Přejít na obsah

Parfémy


Doporučené příspěvky

Baccarat rouge je, nebo byla opravdu skvělá vůně. I mně se stávalo že mne zastavovali lidi, a ptali se čím to voním. Ale jak rychle tento parfém vyletěl, tím více získal oblibu u ruských dívek a dam. A ti se tím ale vůbec nepářou. Ta vůně je silná sama o sobě ale když jí na sebe toho nastříkáte hodně, pak už je vůně protivná. A má ji (nebo dalších 10 klonů) už moc lidí...což je samozřejmě škoda

Ale abych jen nenadával, myslím že nový klenot na obzoru je Bois Impérial Essential Parfums. Je podobný a za mne lépe zpracovaný než Ganymede.

ps: Jeden skoro nový cca 48ml z 50ml mám na prodej - Tom Ford Noir Extreme 2022 parfum (celý zlatý) 

Upraveno uživatelem morricone
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pokud máte rádi fougere nebo kolínské, zkuste Acqua di Pino Fougere nebo Acqua di Pino Cologne. Nemá to ani extra výdrž ani nedosahuje kvalit AdP, je to taková stará italská klasika v trochu modernějším pojetí. Neuškodí mít doma nevtíravou vůni na občasné použití zvléšť za tu cenu. Nejlevněji mají na Notinu, ale je potřeba vyhledat přes Heureku, je tam značný rozdíl v ceně. 🙂

A pro mne je to rozhodně lepší než klasická Pino Silvetre.

p_PS_AcquaDiPino.jpg

p_PinoSilvestre02.jpg

Upraveno uživatelem Kamil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nějak jsem vyměknul a omrzely mě těžký vůně, před pár dnama jsem prodal tom ford ombré leather, kterou jsme myslel, že budu mít vždycky rád a koupil ji radši do foroty. Už ani jo malone bronze wood leather mě nebere, tak jsem si nechal od sestry doporučit francis kurkdjian amyris... Voní to pěkně, ale přijde mi to na chlapa až moc jemný, dokonce mám pocit, že v tom cítím něco, čím voněla někdy moje holka. Nezkoušel jste ho někdo, zdá se to jenom mě, že je to spíš pro holky i když je to unisex? Ještě jsem ani neměl chuť to zkusit. Takže z baráku nakonec odcházím vždycky spolu s fahrenheit, trapas 🤟😂 zkusim asi ještě baccarat a uvidíme 

IMG_20221122_123257.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 hours ago, Andrew said:

Baccarat, přestože je unisex, je pro mě holčičí vůně a když vidím chlapa s ní, tak nevím co si myslet 😉 

Důležitej je čich, ne pohled 😀.

 

Jinak je dojem vždycky subjektivní. Bacarrat je pro mě unisex a naopak mi přijde spíš jako pánská než dámská voňavka. Na holce by mě asi nebavila. A někdo to bude mít jinak.

Osobně třeba nenávidim Fahrenheita - mám ho spojenýho s 90kama, kdy to na sobě měl každej druhej (společně s dalšíma hitama - Davidoff Cool Water a A*Men od T. Muglera, či jak se to píše). Taky je to jediná vůně, z který se mi dělá fyzicky nevolno (při vyšší koncentraci).

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, KFL napsal:

Důležitej je čich, ne pohled 😀.

 

Jinak je dojem vždycky subjektivní. Bacarrat je pro mě unisex a naopak mi přijde spíš jako pánská než dámská voňavka. Na holce by mě asi nebavila. A někdo to bude mít jinak.

Osobně třeba nenávidim Fahrenheita - mám ho spojenýho s 90kama, kdy to na sobě měl každej druhej (společně s dalšíma hitama - Davidoff Cool Water a A*Men od T. Muglera, či jak se to píše). Taky je to jediná vůně, z který se mi dělá fyzicky nevolno (při vyšší koncentraci).

V pátek jsem měl možnost vyzkoušet Rouge 540, trochu se dostalo i na tah hodinek :), vůně drží a za mě je perfektní 👍.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, KFL napsal:

.... a A*Men od T. Muglera, či jak se to píše). Taky je to jediná vůně, z který se mi dělá fyzicky nevolno (při vyšší koncentraci).

To mě i při nižší koncetraci, Mugler je svůj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používáte nebo zkoušeli jste někdo niche parfémy? Kamarádka mě vzala do butiku (parfumérie Vavavoom, na Radnické v Brně), protože nechce mít vůni, kterou může běžně potkat a pan prodavač se snažil vnutit něco i mě. Fakt je, že pohádky ke každému flakónu uměl pěkné, z rukávu sypal nejen ingedience ale i jména parfumérů, pomalu včetně jejich životopisu, a ty vůně, co nabízel, byly opravdu docela zajímavé. Tak by mě zajímalo, má-li někdo zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě nás tu bude více, kdo s tím máme zkušenosti. Co by Tě zajímalo konkrétně?

Pokud budu psát za sebe a spíš obecně, vyzkoušel jsem toho dost, ale jen máloco mi sedlo. Mám mezi vůněmi oblíbené produkty, ale mnoho jich není. A výdrž je jak u čeho, někde vyšší, jinde nižší, tady bych řekl, že je to stejné, jako u klasické produkce. Většina niche vůni bývá podstatně dražší a rozhodně ne vždy oproti "klasice" odrážejí lepší kvalitu nebo výdrž. Troufnu si říct, že je to kus od kusu. 

Pohádky kolem jsou pěkné, ale rozhodně vždy zkusit na sobě je asi nejdůležitější.

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridávam sa k Sphinxovi, rozhodne vyskúšať na sebe a nedávať hneď na recenzie. Ak je možnosť, skús 2-3x vzorek, nekupuj na blind buy. A áno, bohužiaľ vysoká cena neznamená, že budú mať mega projekciu a výdrž... Plus sa ti často stane, že ti nebudú voňať, akože vôbec, proste si povieš twl reálne smrad, čo sa u designer vôní úplne nestáva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na mě to právě působilo tak nějak vachrlatě, něco mi vonělo, něco ne, ze dvou vzorků na ruce jeden vydržel, druhý ne...

Nějaký tip, co eventuálně prubnout? Teď používám Dior Homme, měl jsem oblíbený Platinum Egoiste od Chanelu, než ho předělali, teď už mám pocit nefunguje..., tak něco v tomhle duchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Klotzman napsal:

No na mě to právě působilo tak nějak vachrlatě, něco mi vonělo, něco ne, ze dvou vzorků na ruce jeden vydržel, druhý ne...

Nějaký tip, co eventuálně prubnout? Teď používám Dior Homme, měl jsem oblíbený Platinum Egoiste od Chanelu, než ho předělali, teď už mám pocit nefunguje..., tak něco v tomhle duchu.

Ty jsi jako já 🙂 Dior i Chanel 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe mohu říci, že je dobré mít více vůní. V minulosti jsem si oblíbil vždy nějaký parfém a ten jsem nosil třeba rok. Problém byl v tom, že si na něj můj nos zvykl a měl jsem pocit, že už nevoní. Teď točím 6 parfémů a je to lepší. Tím, že je mi ale líto utrácen balík peněz za parfémy, tak využívám předvánočních akcí a kupuju testery. Někdy se dá dostat až na 30% původní ceny. Jinak určitě je dobré nejdříve nakoupit vzorky, protože krásně napsané eseje o vůních parfémů jsou plné internety, ale realita je mnohdy jiná...

Jinak největší paráda, co jsem kdy měl, co mě opravdu bavilo byly tyto dva kousky: Amouage Honor a Amouage Interlude Man

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Klotzman napsal:

Používáte nebo zkoušeli jste někdo niche parfémy? Kamarádka mě vzala do butiku (parfumérie Vavavoom, na Radnické v Brně), protože nechce mít vůni, kterou může běžně potkat a pan prodavač se snažil vnutit něco i mě. Fakt je, že pohádky ke každému flakónu uměl pěkné, z rukávu sypal nejen ingedience ale i jména parfumérů, pomalu včetně jejich životopisu, a ty vůně, co nabízel, byly opravdu docela zajímavé. Tak by mě zajímalo, má-li někdo zkušenost.

Někde jsem četl krásné přirovnání - designer parfémy kupuješ, abys voněl všem okolo, niche hlavně abys voněl sobě a podle mě to docela sedí. Nějaké pochvaly na niche parfémy jsem z okolí snad ani nedostal, maximálně že voní zajímavě a nevšedně.

A jak psali kolegové, do niche jít jedině přes testery. Zkus na začátek mrknout třeba na něco od Mancery (Cedrat boise), u Parfums de Marly mají sadu testerů a k tomu dostaneš slevu na další nákup parfému.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, ondrejm napsal:

Někde jsem četl krásné přirovnání - designer parfémy kupuješ, abys voněl všem okolo, niche hlavně abys voněl sobě a podle mě to docela sedí. Nějaké pochvaly na niche parfémy jsem z okolí snad ani nedostal, maximálně že voní zajímavě a nevšedně.

A jak psali kolegové, do niche jít jedině přes testery. Zkus na začátek mrknout třeba na něco od Mancery (Cedrat boise), u Parfums de Marly mají sadu testerů a k tomu dostaneš slevu na další nákup parfému.

Jo, to je docela trefné.

Jinak je niche a niche. Třeba na Cedrat Boise jsem dostal asi nejvíc pochval ze všeho. Některé Diory nebo Chanely můžou většině niche směle konkurovat.

Já nosím víceméně každý den něco jiného. Dnes od rána původní Spicebomb a pořád je docela silný (cca 9 hodin). Včera naopak, inspirován Kamilem, Acqua di Parma Colonia Intensa a musím říct, že v tomhle počasí dělá divy. Těžké zimní vůně jsem zatím nevytáhl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Spongebob napsal:

ježíšek mi prej donese toto: https://www.notino.cz/novellista/unique-wood-parfemovana-voda-unisex/p-16058156/

Novelistu mám už vyzkoušeno z OUD VENTURE a spokojenost!  Toto mi silně připomíná Sauvage od Diora.

Unique wood je super vůně, měl jsem ji dvakrát a fakt super, máš se na co těšit.

@Klotzman: V Praze ve Florentinu má Notino obchod, kde mají niche. Pak Fragranza ve Spálené, případně Douglas Na Příkopech.

Já v tom trochu zamíchám. Třeba od Mancera, jak píše kolega, respektive kolegové většina doporučuje Cedrat Boise, no mě to neoslovilo vůbec a daroval jsem ho kamarádovi. Naopak za mě můžu doporučit Mancera Aoud Lemon Mint, kde jsou zastoupeny citrusy, pačuli a hlavně mandle, kterou miluji ve vůních Guerlain. Nebo dálší má oblíbená je Mancera Lemon Line. Tam prostě Montale ukázal, že umí. Mimochodem, když jsem nakousnul Montaleho, tak určitě za zmínku stojí jeho Patchouli Leaves nebo já mám rád Vetiver, takže mi voní i Red Vetiver. Pak mě zaujal Tiziana Terenzi Siene, to je taková zajímavá dřevitá, spíš možná až kožená vůně, ale je tam můj oblíbený kosatec a pačuli. Případně jejich Foconero to se mi líbí a mohl by jej tady popsat i kolega @Radek Cigi. Mají ho tuším právě ve Fragranze v Praze. Pak bych určitě zkusil Byredo, to mají v Notinu naproti Koscomu. Mám od nich Bal d'Afrique a co si pamatuji docela za to stála i jejich Gypsy water.  No a pak je tady klasika PdM nebo Creed, tam jsem si oblíbil Aventus Cologne ... je to XY. Já třeba z dámských niche miluju na ženách líbí od Tiziana Terenzi vůně Kirke. Na Fragrantice sice nemá žádné extra hodnocení, ale ta broskev s hruškou, do toho ta vanilka, které se paradoxně všude vyhýbám, no pecka, jedna z nejoblíbenějších vůní pro ženy. Fakt ji mám rád. Ale je to pořád dokola, sto lidí ... chce si to jít vyzkoušet, případně koupit vzorečky, jak psal kolega @koveras, protože to, že Ti to nebude vonět se stane fakt často. Třeba já si tím prošel a nějak mě to nechytlo. Kolega @Radek Cigi toho zkusil podstatně více, těch niche a na spoustě z nich jsme se neshodli. Takže co voní jednomu, nemusí (a pravděpodobně nebude) vonět druhému. Výhodu má Praha a více speci prodejen. Ale ve výsledku se ani ta Mancera nedá moc kupovat na slepo. Třeba já se spálil podle hodnocení Frangranticy jen u Marcery ve čtyřech případech ze šesti. I proto jsem se vrátil zpět mezi své oblíbené vůně typu Guerlain, Dior, Hermes, Issey a podobně.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...