Přejít na obsah

Dotazy - pelmel


Doporučené příspěvky

Podle mě to zpevnění bude jenom v rámci třeba otěru, to snad, ale že by to vytvrdilo jinak měkké dřevo, to si nemyslím. Pokud to mermomocí budeš chtít dělat, doporučil bych epoxidový dvousložkový lak, je tvrdý a zároveň pružný. Pokud do toho vrazíš nějakou hranou, asi to dřevo stejně povolí, na rozdíl od tvrdé dýhy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám podlahu v odstínu, se kterým se všechno tluče a do kterého se jiné dřevo nedá dost dobře natónovat - a i kdyby se tp povedlo, časem se odstíny vlivem světla stejně rozjedou. Zděná knihovna by byla už moc masivní. A knih mám opravdu hodně. Takže 40mm dřevo mi na knihovnu 5×2,6m vychází jako nejvhodnější konstrukční materiál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šel bych jinou cestou. 40 mm předpokládám, že budeš mít stojny a vršky. Police 20 až 25? Mechanicky nejnamáhanější část je vždy čelní hrana. Tu bych ohranil tvrdým masivem, 5 až 10 mm tloušťky. Jinak ano, lak se do dřeva vpije a lehce ho zpevní. Polyuretanový parketářský mám v oblibě. Ale i protože půjdeš pod barvu, volil bych jako hlavní materiál kvalitní překližku s tvrdou dýhou. Pro představu: nedávno jsem si dodělal poličku na NTB vedle sedačky z odřezků. Deska buk 40 mm, tělo buková překližka 18 mm, čelní hrany 11 mm jasan. Na sjednocování tónů už jsem dávno rezignoval, UV si s tím časem stejně poradí po svém 🙂 Asi nejpodstatnější je konstrukce Tvé knihovny: Otevřené police / zasklená dvířka? Police variabilně výškově stavitelné / pevné? Celek jednodílný / samostatné dílce (tedy zdvojené vnitřní stojny)? Každopádně se už jedná o úctyhodný rozměr a množství knih. Hezký projekt.

Příruční:

DSC00752.JPG.e8bc2ed59e17a1f0510db505403fddf1.JPG

DSC00753.JPG.2e6bb58e9aafd5b275e72c07e0ee6b4a.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Měl bych jednu nesmělou prosbu. Dokázal by někdo koupit na Ebay z Austrálie drobnost? Jedná se o zadní světlo z druhé ruky na motorku. Bohužel v Evropě je tenhle díl u BMW dlouhodobě nedostatkový, takže ho už půl roku nikde nemůžu dohnat ani nový, ani ojetý. A to je na model 2009 až 2015... Všude je spousta čínských náhražek, já bych rád originální díl. Za případnou pomoc díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci Pražský, malý dotaz ohledně parkování. Pár dní budu pobývat v hotelu na Janáčkovu nábřeží, Praha 5 a potřebuji u sebe mít auto. Mám si koupit kartu v odkaze a znamená to, že vždycky někde poblíž hotelu zaparkuji? 🤪 Dává to na výběr celou Prahu 5, tak vůbec nevím jak je to s obsazeností....

https://www.parkingcard.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobní zkušenost s touhle kartou nemám, ale vypadá to, že se živí jednodenním pronájmem přenosných oprávnění pro parkování v městské části. Tzn. pouze garantují, že na ten pronajatej časovej úsek spárujou SPZku s platným povolením, když auto vymákne ELTODO. Míst v modré a fialové je samozřejmě míň jak vydaných karet, tak dál už je to jenom o štěstí, resp. v centru spíš o trpělivosti v "kroužení" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, parkovací karta bohužel neznamená parkovací místo. Jestli by nebylo lepší (a levnější) zacvakat si parkování na fialový zóně při zaparkování. Když už teda nemá pořešené parkování ten hotel.

https://www.parkujvklidu.cz/cs/smisene-parkovani/

https://www.parkujvklidu.cz/cs/vase-dotazy/#1453451786540-3b1aaf3f-b16a

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, African napsal:

Kluci Pražský, malý dotaz ohledně parkování. Pár dní budu pobývat v hotelu na Janáčkovu nábřeží, Praha 5 a potřebuji u sebe mít auto. Mám si koupit kartu v odkaze a znamená to, že vždycky někde poblíž hotelu zaparkuji? 🤪 Dává to na výběr celou Prahu 5, tak vůbec nevím jak je to s obsazeností....

https://www.parkingcard.cz/

Afri, ten hotel nemá svá parkovací místa? Každá Praha má nastavené trochu jiné podmínky, takže tahle karta platí jen na P5 a nezaručuje ti skoro nic ( jestli teda vůbec ano, protože o sdílení přenosných opravneni se teprve jednalo a nemám zprávu, že bylo schváleno), u nás to třeba možné rozhodně neni ( P10). Zase, když tu budeš o víkendu, tak je to někde úplně zdarma. Ta aplikace na garáže není špatná. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, kuncák7 napsal:

Afri, ten hotel nemá svá parkovací místa? Každá Praha má nastavené trochu jiné podmínky, takže tahle karta platí jen na P5 a nezaručuje ti skoro nic ( jestli teda vůbec ano, protože o sdílení přenosných opravneni se teprve jednalo a nemám zprávu, že bylo schváleno), u nás to třeba možné rozhodně neni ( P10). Zase, když tu budeš o víkendu, tak je to někde úplně zdarma. Ta aplikace na garáže není špatná. 

Bohužel nemá, mrknu na ty garáže, dík :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 9. 2022 v 11:45, Tittus napsal:

Sice jsem ti poslal před třemi týdny SZ, ale ještě jsi si ji nepřečetl... 🙂

Děkuji. Už jsem to přečetl. Napadla mě (určitě z pohledu profesionální typografa) asi debilní myšlenka. 

Napsal jsem odborný text (v pages pro Mac), který bude mít cca 680 normostran.  Psaní mi zabralo 15 let práce. Mám k tomu cca 300 obrázků (z hlavy fakt neznám teď přesný počet v různé kvalitě). Říkal jsem si, že bych z toho měl radost, kdybych si za přispění nějakého profesionála upravil v nějakém proti typo programu InDesign nebo něco podobného.

Něco jsem si o tom přečetl, zjistil jsem, že všechno je špatně. Díval jsem se i na ten sw a odbornou práci holt musí udělat odborník, nikoliv amatér se základníma vědomostmi jako já. Takže holt budu muset nastřádat do prasátka a poptat nějakého profíka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Knihomol: co je spatne na Indesignu? Delal jsem v tom sazbu nekolik let (casaky, knihy, materialy pro automobilky apod.). Nevim o nicem lepsim... samozrejme laik s tim bude bojovat, nicmene pokud chces elektronickou verzi, bude tam interaktivni obsah apod. Podklady pro tisk jsou potom taky bez problemu.

Kazdopadne pokud to ma vypadat, at to udela nekdo, kdo s tim umi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, antitomas napsal:

Knihomol: co je spatne na Indesignu? Delal jsem v tom sazbu nekolik let (casaky, knihy, materialy pro automobilky apod.). Nevim o nicem lepsim... samozrejme laik s tim bude bojovat, nicmene pokud chces elektronickou verzi, bude tam interaktivni obsah apod. Podklady pro tisk jsou potom taky bez problemu.

Kazdopadne pokud to ma vypadat, at to udela nekdo, kdo s tim umi.

Proti inDesignu nic 🙂 jen jsem netušil, že to bude tak komplikované 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte prosím někdo tip na úpravu koženejch věcí v Praze? Jde konkrétně o bundu, potřebuju zkrátit rukávy a chtěl bych to nechat udělat někde, kde vědí co dělají. Internety jsou plný recenzí, ale věřím jim tak napůl. Radši připlatim  chci mít jistotu, že to dobře dopadne... Díkes 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...