Přejít na obsah

Vybiram mobil ...


Doporučené příspěvky

If The iPhone/iPad has Passcode Enabled

...

 

Connect the Device to iTunes on Computer

We think, you may have found the original owner. If you are still not able to find the owner of the device then connect it to iTunes on your computer. You will find the owner?s name along with his number.

 

 

Pokud to nepůjde, tak odnést na obecní úřad a nechat ho tam. 

Nefunguje.

Nemám iTunes v počítači.

Do pytle, že by se mi chtělo v pátek odpoledne na úřad. Kde stejně nikdo nebude. V pondělí tam jít s tím, že jsem ho našel v pátek. Do pytle.

 

Neřekli ti v O2 tel. číslo té karty? Podle toho by se možná dalo něco vygooglit.

V O2 se na SIM podívali a řekli, že na té kartě není vůbec nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono, pokud jsi vyndal SIM kartu a zase jí vrátil, tak už Ti nikdy nikdo bez zadání PIN nezavolá (pokud nebyl vyplej, což bych se divil), takže ho můžeš asi vyhodit...

Upraveno uživatelem Andrew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes ráno jsem našel iPhona, rád bych ho vrátil majiteli. Je ale zamčený kódem, takže nemůžu zavolat na poslední volané číslo, ani na kontakt "táta". Pár těch kódů jsem zkusil, neúspěšně. Byl skoro úplně vybitý, půjčil jsem si nabíječku a nabil ho. Čekal jsem, jestli tam někdo zavolá, ale nikdo nevolal. Skočil jsem do Applu, neumí mi pomoci. Skočil do O2, odkud je SIM karta, neumí mi pomoci. Prý se dá po webu najít, kde ten telefon zrovna je. Takže domů si ho neberu, nechci aby si pro něj přišel někdo naprdlej, kdo si bude myslet, že jsem mu ho ukradl. Možná byla chyba, že jsem ho sebral, ale já už takhle dva telefony (nezamčený) vrátil, zavolal jsem na poslední volané číslo a domluvil předávku. Co mám dělat?

Zavolej FBI, ta na to má lidi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to otrava,ale nahlaš to na policii. Jestli si ho někdo nechá vyhledat policii tak k tobě stejně příjdou.

Jako abych šel v tomdle počasí na policajty? To bude tak na dvě hodiny. Uf.

 

No ono, pokud jsi vyndal SIM kartu a zase jí vrátil, tak už Ti nikdy nikdo bez zadání PIN nezavolá (pokud nebyl vyplej, což bych se divil), takže ho můžeš asi vyhodit...

PIN to nechce. Je tam asi jen ten zámek telefonu.

 

Zavolej FBI, ta na to má lidi

Jdu na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako abych šel v tomdle počasí na policajty? To bude tak na dvě hodiny. Uf.

 

PIN to nechce. Je tam asi jen ten zámek telefonu.

 

Jdu na to.

 

Ano, iPhone chce nejdříve zámek telefonu a teprve potom se ptá na PIN simkarty :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oficiální úložiště "ztrát a nálezů" v ČR není fízlárna (na kterou by měl jít majitel), ale místně příslušný obecní úřad.

Seznam nalezených věcí pak jde na veřejnou vývěsku, kde jej v případě vyhlášeného "pátrání" může najít Policie - a pokud se (tuším do roka?) majitel neozve a vlastnictví neprokáže, nález by měl dle zákona "vydržet" nálezce (což v případě dávno zablokovaného jabkofonu asi není žádná výhra). 

Ten tip na Siri není špatný - akorát u většiny čechů bude mít primárně problém s výslovností toho jazykolamu, nemluvě o tom že spousta jabkařů (mě nevyjímaje) má hlasové ovládání v zamčeném stavu kvůli riziku náhodné aktivace v kapse zakázané...  :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, mám dotaz ke koupi gerontgeretu. Potřebuju súrně nějakej koupit, ale nikdy jsem to nedržel v ruce, nemáte s tím někdo nějaký praktický zkušenosti, např. jak to zobrazuje kontakty (velikosti se nebojím, spíš jestli se třeba jména vejdou na displej), jestli se SOS tlačítko moc neplete do cesty, výdrž baterky, apod.

Díky za nasměrování.

PS. fakt nic než volání/sms to umět nemusí, žádný rádia, foťáky a podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, mám dotaz ke koupi gerontgeretu. Potřebuju súrně nějakej koupit, ale nikdy jsem to nedržel v ruce, nemáte s tím někdo nějaký praktický zkušenosti, např. jak to zobrazuje kontakty (velikosti se nebojím, spíš jestli se třeba jména vejdou na displej), jestli se SOS tlačítko moc neplete do cesty, výdrž baterky, apod.

Díky za nasměrování.

PS. fakt nic než volání/sms to umět nemusí, žádný rádia, foťáky a podobně.

 

Asi si bude vetsina osazenstva myslet, ze sem se zblaznil, ale ja sem si  poridil uplne jednoduchy telefon od cinana a jsem spokojeny jak zelva. Ted budu objednavat dalsi pro tatika od kolegy. Vidi jeste dobre, ale potrebuje telefon, ktery neco vydrzi (jak baterie,tak odolnost), aby na nej furt nemusel davat pozor. Chce tlacitkovy a bez nejakych rozsahlych blbosti. 

Takze sem po letech smartfonu downgradoval na uplne sprosty tlacitkovy telefon, ktery je prachotesny, vodotesny, ma uchvatnou svitilnu, vydrzi nonstop pouzivani urcite mesic (mozna i vic, jeste ho nemam tak dlouho) a hlasitost vyzvaneni je jako proletajici tryskac :-). Nema internet, ale pres BT se v aute normalne pripoji k handsfree, je na dve SIM a prijem signalu ma subjektivne lepsi nez muj stary smartfone.

Ja jsem zkratka nadsen jako jeste z zadneho telefonu....  http://www.vkworld.cc/product/VK_V_series/2016/0323/206.html   

...a to ani nekomentuju, ze stal tolik jako lepsi obal k smartfonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mobily určené pro seniory mají občas problém v jednořádkovém displeji - blbě je na něj vidět a jméno se tam nemusí vejít. Výhodou je naopak stojánek na dobíjení - postaví se do něj telefon a nabíjí se (někdy je pro uživatele problém připojit nabíjecí konektor).

Zvažoval bych nákup jednoduchého véčka: po otevření se zdvojnásobí užitná plocha = větší displej i tlačítka. Velmi přínosná je i možnost přijmout/ukončit hovor otevřením/zaklapnutím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po něčem tohoto stylu se už nějaký čas pohlížím. Vypadá moc dobře, a vymoženosti lízátek už mě nějak neberou. Umí to česky? Nějak jsem se to nedočetl.

 

Tak aktualne jsem cetl o nejakem jazykovem upgradu, ale bez zaruky. Nejblize to umi polsky :-D. Ja to mam v anglictine, neresim. To mi nedoslo, ze bude cestina dulezita. Omlouvam se, ze sem to nenapsal hned.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj příběh s nalezeným iPhonem dopadl dobře. V pátek jsem se vydal na policajty a ti mi řekli, že mám telefon odnést na městský úřad. Jenže byl pátek 17:30, takže bylo jasné, že až v pondělí. V sobotu jsem si vzal telefon na ryby, kde jsem ho zapnul a přišla zpráva, že 4x neúspěšně volala osoba velmi atypického příjmení, takže jsem jí celkem snadno přes Google našel. A v neděli si pro telefon přijela majitelka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...