Přejít na obsah

Glashutte Original - které?


Doporučené příspěvky

Ve svém bezcílném bloumání jsem doiteroval k těmto dvěma modelům od GO, a nevím, které z nich. Chrona nemají datum a jsou větší (45 mm), datumovky zase nejsou nikde na tahu. Líbí se mi oboje, ale spíš mě to táhne k tomu bigdate modelu. Je čitelnější, čistší, prostě - lepší.

 

Řada Sport Evo už se nevyrábí, nicméně tohle je ještě jakási "facelift" verze s podnázvem Impact, což je možná znak - jen hádám - vylepšené ochrany proti otřesům v podobě "plastových" částí a silentbloků. Kombinace černé a červené mě baví dost, stejně jako proporce ručiček vůči indexům a ciferníku.

Btw: je zajímavé, že některé z "HH" firem vyrábí jakési modely pro mladší s přídomkem EVO, a většinu z nich lze vidět s dramatickými slevami proti standardním modelům, popř. je firma záhy zařízne. Blancpain má podobnou řadu, Breguet taky. Znamená to snad něco? :D

 

Inu - je GO dobrá volba? Kvality se nebojím, re-sale mě nezajímá, MI vlastně taky ne.. ale 8K EUR je zase dost na to, abych se zeptal místních expertů. A pokud ano, který model byste volili vy?

 

P.S. - Mám projetý veškerý mainstream a kromě BP a dvou modelů od Bregueta mě nic moc nebere. Jsem asi už zdegenerovanej.

 

post-6759-0-27119500-1453711734_thumb.jpg

 

post-6759-0-06764800-1453711737_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GO kolekci mám projetou, což o to. Líbí se mi Seventies, jsou svébytný, zbytek je takovej...usedlej. Tyhle Eva se mi líbí, že jsou takový...jiný, přesto sexy :).

 

Nejhorší je, že v tomhle segmentu už zase tak velkej výběr není, a všechno je hodně podobný. Velmi často oblekovky nebo decentní (křehký) stroje. Kupovat cokoliv v týhle ceně (do 10K ?) od Rolexu, IWC atd. jsou IMHO vyhozený peníze. Zvlášť když už oboje mám.

 

Jako backup mám JLC MC - buď GMT nebo chrono verzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Btw: je zajímavé, že některé z "HH" firem vyrábí jakési modely pro mladší s přídomkem EVO, a většinu z nich lze vidět s dramatickými slevami proti standardním modelům, popř. je firma záhy zařízne.

 

Ty se jim divíš? Promiň, ale to jsou fakt hrůzy... :death:

Když už takové veselosti, tak třeba Chopard Mille Miglia, tam jsou aspoň ty auta, což se k tobě hodí, ale toto néééé

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty chrona nejsou špatný.

http://www.watchprosite.com/img/watchprosite/glashutte/6/raw/glashutte_image.1157206.jpg

Úplně nevim, jak dlouho by mě bavily gshockový absorbery u ciferníku.

Ale tah je na těch sport evo supr, takže ten by u mě byl na prvním místě při rozhodování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GO kolekci mám projetou, což o to. Líbí se mi Seventies, jsou svébytný, zbytek je takovej...usedlej. Tyhle Eva se mi líbí, že jsou takový...jiný, přesto sexy :).

 

Nejhorší je, že v tomhle segmentu už zase tak velkej výběr není, a všechno je hodně podobný. Velmi často oblekovky nebo decentní (křehký) stroje. Kupovat cokoliv v týhle ceně (do 10K ?) od Rolexu, IWC atd. jsou IMHO vyhozený peníze. Zvlášť když už oboje mám.

 

Jako backup mám JLC MC - buď GMT nebo chrono verzi.

 

myslím, žes to shrnul tím dovětkem hned na začátku: Mám projetý veškerý mainstream a kromě BP a dvou modelů od Bregueta mě nic moc nebere.

 

pokud ani JLC nezabere, chce to pauzu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mám tyto už více než 1,5 roku a furt jsou skvělý. Z cca 100 hodinek jsou jediný co vydržely více než pár měsíců.

Za mě tedy jednoznačně Seventies. Ty Evo vypadají spíše jako vtip než Glashuette.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...