Přejít na obsah

Chorvatsko


Doporučené příspěvky

V 21. 8. 2023 v 17:37, shaggy napsal:

Tento rok sme to dali az do najjuznejsej primorskej dediny okrem Dubrovnickej enklavy a ostrovov - Klek. Paradne miesto na výlety do Maleho Stonu a Stonu za jednymi z najlepsich musli na svete, do Dubrovnika ci do Mostaru.
V Bosne sa da paradne najest a lacno nakupit i natankovat.

Teraz sme v obci Njivice na Krku a je to tlacenka. Plaz hlava na hlave. Na druhu stranu, kamienky na plazi nepichaju ako v Kleku, takze sa da fungovat aj naboso.

Ceny su tu vyssie ako dole. Obed v dedine 70-80 eur (3x polievka, 3x hl. jedlo kedze detom staci jedna porcia, 4x napoj). Nasledne zmrzka dalsie 2 evri za kopcek.
Staci zajst kusok do vnutrozemia a mate to za 50, v Bosne sme sa najedli aj za 35 (dakde pred Mostarom).
Co ma ale prekvapuje je cena ovocia a zeleniny. 6 eur kilo hrozna, melon za 1.80 kilo, broskyne za 4... a kvalita/chut nic moc.
A potom pokusy o odrby... 2 jogurty za 14 eur, lebo ze to masina. Cena povodne bola 7 kun za kus. Inde 2x nablokovany tovar. Na blocik z pokladne cakas jak chuj aj 5 minut, lebo sa "prave sekla masina".

Podla mladej domorodkyne zo Stonu sa ocakava, ze buduci rok bude kvoli cenam menej turistov, hlavne z Nemecka. Zrataju si, ze ine krajiny su vyhodnejsie.

PS:
Ak pojdete do Neumu v Bosne tak kusok za mestom smerom dole je pri ceste mala restika - Adriatic. Odporucam. Jedina restika za skoro 2 tyzdne kde sme jedli 2x.

V tom Stonu jsou vyhlášený ústřice a ne mušle?nebo aspoň ty mi nenabízeli... My letos Dubrovník letadlem z Vídně, bydlení centrum,horko,koupačky, skákání ze skal, jídlo dobrý, čechy jsem slyšel asi 2x.bez dětí romantika. Vojeb ani pokus o něj žádnej. Výlet speedboatem ke krásným jeskyním ve vodě,šnorchlování  a pak na pěknou pláž,celkem 4 hodiny cena 35euro včetně alko nealko na člunu.

Klidně bych letěl třeba v říjnu znovu. Ale láká mě Albánie...než tam bude mrak lidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 547
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 6 hodinami, Petr11 napsal:

V tom Stonu jsou vyhlášený ústřice a ne mušle?nebo aspoň ty mi nenabízeli... My letos Dubrovník letadlem z Vídně, bydlení centrum,horko,koupačky, skákání ze skal, jídlo dobrý, čechy jsem slyšel asi 2x.bez dětí romantika. Vojeb ani pokus o něj žádnej. Výlet speedboatem ke krásným jeskyním ve vodě,šnorchlování  a pak na pěknou pláž,celkem 4 hodiny cena 35euro včetně alko nealko na člunu.

Klidně bych letěl třeba v říjnu znovu. Ale láká mě Albánie...než tam bude mrak lidí.

Jestli můžu k té Albanii- doporučuju pláže u Sarandy směrem k severu, je tam plno divokých plazicek, kam jen tak lidí nechodi. Pohádka kterou můžu jen a jen doporučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, kuncák7 napsal:

Jestli můžu k té Albanii- doporučuju pláže u Sarandy směrem k severu, je tam plno divokých plazicek, kam jen tak lidí nechodi. Pohádka kterou můžu jen a jen doporučit.

jj tam někam bych chtěl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to vidím. Já měl za mlada takovou úchylku (cca 25 let zpátky). To jsme každý rok jezdili s bývalou a synem do Chorvatska na ostrovy.  Ještě u nás nebyly navigace a já kupoval co nejpodrobnější papírové mapy. Na mapě jsem našel nejvyšší bod ostrova a ten jsem v průběhu dovolené vyběhl, ale to je už minulost🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, vzduch napsal:

Když to vidím. Já měl za mlada takovou úchylku (cca 25 let zpátky). To jsme každý rok jezdili s bývalou a synem do Chorvatska na ostrovy.  Ještě u nás nebyly navigace a já kupoval co nejpodrobnější papírové mapy. Na mapě jsem našel nejvyšší bod ostrova a ten jsem v průběhu dovolené vyběhl, ale to je už minulost🙂

Tohle dělám dodnes 🤣. Ani nejezdím podle navigace, mám papírové mapy. Nahoře pěknej kruhac v Maďarsku, Szombathely ( nesnáším ho, nestačím to ani přečíst, natož správně odbočit)

IMG_20230827_170656.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Loni i letos Krk, je to přístupné bez trajektu a ostrov je velký včetně mnoha možností. Fíkový festival i divoké pláže. Skvělá místa bez hotelů a lidí. 🤠 Fíky vozíme domů a vyrábíme fíkovou marmeládu, lepší než Dida Boža.  

 

Stara Baška klid s mořem.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
před 10 hodinami, Potkan napsal:

Chorvatsko je stále pro většinu čechů ve stylu, nabrat haldu jídla, pití, několik bas pivka, nějákou tu slivovici pro pana domácího a hurá se čachtat, takže vysoké ceny nikoho moc nedráždí. Navíc když vidím ceny u nás v Krkonoších, tak to tam nakonec může být vcelku na pohodu 😆

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, gunman napsal:

Jedeme teď druhý květnový týden do Malinske na Krk, ale to bude ještě před sezónou. Ženy mne ukecaly, já mám radši Itálii.

Tak pak reportuj teplotu prosím.. já v tudle dobu zbaběle vždycky jezdil až k Zadaru.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, vzduch napsal:

Po 20ti letech zase Chorvatsko. Jedeme na Hvar koncem července, ubytko so-so. Máte doporučení na trajekt, jízdenky, obsazenost,...?

Jezdím vždy trasu Drvenik - Sučuraj ( nevím ale , kam přesně jedeš ), ze Splitu do St. Gradu mě to nebaví ( i když to mám do cíle cesty jen 9 km a ne 52 km po moc pěknejch cestách, viz. foto výše :-)). V sezoně jezdí větší trajekt, takže bys dlouho čekat neměl, jízdenky kupuju vždy až na místě ( člen Nickolas ale tuším rezervuje jízdenky, tak počkej na jeho reakci ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...