Přejít na obsah

Motorkáři


Doporučené příspěvky

Na RT (R1200RT). A ja nechapu, jak me mohl nevidet. Hlavni vede do zatacky, ktera konci zacatkem obce, kde je radar, pac je tam prechod pro chodce ke skole. Tam se rychle nejezdi. Navic stal tak, ze me musel videt na pul kilometru. Jeste jezdim v reflexni bunde, abych byl videt.

https://goo.gl/maps/A9HBbVaAcLB2

A bylo na nem videt, jak se sam lekl, protoze kdyz jsem se po nem otacel, tak jeste nejaky cas stal uprostred silnice a nemohl se hnout. Fakt hnusnej zazitek. Proste jedes a najednou se z vedlesi zacne rozjizdet auto a ty uz proste nemas nic, co bys mohl udelat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono je to aj vedecky popisane, neviem ako sa to presne vola, ale on ta pravdepodobne videl, ale konal, ako keby si tam nebol. Ma to suvis s tym, ze mozog nejako dokaze ignorovat male rychlo sa pohybujuce objekty v zornom poli, a rovnako aj male nepohybujuce sa objekty. Robili nejake pokusy a zistili, ze soferi reagovali omnoho viac na chodcov, ktori zaberaju pomerne velku cast zorneho pola a hybu sa pomaly, nez cyklistov alebo motocyklistov, ktori zaberaju mensiu cast zorneho pola a pohybuju sa bud relativne rychlo alebo relativne velmi pomaly (idu oproti tebe napr.).

 

ak sa na teba pozeral spredu, reflexna bunda ti nepomohla, z takeho pohladu si az na prilbu schovany za masinou. co pomoze su aspon dva pary silnych LED svetiel umiestnene v roznych rovinach (aby z ich pohybu vedel vycitat tvoju rychlost), a lahko rozoznatelna farba motorky (biela, cervena, zlta). A samozrejme, anjel strazny.

 

Len tak btw, toto je fail ktory sa podaril Subaru - pozri co si ich system Eyesight nevsimol. Podotykam ze ide o oficialnu reklamnu fotku vyrobcu. LINK

post-4112-0-74365300-1525960246_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zmiziku, tys tu Kacenu adoptoval? Parada, uzivaj a opatrne :ú) Ja byl v sobotu v Rakousku a tak pekny sotoliny jak tam u nas nejsou :) Super se tam ,,offroadi´´ :)

Né, neadoptoval, jen si jí můžu v podstatě kdykoli pučit. Je hrozně fajn ale stejně mám kolikrát bobky. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono je to aj vedecky popisane, neviem ako sa to presne vola, ale on ta pravdepodobne videl, ale konal, ako keby si tam nebol. Ma to suvis s tym, ze mozog nejako dokaze ignorovat male rychlo sa pohybujuce objekty v zornom poli, a rovnako aj male nepohybujuce sa objekty. Robili nejake pokusy a zistili, ze soferi reagovali omnoho viac na chodcov, ktori zaberaju pomerne velku cast zorneho pola a hybu sa pomaly, nez cyklistov alebo motocyklistov, ktori zaberaju mensiu cast zorneho pola a pohybuju sa bud relativne rychlo alebo relativne velmi pomaly (idu oproti tebe napr.).

 

ak sa na teba pozeral spredu, reflexna bunda ti nepomohla, z takeho pohladu si az na prilbu schovany za masinou. co pomoze su aspon dva pary silnych LED svetiel umiestnene v roznych rovinach (aby z ich pohybu vedel vycitat tvoju rychlost), a lahko rozoznatelna farba motorky (biela, cervena, zlta). A samozrejme, anjel strazny.

 

Len tak btw, toto je fail ktory sa podaril Subaru - pozri co si ich system Eyesight nevsimol. Podotykam ze ide o oficialnu reklamnu fotku vyrobcu. LINK

ES si toho nevšimnul, protože motorka jede ve svém pruhu a není u ní detekován pravděpodobný střet :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kucí poprosil bych o radu.. V dlouhotrvajícím rožilení a zakyslosti ze zacpaný Prahy, sem si objednal skůtr, ten budu mít příští tejden.. Mám s tim vcelku prd zkušeností a jediná helma co mám, je downhillová na kolo, což asi nejni úplně ideál.

Jako nastavájící čeleď neplohodnotnýho motorkáře teda přemejšlim, jestli koupit helmu otevřenou nebo vyklápěcí. Něco načtenýho a napozorovanýho mám, ale vlastní zkušenost by byla vítaná. Abych v tý vyklápěcí nevypadal, jako že si hraju na plnohodnotnýho motorkáře, ale zas radši, ať vypadám jak trotl, než si pak odbrousit kus brady.. Ten cenovej rozstřel je taky zajímavej.... je tam fakt výraznej rozdíl? Podle recenzí se mi zatím líbí SHOEI Neotec II nebo J-Cruise, ale jestli to nejni zbytečně předražený..

Za jakýkoliv postřehy budu vděčnej. Plánuju jezdit i po magistrále, takže abych při tý světelený rychlosti v tý otevřený třeba nevofoukl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotky odtrhnutych celusti pri moto nehodach s jet prilbou nie je problem vygooglit a nech ti to je odpovedou na tvoju otazku ci si taku prilbu kupit.

 

Shoei je kvalitna japonska prilba so zodpovedajucou cenou. Ci si ju mas kupit nech rozhodne penazenka. Akakolvek full face homologovana prilba je lepsia ako najlepsi open face. S akoukolvek slusnou znackou chybu neurobis (shark, hjc, agv, nolan atd). Nekupuj si exoticke ptakoviny a cinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes me malem sundal chlap v aute. Nedal mi prednost, kdyz se pripojoval na hlavni. Minul me asi o 20 cm. Az ted to na me prislo a citim se pekne hnusne.

 

Hele nevím, dneska byli všichni vypnutí, u nás začalo pršet a všichni najednou začali jezdit jak žáci autoškol při 1. jízdě. Jedu po hlavní a zprava motorkář, prostě chtěl jet ve směru jako já a asi dostatečně dlouho neměl mezeru tak to prostě poslal přede mě a čekal že začnu brzdit. Dvě auta za mnou mezera (kam se bezpečně zařadil jeho kolega), nepochopím. Jako kdyby měl auto tak je tenhle styl "vynucení si přednosti" k pochopení, ale na motorce kvůli pár sekundám riskovat crash? Ještě k tomu na mokru. Jako najezdim toho hodně, ale běžně při 400km cestě nezažiju tolik stresu jako při dnešních 10ti kilometrech. Možná erupce na slunci nebo nevím.

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...