku. Konečně jsem našel meteostanici, která ukládá údaje o větru každou minutu a nezruinuje mě. Takže budu rok monitorovat a pak uvidím. Máte někdo zkušenosti s provozem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 100
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsíci...

Zvažuji nechat dát na RD s jednoplášťovou rovnou střechou fotovoltaiku. Skladba střechy:  dřevěný záklop, samolepící asfaltový pás, polystyren, geotextilie a fólie alkorplan. Nemám obavu, že by to střecha neunesla, ale trochu váhám kvůli případnému požáru panelů - pak by střecha z výše uvedených materiálů "hučela" během chvilky. Neřešili jste to někdo?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten graf vyrobené energie v průběhu roku je neúprosný a můžou Vám to malovat na růžovo jak chtějí :-).

Co tak pár mining-rigu s vodním chlazením , veškerou vyrobenou energii protěžit a odebrané teplo skrze vodní chlazení předat do bazénu, vířivky, akumulačky 🙂. do toho trefit peak a dobře prodat … 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Dobrý den pánové,

začal jsem se trochu zajímat o FVE plus akumulace na dům. Úplně neřeším návratnost, ale spíše optimální konfiguraci s ohledem na minimalizaci nákupu ze sítě a především na cca jednodenní autonomii provozu domu v případě výpadku sítě a nabídka od S-power mne slušně řečeno zklamala. 

Měnič nějaký čínský GoodWe (nechci napsat přímo krám), evidentně poddímenzovaný výkonově na méně než polovinu, pouze 8 kw, se zárukou pouhých 5 let, a hlavně vůbec nesplňující můj požadavek na krátkodobý autonomní provoz, úložiště s ohledem na výkon panelů a požadavek udržet v chodu domácnost, tedy ne jenom čerpadla a zabezpečovačku, ale taky třeba varnou desku, mikrovlnku, nebo kávovar a dovolit i třeba umytí nádobí, cca o dvě třetiny menší, než by bylo optimální, navíc konfigurované tak, že by při výpadku sítě, s ohledem na vybíjecí proud, vůbec nebylo možné provozovat výkonnější spotřebiče (varná deska).

To na to prostě se... a jediným kritériem je oškubat zákazníka? Nebo si snad myslí, že když chci vyhodit (investovat do FVE) přes půl mega (po odečtení dotace), tak jsem úplně blbý?

Máte kontakt na někoho, kdo to dělá trochu solidně a nad požadavky zákazníka se alespoň zamyslí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bedan: nechal sem si dělat návrh realizace  a cenovou nabídku od Spower, Solidsun, Innogy a pár dalších. Více méně je to jak přes kopírák a můžeš si maximálně vybrat na čem tě oškubou. Jestli to budou panely, baterky, cena za instalaci...nakonec jsem se rozhodl neřešit, případně časem svépomocí, při dnešním nárůstu cen se mi to jeví jako blbost.

Řešení Off-grid nepodporují ani jeden z dodavatelů, nebo podmíněně něčemu. Případně bez nároku na dotaci s tím, že v zimním období to stejně nebude fungovat.

Požadavky mimo nabídku nereflektují, jedou si svoje a pokud chceš jinak, odpadá zájem se bavit.

Formy financování zaplatit komplet předem a čekat 3 měsíce na realizaci, následně půl roku na dotaci mě jako živnostníka nechávaly stát s otevřenou hubou.

Pokud někoho normálního objevíš, budu rád za kontakt.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zdravím pánové,

Máte někdo zkušenost, nebo máte na domě FVE jen pro ohřev vody? Tzv. z FV panelu přímo do ohřevné spirály v bojleru. Jedná se mi o fotovoltaiku, ne o termické řešení.

Mám tepelné čerpadlo s integrovaným bojlerem, ale chtěl bych ještě jeden bojler cca 100 litrů, který by nahřívala FVE a takto předehřátá voda by šla do bojleru v TČ.

Slibuji si od toho  minimální provoz TČ v létě.

Našel jsem systémy KERBEROS nebo  LOGITEX. Zatím jsem to nijak víc neřešil, dodělávám barák, ale v létě by na to mohl být čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Kotlicku

Jako úložiště energie používám 600 l nádrž nahřívanou spirálou z FVE 4 KWp. Funguje to již přes 8 let fajně. V létě i při použití klimatizace pro celý dům, pumpy u bazénu atd. mám stejně přebytky cca 1 MWh za rok. V zimě to dokáže nahřát za slunečný den tu nádrž také, bez ohledu na venkovní teploty - důležité je mýt panely bez sněhu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mám FVE od fy Rauchenberg a můžu je maximálně doporučit.

Bezproblémové vyřízení všech formalit, úprava technologie na míru podle toho co jsem chtěl a hlavně ochota cokoliv řešit i po zaplacení faktur.  Měli by dělat na celé ČR.

https://www.rauchenberg.cz/

Jan Šrytr 776651devetosmdva

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...
  • po měsících...
V 22. 2. 2022 v 20:03, ax38 napsal:

Ahoj,

mám FVE od fy Rauchenberg a můžu je maximálně doporučit.

Bezproblémové vyřízení všech formalit, úprava technologie na míru podle toho co jsem chtěl a hlavně ochota cokoliv řešit i po zaplacení faktur.  Měli by dělat na celé ČR.

https://www.rauchenberg.cz/

Jan Šrytr 776651devetosmdva

 

Poslal jsem jim nezávaznou poptávku. Mohu se zeptat na zkušenosti, co zařízení obsahuje, jaký má výkon, jak to celé funguje, jestli byla i dotace atd.? Mám jen malý RD a rád bych zjistil, jestli je pro mne FVE vůbec rentabilní, vzhledem k nákladům na pořízení, budoucí údržbu a životnost..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
před 6 minutami, DavidLC napsal:

52 jo druhou nemám🙂

Jsem na tom podobně, čekám jenom na ČEZ, takže zatím žádné velké přetoky.
Autonabíječka je při souběžné instalaci s FVE -50% tak jsem ji dal, až někdo přijede třeba s Priusem 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...