Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Mně tohle vlákno o zbraních na Chronomagu přijde úplně o h****ě. Nechci tady z toho dělat další zbraňové fórum, ale nestálo by za to založit alespoň pár nových podvláken např.: "legislativa, fotogalerie, kdo kam chodí střílet..." Takhle, jak to je, je to taková bramboračka všeho dohromady... 

Nebo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, motorky tady taky nejsou rozdělený na HD, rejže, skůtry a Instantovy hračky.

 

EDIT: teď vážně, pokud mají zbraně zůstat takto začleněny:

 

  1. Chronomag fórum
  2. ? Ostatní diskuse (o serveru, zábava a tak)
  3. ? Ostatní diskuse a zábava

pak není kam dál na vlákna dělit. Posouvat zbraně o úroveň výše mi přijde jako nesmysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Sice hezky napsano, ale oponenti vetsinou nerozporuji pouziti v souladu se zakonem. Problem je v jednoduchosti zneuziiti, taky si nedas domu jaderny reaktor prestoze jeho mirove vyuziti ma bezesporu jen same plusy, bohuzel riziko pri nespravnem vyuziti (umyslnem zneuziti - teroristickem - spinava bomba) je tak vysoke ze to neni akceptovatelne ani pro ty kteri jsou velmi tolerantni. No a proto jsou ruzna omezeni atd. Ja zbrane mam, pouzivam zbrane rad a par desitek mi proslo jiz rukama ale i mne staci kolikrat to co vidim na strelnici a nedokazi vymyslet jak to udelat aby se nedostaly zbrane do rukou uplnym diletantum, natoz tem kterych zajem je jejich zneuziti.

Upraveno uživatelem tyfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj střelci,

kde byste, prosím, doporučili absolvovat přípravný kurz k praktické části pro získání ZP? Co jsem tak různě vyčetl, tak se to kvalitou, přístupem a samozřejmě cenou dost liší. Když kouknu na mapu, tak za humny mám Čestlice a pak celkem blízko ještě Spořilov anebo LERO Hostivař. Takže ideálně Praha, ale když to bude stát za to, určitě není problém zajet někam dál. Kromě krátkých bych potřeboval ukázat i malorážku a brokovou kozlici nebo dvojku.

Nemáte někdo tip? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj střelci,

kde byste, prosím, doporučili absolvovat přípravný kurz k praktické části pro získání ZP? Co jsem tak různě vyčetl, tak se to kvalitou, přístupem a samozřejmě cenou dost liší. Když kouknu na mapu, tak za humny mám Čestlice a pak celkem blízko ještě Spořilov anebo LERO Hostivař. Takže ideálně Praha, ale když to bude stát za to, určitě není problém zajet někam dál. Kromě krátkých bych potřeboval ukázat i malorážku a brokovou kozlici nebo dvojku.

Nemáte někdo tip? Díky

Vždycky je nejlepší si to udělat tam, kde pak budeš dělat zkoušky. Připraví tě i na ty "levárny", který tam komisaři dávají.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cema: jojo, s tím určitě počítám, že jak budu vědět kdy a kde to budu dělat, že si to půjdu zkusit přímo tam. Momentálně jsem však ale ve fázi, kdy se drtím teorii a nemám ještě ani podanou přihlášku, spíš se s tím tak seznamuju a chtěl bych si to někde osahat a vyzkoušet (ještě bez stresu a časovýho presu z toho, že už mám někde závaznej termín a místo). Myslel jsem, že bych toho klidně obešel i víc, pro porovnání atd. Nerad bych to podcenil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to placas?! Nekdo nekde vsem cpe zbrane nebo co?

 

Co to placas?! Nekdo nekde vsem cpe zbrane nebo co?

O nicem takovem jsem nepsal, budto jsi nepochopil co jsem pasl nebo nedovedu napsat co myslim :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O nicem takovem jsem nepsal, budto jsi nepochopil co jsem pasl nebo nedovedu napsat co myslim :-)

Asi je to o té poslední větě

"nedokazi vymyslet jak to udelat aby se nedostaly zbrane do rukou uplnym diletantum, natoz tem kterych zajem je jejich zneuziti."

Za sebe se domnívám, že naše legislativa je celkem slušně postavená

A) úplný diletant by neměl projít zkouškou

B) evidentní magor se zájmem o zneužití by měl mít problém se získáním štemplu od doktora

a hlavně

C) kolik je případů, kdy diletant a/nebo magor získal zbroják a udělal průser? IMHO řádově méně než zločinů spáchaných nelegálně drženou zbraní

 

Jasně, příběhy o nesprávné manipulaci na střelnici byly a budou, ale opět - kolik je případů, kdy to skončilo úrazem/fatálně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi je to o té poslední větě

"nedokazi vymyslet jak to udelat aby se nedostaly zbrane do rukou uplnym diletantum, natoz tem kterych zajem je jejich zneuziti."

Za sebe se domnívám, že naše legislativa je celkem slušně postavená

A) úplný diletant by neměl projít zkouškou

B) evidentní magor se zájmem o zneužití by měl mít problém se získáním štemplu od doktora

a hlavně

C) kolik je případů, kdy diletant a/nebo magor získal zbroják a udělal průser? IMHO řádově méně než zločinů spáchaných nelegálně drženou zbraní

 

Jasně, příběhy o nesprávné manipulaci na střelnici byly a budou, ale opět - kolik je případů, kdy to skončilo úrazem/fatálně?

 

ad A Bohuzel projde (nebo se z nej casem stal), ad B Tak tady netusim co doktori, ale masakr v Brode tusim byl magor lekarsky tusim uznan (minimalne lecen) a u toho vlastnik legalni zbrane. ad C viz B a i na nasi strelnici se postrileli a pak teprve se na ni hodne zprisnily pravidla. A nejen tam se blblo v mem okoli co to nekdo odnesl s kulkou v tele.

 

Jak rikam neda se to obhospodarit jsou to jednotlivci kteri nedodrzuji zakony ohledne zbrani a neco vyvedly (nepocitam nelegalne drzene), v autech je magoru daleko vic, asi prave proto ze na porizeni - pujceni auta nejsou takove restrikce.

Upraveno uživatelem tyfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"strelec" z Brodu nemel platnou zdravotni zpusobilost. Jenze lekar nema pravomoc odebrat zbran. A organy to resily velmi laxne. I proto pak doslo ke zmene, co se tyce odebrani zbrane zdravotne nezpisobilym osobam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždycky je nejlepší si to udělat tam, kde pak budeš dělat zkoušky. Připraví tě i na ty "levárny", který tam komisaři dávají.

 

Dovolím si trochu nesouhlasit... Protože je dost míst například i v Praze, kde ta příprava stojí opravdu, ale opravdu za  :shit:  Asi nejhorší je "střelecká škola Fišer", něco takovýho člověk fakt nevymyslí, to se musí reálně stát...

 

Na střelnici, kde se budou odehrávat zkoušky je ale opravdu dobrý zajít, protože se člověk může seznámit s prostředím a s konkrétníma zbraněma. "Levárny" se už dávno v civilizovaných krajích nedělají. Protože se zkoušky natáčí na video, už si to dnes nikdo nedovolí...

 

V Praze bych na školení doporučil Petru na Magnumu. Je sice trochu divná  :whistling:  ale lidi připravuje opravdu dobře...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to pro kamarády dělám sám. V kanclu nacvičíme manipulaci a rozebírání, pak střelnice, pak zas manipulace a pak zas střelnice. Zbraně mám stejný jak u zkoušek a střílíme na střelnici, kde se zkoušky dělají. Za poslední roky to udělali všichni, krom jednoho, co se nenaučil na testy.

 

Jít na zkoušku nepolíben je blbost. U nás dělají "kurz" den před zkouškami - 15-20 lidí najednou kouká a pak zkouší manipulaci, pak si střelí, zabere to tak 2 hodiny a úmrtnost u zkoušek je víc jak 50%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k těm "magorům se zbraní"... Já to trochu chápu. Nejde asi ani tolik o ty diagnostikovaný, ale spíš o to, že spousta lidí se zbraněma zachází tak, že bych jim nejradši urazil ruce...

 

Ale to není problém zákona, ale obecně toho, jak se dnes společnost chová a co ještě považujeme za "přijatelný" a co už ne. Nejednou jsem se dostal do rozepře s lidma na střelnici kvůli jejich přístupu například k bezpečnosti a podobně. Taky už jsem nejednou někoho ze střelnice vyhodil.

Nemluvě o tom, že třeba i na soutěžích se nepokrytě porušují pravidla (i bezpečnosti) a rozhodčí se tváří jako by nic (nebo je v horším případě porušují taky). O podvádění na soutěžích už ani nemá smysl mluvit...

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

I když jeden příklad si neodpustím  :censored:

 

Nejvyšší ligu v podvádění jsem zažil u Rusů... Konkrétně odstřelovačů Specnaz Alfa - Krasnodar (mají dvě divize - Moskva a Krasnodar). Tihle podvádí koordinovaně a ve velkým. Zažil jsem to už vícekrát. Naposledy se opravdu vytáhli:

 

Koncem léta bylo finále Kahles série Long Range soutěží v Evropě. Konalo se to v Rakousku ve vojenském prostoru, kde byl zákaz fotit, zákaz přihlížejících atd. Rusové měli s sebou politruka - teda pardón, "trenéra" - který všude chodil a fotil. Střelce rozdělili do skupin tak, aby nebyli spolu ti co se znají. Podařilo se jim to opravdu dobře promíchat, v mojí skupině jsem znal jen jednoho Rumuna, který nemluví žádným jazykem... Tím, že jejich "trenér" volně chodil mezi skupinama, měli všichni dostatek informací.

 

První den se střílelo takticky na neznámé vzdálenosti. Na stage bylo například pět terčů a řekli nám vzdálenost pouze posledních dvou. Museli jsme si tedy změřit vzdálenost k těm bližším (střílelo se většinou od nejbližšího), najít v tabulkách korekce, nastavit a střílet. Spolu z přesunem do střelecké pozice nastavili opravdu šibeniční časy, aby to stihnulo jen několik nejlepších, nebo třeba nikdo. A byl přísný zákaz měřit vzdálenosti, nebo jen koukat do optik během čekání (mimo vymezený čas na střelbu).

 

A to byste nevěřili, koukám na Rusa v mé skupině když šel na start při druhé disciplíně - a on má na předloktí tabulku s napsanými korekcemi pro všechny vzdálenosti... A to se opakovalo pokaždé. Později jsme se dozvěděli, že to dělali všichni z jejich týmu, takže odpoledne už to okoukala i spousta dalších střelců a večer jsem byl jeden z mála, kdo na stage vůbec vytahoval dálkoměr... Po taktické části jsme byli s Veronikou oba v první desítce.

 

post-3414-0-51554000-1580379430_thumb.jpg

Jo, oba máme Fortisy...

 

Druhý den se střílela především přesná střelba na papírové terče a to tak, aby nebylo moc možné vidět vlastní zásahy a podle nich dělat korekce. Jednak bylo opravdu špatně vidět, protože jsme leželi na zemi a stříleli a hlavně koukali skrz trávu před námi, a pak byl extrémně krátký čas na pár výstřelů a ihned jsme museli vstát od zbraní. Nikdo nesměl koukat optikama na terče. "Trenér" jim zmizel, ale později jsme se dozvěděli, že ho někdo viděl schovanýho v křoví poblíž, s pozorovákem na stativu a vysílačkou v ruce. Jeho střelci měli pravděpodobně skrytě zabudované přijímače ve sluchátkách. Výsledkem bylo, že si všichni dost polepšili a jeden z nich poskočil na třetí místo neuvěřitelným bodovým nástřelem, který byl více než dvojnásobný, než měli ostatní v první desítce... Zázrak  :eek:

 

Úsměvné už potom bylo, že se jejich "trenér" vetřel při vyhlašování mezi organizátory a "vyhlásil výherce jejich vlastní interní soutěže"... Nikdo už ani neměl morální sílu ho vyhodit... Na fotce je patrné nadšení organizátorů z tohoto "překvapení".

 

post-3414-0-26812600-1580379961_thumb.jpg

 

Nikoho asi nepřekvapí, že nakonec jeho svěřenci skončili na prvních třech místech (ostatní ale už byli za mnou)... My jsme se propadli v hodnocení na konečné 9. a 13. místo. Mezi evropskou elitou to jde  :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...