Přejít na obsah

Jakou mate banku?


Doporučené příspěvky

Mě tam ten požadavek na IBAN právě trochu vylekal, moc díky za rychlou reakci a za ujištění.
To, že je připsání peněz takovéto mírně anonymizované by se taky mohlo hodit, díky za rozšíření obzorů :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 9. 2023 v 17:00, sibirnaya napsal:

Já mám u ČSOB CZK EUR a USD účet a ke každýmu debetku. Konverze řeším s jejich forexovym oddělením nebo vkladem na účet.

Jde mi primárně o platby mimo EUR a USD, kde je HelloPay (kreditka) opravdu super. Nicméně věřím, že při tvých objemech ti jejich forexové oddělení dávám skvělé kurzy.

V 26. 9. 2023 v 18:28, Patrik napsal:

Já mám část příjmu v eurech, tak používám eurovou Debetku Creditas (i na jiné měny než EUR, má totiž konverzi do eur kurzem karetní společnosti).

Další ne špatná je mBank Svět (lehce horší, než Hello).

Pak je tu Revolut a Curve - ty jsou srovnatelné, Revolut bych řekl, že má více "pastí" . Ještě je tu Wise, ale tu nemám vyzkoušenou.

Vidíš, mBank Svět někde v šuplíku mám, to by mohla být dobrá varianta - byť stále je to debetka.

V 26. 9. 2023 v 18:28, Patrik napsal:

o kreditce s dobrými kurzy, bohužel, nevím  :(

Kdyby se náhodou nějaká objevila, budu rád, když se tu s námi podělíš.

V 26. 9. 2023 v 22:09, sery.vlk napsal:

Kreditka VISA UniCredit používá kurz asociace plus konverzní poplatek (dle sazebníku) 0,5 %. V praxi mi to vychází stejně jako VISA Svět mBanky. Kreditku MasterCard miles and more, která používala čistý kurz asociace,  už na jaře zrušili, o pár měsíců dřív než Hello bank.

(U debetních karet používá UniCredit vlastní kurzák, který nedoporučuji, s dost velkým spreadem.)

Díky za tip s UniCredit VISA kreditkou. Nicméně pokud to jde, budu se snažit UniCreditu vyhýbat. Beztak tipuji, že ji brzy koupí někdo jiný a dojde už ke kýžené restrukturalizaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, Locky napsal:

Jde mi primárně o platby mimo EUR a USD, kde je HelloPay (kreditka) opravdu super. Nicméně věřím, že při tvých objemech ti jejich forexové oddělení dávám skvělé kurzy.

Vidíš, mBank Svět někde v šuplíku mám, to by mohla být dobrá varianta - byť stále je to debetka.

Kdyby se náhodou nějaká objevila, budu rád, když se tu s námi podělíš.

Díky za tip s UniCredit VISA kreditkou. Nicméně pokud to jde, budu se snažit UniCreditu vyhýbat. Beztak tipuji, že ji brzy koupí někdo jiný a dojde už ke kýžené restrukturalizaci.

Tak to budou drive Rolexy  volne pod retail…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jelikož se 1.12. a ukončení výhodné verze HelloPay kreditky blíží, tak nejspíše půjdou cestou "nejmenšího odporu" a opráším mKartu Svět od mBank. Na nenadálé výdaje pak nejspíše sáhnu po nějaké "prémiové" kreditce typu Mastercard World elite.

Máte někdo doporučení / zkušenost u koho si prémiový účet založit? Ideálně bez poplatků. Namátkou jsem koukal na trio od ČS/KB/ČSOB a právě ČSOB mi přijde svými podmínkami pro bezplatné vedení (měsíční příjem přes 50k czk + 3 platby měsíčně kartou) nejvhodnější. Předem díky moc za každou radu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám všechny tři, jen u KB se mi nedaří získat kreditku (ale to proto, že jsem celkem "předlužen" z minulosti mám kreditky s vysokými limity).

Souhlasím s tím, že ČSOB je taková "bezproblémová", neprudí, snadno se splní podmínky. KB celkem taky, navíc nejsou potřeba platby kartou, ale zase povinný obrat je dvojnásobný (100 000 Kč). Ale ani jedna z bank neřeší "přeposílače", pokud je to z účtu u jiné banky. Ideální by byla kombinace obou, protože KB má vstupy v systému Dragon Pass a ČSOB v systému Lounge Key. A občas se najde salonek, který bere jen jeden systém (stalo se mi v Miláně, když LK rekontruovali).

Samozřejmě větší rozsah má Erste (cestovko na 100 000 000 (ČSOB polovic, KB si nejsem jist, tuším jen desetina) navíc s rizikovými sporty (pro mne důležité potápění) a má 8 vstupů ročně (ostatní polovic), navíc na schengen terminálu v Praze vlastní salonek (neodečítají se volné vstupy). Je je tam větší opruz plnit podmínky, často nutí do investic.

Pokud máš příjem v EUR, zauvažuj nad Creditas. Na svojí debetce má konverzi dle kurzu MasterCard do EUR a pokud ji máš k eurovému účtu, tak už pak strhne 1:1 z něj. Navíc výběr EUR na přepážce je za pouhou desetikorunu (do nějaké normální částky, tuším ekvivalent 500 000 Kč).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ještě výhoda ČSOB: Výběr z bankomatu není úročen. Takže když za 40 Kč vybereš z bankomatu ČSOB a peníze dáš na spořák, můžeš na tom ještě mít něco na úrocích. Za 150 Kč můžeš z kreditky dát přímý převod (a opět není úročeno).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si zvolil tzv. kombinované kritérium:
Příjem 70 000 Kč a průměrný zůstatek 250 000 Kč.

Trik je v tom, že průměrný zůstatek se počítá z posledních dnů v měsíci. Takže stačí tam dát potřebnou částku poslední den v měsíci a prvního hned vybrat. Já z opatrnosti dávám 400 000 Kč, protože když některý měsíc zapomenu, ty další dva mi ten průměr dají.

Kdo nechce, aby to chodilo z jeho účtu, může si tam nechat směřovat třeba dobírky z pošty, použít křížově účet kamaráda (on pošle tobě, ty jemu) nebo nějaký sběrný účet (typicky výběr z kreditky, atd).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Patrik Díky za info. Kombinace s KB se jeví jako nejvhodnější. Uvidíme, co na mě řeknou přímo v bance. Máš i nějaké zkušenosti s prémiovým bankovnictvím jinde? Namátkou třeba Creditas, RB? Po rychlém zkouknutí nenabízí nic navíc, naopak méně vstupů atd. Tedy zkusím začít s ČSOB a případně pokračovat s KB. Erste už přináší zbytečné komplikace navíc.

Stálý příjem v EUR nemám, proto nakonec padla volba na mKartu Svět, před Creditas EUR účtem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o Creditas jsem se zajímal, byla tam povinnost vkladu 3 000 000 Kč. Dvakrát jsem tam na sebe nechával kontakt, slíbili, že se ozvou, neozvali se. Měly tam být také 4 vstupy.

Raifka má, tuším, jen 2 vstupy a byly tam také nesmyslné podmínky (velký vklad za mizerný úrok), takže nic pro mne. Každopádně u Raifky můžeš mít kreditku se 2 vstupy, podmínky si už nepamatuji, ale snad nějaké splnitelné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
V 16. 10. 2023 v 14:06, Patrik napsal:

o Creditas jsem se zajímal, byla tam povinnost vkladu 3 000 000 Kč. Dvakrát jsem tam na sebe nechával kontakt, slíbili, že se ozvou, neozvali se. Měly tam být také 4 vstupy.

Raifka má, tuším, jen 2 vstupy a byly tam také nesmyslné podmínky (velký vklad za mizerný úrok), takže nic pro mne. Každopádně u Raifky můžeš mít kreditku se 2 vstupy, podmínky si už nepamatuji, ale snad nějaké splnitelné

RB PREMIUM účet - obrat 50000,- za měsíc a min. 3 platby kartou/měsíc. Může být asi 18 měn.

Na kreditku jsou 2 vstupy do LK salonkú ročně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 10. 2023 v 10:22, Patrik napsal:

...ještě výhoda ČSOB: Výběr z bankomatu není úročen. Takže když za 40 Kč vybereš z bankomatu ČSOB a peníze dáš 

Výběr u ČSOB stojí o celých 10,- Kč víc (pro kolenovrty, aby nezaplakali nad zjištěnou skutečností).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S blížícím se 1.12. rozjela ČS promo pro původní zákazníky Hello Bank. Pokud budete novou kreditku od ČS splácet z nově založeného Plus účtu, tak vám dá první tři měsíce vždy 500czk. Více zde: https://www.csas.cz/content/dam/cz/csas/www_csas_cz/dokumenty/obecne/odmena-hellobank-plus.pdf

Kdyby mi raději nabídli jejich premium konto bez nějakých přiblblých podmínek navíc... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...