Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

To je taková standardní zachovalost. U té orlice už to vypadá na nějakou oxidaci nebo rez, tohle bych tam určitě nenechával. Osobně bych vzal kartáček na zuby a mýdlo, očistil hrubou špínu a pak je vykoupal v tomhle Aurex čisticí přípravek na barevné kovy, 200 ml Nakoupit výhodně online | dm.cz nebo Styl Čistič stříbra speciál tekutý, 190 ml - shopcom.cz 

Aurex myslím nechává na stříbře nějaký ochranný film.

Upraveno uživatelem Vorel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Vorel napsal:

Nebo ještě pak teda speciální roztok přímo na stříbrné mince. Ale ten je zase dražší.

Díky, to jsem potřeboval, vyčistím a uložím;-)

  • Dát hlas 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je dobrý, za mě nesahat a případně počkat na někoho, kdo tu dělá i numismatiku ;) Ale co mi kamarád ukazoval, tak se nechávala i horší patina a stále bylo pravidlo, hlavně nic mechanicky ani chemicky neodstraňovat...

hodnotu té mince ale neumím posoudit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Moty napsal:

To já si je schovám, šlo mi spíš o to v jakým stavu, protože jak jsem psal, jeslti je prodám za 30-50k, tak se to nevyplatí

díky

Kolik jich prosim te mas,ze je toho za 50tis? Nebo mi neco uteklo? 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Lucky Lucaso napsal:

Kolik jich prosim te mas,ze je toho za 50tis? Nebo mi neco uteklo? 🙂

skoro 2kg, jak jsem psal odhadovaná cena byla dle aukra a bazoše (250-700 za kus) a při výkupu stříbra 35k, vycházím z toho co jsem během dneška dohledal, že mincovní stříbro je 999/1000, nevim, co tam je za další kovy a kolik by byla výsledná váha ryzího stříbra.

teď jsem třeba našel 5marku se svastikou za 1400, nicméně to nejsou moc vzácné mince.

při základním mytí jsme tam našel 3x1koruna Franc Josef I. z 1915 a 10Kč z 1931

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Moty napsal:

skoro 2kg, jak jsem psal odhadovaná cena byla dle aukra a bazoše (250-700 za kus) a při výkupu stříbra 35k, vycházím z toho co jsem během dneška dohledal, že mincovní stříbro je 999/1000, nevim, co tam je za další kovy a kolik by byla výsledná váha ryzího stříbra.

teď jsem třeba našel 5marku se svastikou za 1400, nicméně to nejsou moc vzácné mince.

při základním mytí jsme tam našel 3x1koruna Franc Josef I. z 1915 a 10Kč z 1931

Myslím, že zrovna u těchto říšských marek byla ryzost 900/1000. To znamená, že na 1kg kovu těchto mincí je 900g stříbra a 100g příměsí - mědi. Ale na 100% si jistý nejsem. Hmotnost 5 marky tuším necelých 14g, ale musel bych to hledat. Cenu u této mince ovlivňuje víc faktorů, zachovalost - v podstatě stav opotřebení (škrábance, úhozy, oxidace, zkrátka nějaké poškození), ročník (některé ročníky jsou vzácnější) a mincovna. Těchto marek je poměrně hodně, cenu ale nejsem schopný posoudit, katalog nemám a tyto mince nesbírám. 

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Moty napsal:

Objednal sem na Alegru, chci to vrátit a mám to poslat do Polska, to jako jde?

Některé zboží je bez možnosti vrácení, uvádí to u zboží již při objednávce anebo v emailu máš u každé dodávky v PDF podmínky vrácení a tam máš i uvedenou adresu. Nemusí to být vždy bezpodmíněčně Polsko....vracel jsem několikrát i po ČR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, Moty napsal:

Objednal sem na Alegru, chci to vrátit a mám to poslat do Polska, to jako jde?

Jojo, jde to a je to docela vpohodě ( už jsem pár věcí vracel ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, geometr napsal:

Nakupovat na Allegru? Fakt?

A proč ne, Mall je lepší? 😆 Já s nimi jen tu nejlepší zkušenost, a když vidím jak nás tady s cenami dnes a denně zkouší co vydržíme, tak tam defakto nakupuji furt. A vlastně nejenom na Alegru, ale na polských eshopech celkově lepší ceny, pohodový servis.

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...