Přejít na obsah

PETROLHEAD - benzinovi sialenci


Návštěvník maxigabrielg

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...
V 14. 5. 2024 v 15:13, TLD napsal:

Dopoledni vejlet k sousedum. Mam to tam rad. Krasna krajina, pekne silnicky, a skoro zadnej provoz. 

 

R0001480.jpg

R0001481.jpg

R0001485.jpg

R0001486.jpg

BRZ je nádherné auto, stále se dělá ve spolupráci s Toyotou GR86, nebo to byla jen první generace?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Zdenek1307 napsal:

Docela náhodou jsem si odškrtnul jeden splněný sen 😍 Porsche Museum

 

 

20240605_092551.jpg

👍

Taky se chystám! Musela to být pecka viděl live 550, 917 nebo GT1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím místní petrolheady, hodně přemýšlím, že si do svého vozového parčíků přidám další kousek. Když jsem byl malý kluk, tak vždy jeden z mých největších snů bylo bmw z3 (z4 mě zas tak nelákala) Pak ale přišla na řadu jiná auta a ve sbírce mi vlastně stále chybí.
 

Chci se proto zeptat zda s tímto kouskem máte někdo zkušenosti? A to zejména z hlediska náhradních dílů a oprav. Párkrát jsem zaslechl, že dostupnoust náhradních dílu je katastrofální a v případě, že se něco pokazí, tak sehnat náhradní díl je peklo. (U z3 z devadesátek je to lepší než po roce 2000)

Současně bych se rád zeptal někoho povolaného na co si dát pozor, co se tam často kazí apod.

Případnému odborníkovi děkuji :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 6. 2024 v 9:15, watchboy napsal:

Zdravím místní petrolheady, hodně přemýšlím, že si do svého vozového parčíků přidám další kousek. Když jsem byl malý kluk, tak vždy jeden z mých největších snů bylo bmw z3 (z4 mě zas tak nelákala) Pak ale přišla na řadu jiná auta a ve sbírce mi vlastně stále chybí.
 

Chci se proto zeptat zda s tímto kouskem máte někdo zkušenosti? A to zejména z hlediska náhradních dílů a oprav. Párkrát jsem zaslechl, že dostupnoust náhradních dílu je katastrofální a v případě, že se něco pokazí, tak sehnat náhradní díl je peklo. (U z3 z devadesátek je to lepší než po roce 2000)

Současně bych se rád zeptal někoho povolaného na co si dát pozor, co se tam často kazí apod.

Případnému odborníkovi děkuji :) 

Co presne by te zajimalo? Mam BMW Z3 2.8 predface, siroka verze. Problem je sehnat plecharinu, interierove dily, atd.. Technika je stejna s e36, zadni naprava compact (e30). Spoustu veci se da objednat primo v BMW podle cisla, spotrebka normalne i v nahrade. Auto je takovy lego pro velke, opravuju si drtivou vetsinu sam doma v male garazi s gola sadou z Lidlu a zatim nebyl problem. Zrovna ted o vikendu jsem spise preventivne menil vodni pumpu, remeny a napinak. Spoustu veci vybavy se da celkem jednoduse dodelat doma.

Jako diagnostika staci obyc kabel a INPA soft.

Co se tyka auta jako takoveho, roadster ma trochu mekci karoserii, zadni naprava je prehistoricka, coz je, podle meho, nejvetsi slabina Z3. Auto je v kolejich trochu nervoznejsi a taha za volant (asi vice v pripade dvojrozmernych pneumatik), ta zadni naprava je pevna a nejde jednoduse menit geometrie. Rekl bych, ze podvozek nestiha motoru, ale priznam se, ze nejsem zavodni ridic a nedrtim auto nahrane. Na kochacku je to super.

BMWZ3.jpg

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 5. 2024 v 15:13, TLD napsal:

Dopoledni vejlet k sousedum. Mam to tam rad. Krasna krajina, pekne silnicky, a skoro zadnej provoz. 

 

R0001480.jpg

R0001481.jpg

R0001485.jpg

R0001486.jpg

Ahoj, prosím tě, měl jsi i předchozí generaci? Minulý rok jsem se v tomto BRZ svezl v Bělé a byla to paráda. V současnosti jsem blíž k výměně našeho 2. auta za něco jiného a světe div se, můj návrh na BRZ byl v rodině přijat bez výhrad. Koukám právě i na předchozí generaci, ale pouze na Final edition (brzdy Brembo, podvozek, atd.), kdy ten cenový rozdíl oproti tvojí generaci je nějakých +300tis.
Tak si říkám, jestli náhodou nemáš srovnání. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau. Nemel, ale par km jsem se svezl a muj nazor je, ze ta novejsi je lepe pouzitelna jako daily a jako auto na pohodove tripy. A ten narust kroutaku a vykonu je taky docela znat. Ta starsi je podle mne takova surovejsi, vetsi punkac. A za mne i hezci.

Kazdopadne dobra volba. Brz/gr je super auto na zabavu, v podstate klasickej koncept, male sportovni kupatko. Pokazdy vykouzl usmev v ksichte. A co je super, ze naklady mas jak u normal rodineho auta. Proste skoro nic. Pocinaje spotrebakem, servisem a i spotrebou.

Vcera me zase lakalo ven :)

 

IMG_9367.jpg

  • Like 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...