Přejít na obsah

Kam na dovolenou - tipy


Doporučené příspěvky

Na Kapverdách bych si nepůjčoval skůtr, ale Offroad a jezdil na opuštěné pláže. To jediný mě tam bavilo. Jet 3 hodiny krutým terénem, pak se vykoupat a jet zpátky. Manželku už to teda bavilo o dost míň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Boží Dar. Prudce doporučuju. Krušnohorsko všude na dosah, do poxhůří do lázní kousek. Chytli jsme se tu( jak jinak než na pivě) party místních, a máme prochozený rašeliniště, místní knajpy, přírodu... lidí sice dost, ale pokud jdeš po šoustkách tak paráda. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto by mne hodně zajímalo - žena touží po Portugalsku již delší dobu (já tam byl jen jednou pracovně a moc zajímavého neviděl).

Hlavně by mne zajímalo s kým letět, co nevynechat a i nějaké základní tipy, triky, rady (klidně i via PM).

SZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím to i tady ( vím, že někdo tam jezdí, bohužel si nevzpomenu kdo přesně ). Za týden jedu na dovču a vzhledem k tomu, že to letos chci mít hodně odpočinkové, tak je to ostrov Hvar ( Jelsa ). Nemáte někdo nějaké nápady kam tam ? S časem problém nemám ( budu tam měsíc ), auto své. Párkrát jsem tam byl, takže plánuju lehké výšlapy na okolní kopce, návštěvu Brače a Pelješace ( a kopečků tam ). Nějaké zátoky? Vis? Zpět na pevninu?

Spíš bych uvítal něco dál od lidí, než návštevy měst.

Tak kdyby někdo o něčem věděl, klidně do SZ, budu jen rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GC uz je fakt moc, ale ja jezdim hlavne do soukr ubytek, domu nebo apartmanu nekde v residencnich ctvrtich, takze od panelaku daleko;-) a da se to i tam. Jinak nejenze tam jsou ty panelaky, ale hlavne jsou jako jeste k tomu mega kycovity a kazdej jinej vedle sebe, takze to ani nevypada tak nak jako soumerne, no proste hnus, ale presne jak rikas, oni se v tom vyzivaj, pakarna fakt. Jinak na fuerte to cofete je opravdu nadhera, cesta nahoru osobakem smrad ze spojky porad, takze se nedivim ze ty jejich kary v pujcovnach jsou po 20 tis v haji, kdyz jim kazdej dava kouř;-) a urcite je dobry si pujcit MTB a projet se do Ayui a nahoru, super traily a jezdeni, to sem byl nadsenej! Bydleli sme na costa calma a super.

 

Super, takze dalsi potvrzeni, na GC kaslu :)

Nase auto melo najeto dokonce 68 tis :D, znelo teda jak vylitanej diesel, i kdyz to byl benzin, ale kupodivu vsechno fungovalo. Na Costa Calma jsme se jeli podivat cca treti den, kdyz jsme brazdili tento smer, pak jsme to otocili pro zmenu na druhou stranu od Morro prave az po Cofete. Vsechny ty plaze na tomto pobrezi jsou super, jedna hezci nez druha. Chtel bych dat jeste vrsek, kde byl organic, ale to pripadne az nekdy priste.

 

Klici: jediny z čeho mam fakt hruzu tak to je naše slavná dopravní společnost Travel Service...

 

Staci mista u nouzaku, nebo v prvni rade a je to v pohode + si zaplatit jidlo. Vim je to polozka navic a tak nejak zbytecne, kdyz jinde to jde i normalne, ale to je holt udel jejich setreni.

 

Jih vypada taky dobre. Ja tam jezdil timhle, to bych asi k vile nedojel :D

 

Hele myslim, ze uplne v pohode, je to alespon vys postavene, uzke, s tim by se tam jelo v pohode, jen tech cca 160km k Morro by v tom asi nebylo moc pohodlne, tuplem s vidinou, co cloveka jeste ceka pak :) Kazdopadne jsem tam videl i jeden karavan...u toho uz jsem moc nechapal, jak se tam dostal, kdyz je cesta i dost uzka, hlavne od druhe poloviny, potkat ho nekde tam bych moc nechtel.

Jestli se jeste nekdy na Fuerte podivam, tak si cestu na Cofete urcite zopakuju, je to skvele misto, jen si na to pujcim nejakou ctyrkolu, at je i sranda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klici: jediny z čeho mam fakt hruzu tak to je naše slavná dopravní společnost Travel Service...

Nebo nebýt líný, a zařídit si čelí dovolenou bez cestovky, včetně leteckého spojení, tak jak mi vyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím to i tady ( vím, že někdo tam jezdí, bohužel si nevzpomenu kdo přesně ). Za týden jedu na dovču a vzhledem k tomu, že to letos chci mít hodně odpočinkové, tak je to ostrov Hvar ( Jelsa ). Nemáte někdo nějaké nápady kam tam ? S časem problém nemám ( budu tam měsíc ), auto své. Párkrát jsem tam byl, takže plánuju lehké výšlapy na okolní kopce, návštěvu Brače a Pelješace ( a kopečků tam ). Nějaké zátoky? Vis? Zpět na pevninu?

Spíš bych uvítal něco dál od lidí, než návštevy měst.

Tak kdyby někdo o něčem věděl, klidně do SZ, budu jen rád.

Na Vis jeď určitě, do Komiže, v sezoně tam bude dost lidí, ale stojí to za to.

Na pevninu bych nejezdil, nic tam není, na Hvaru jsem jezdil do kempu Mlaska, je to vedle Sučuraje, pravá půlka kempu textilácká, tam bych nelez, levá půlka FKK a pohoda, jemný písek, dá se jít dál po břehu daleko od lidí, tam je trochu horší přístup do vody.

Dál na západ pak krásná zátoka Pokrivenik, oblázková pláž, docela zastrčená, kousek od ní na západ zátoka Dubac, také pěkná.

Na západ od Stareho Gradu zátoky Zavala a Žukova, na sever z. Kopačna, asi kousek dojít pěšky, já to znám jen po vodě.

Na jihu Hvaru pak Sv.Nedelja, jestli máš vyšší auto tak tunel bude zážitek sám o sobě, a jestli máš s čím doplout na Ščedro, tak bych neváhal, to samé platí pro Pakleni otoci.

A po Hvaru se jezdí ze zaklopeným L zrcátkem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Kluci rychlá otázka: je lepsi sedet u nouzovych východu nebo v prvni rade kvuli pohodli a natáčeni z letadla. Co myslite? Kazdopadne si to připlatim. Nejsem blázen abych vylejzal z letadla po čtyřech...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pohodli na nouzacich. Nevim, co to bude presne za masinu, ale v prvni rade (tam kde neni business, coz predpokladam) budes mit pred sebou papundeklovou stenu a tam uz si vubec nenatahnes nohy. Na nouzaku, pokud je uprostred toho moc nenatocis pac sedis nad kridlem. A mel bys na nouzaku hovorit anglicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...