Přejít na obsah

Káva


Doporučené příspěvky

70/30 je pomer dvou kav, ale obe arabicy (doubleshot). Standardne je pomer 70/30 udavan arabica/robusta, prave kvuli creme atd

to je divný, že máš zimní směs...teď mají jaro...Tak jsem jí objednal. Jsem zvědavej....

post-13404-0-25023900-1586418535_thumb.png

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ovocnost, acidita, to sou pojmy tvl. Ja si dneska delal kafe v polospanku, rychlovarnou konvici sem premistil vedle postele protoze sem jeste nesehnal konvici s casovacem nebo s dalkovym ovladanim. Pet minut mi to chladlo za oknem v -4°C, pak sem to za 30 sekund vypil a to uz sem mel deset minut zpozdeni. Kdybych nemel kafe z prazirny ale nejaky standard co dostanu vzdycky kdyz nekam prijdu, asi me sere uz i ta cesta do prace. Kdysi sem videl nejaky dokument o drogach a tam rikali ze zezacatku je to fajn, ale pak to telo chce proste vic a a z davky se stava normal a aby z toho mel clovek zase dobry pocit tak musi zvysovat davky a pak uz i to prestane stacit. No, a tak to mam uz s kafem. Lidi, nezacinejte s tim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásně ti to vyšlo, náhodou, takové poctivé chlapůčíno :punk:

 

Já experimentoval s kávou, co jsem dostal od rodičů. Dost jsem se toho bál, ale nakonec není vůbec špatná. Je to Arabica a Robusta, poměr jsem nevyčetl, myslím, že té robusty je tam méně než jsem zvyklý,ale překvapivě velmi pitelné.

 

20200418_161520.jpg

20200418_161911.jpg

20200418_161951.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jí beru odsud, uvádějí to takto:

 

https://www.xcoffee.sk/produkt/segafredo-intermezzo-zrnkova-kava-1kg/

 

60% Arabica, 40% Robusta

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz. Zjistil jsem, že skoro za barákem máme pražírnu, aktuálně nabízejí dvě kávy, ne za úplně lidový ceny, navíc ani jednu kávu neznám. Samozřejmě nejjednoduší cesta je tamm zajet, koupit dva malý balíčky a vyzkoušet to, nicméně je hnusně, nechce se mi z baráku a navíc je víkend, takkže je snazší se zatím zeptat, jestli to zkoušet nebo ne. Příprava je na filtru.

 

Dík. https://www.coffeecrack.cz/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad to nebude brane jako reklama ale na kofio aktuálně naskladnili hoffmanovu sweet espresso Rwandu, ktera je naprosto dokonalá. A pro filtraře dneska jsem vyzvedl naughty dog Rwandu která je též naprosto úžasná. Akorát si musím pohrát s mletím, vzal jsem ji asi moc na hrubo na první pokus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...