Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

před 9 minutami, odjinud napsal:

Nejak nechapu, co tam putin poslal za jelita. Na jedny strane nezkusenost povede k vetsim ztratam na lidech i technice, na druhy tam muzou udelat pruser typu valecny zlocin. A do toho ty cecensky hordy. To nema dost prefesionalnich vojaku? Nebo ma neco za lubem a je to umysl? 

Třeba doufá, že až jich tam umře třeba 20 tisíc, tak se zapomene na důvod, proč k tomu vůbec došlo a získá oporu většiny rusů pro válku proti nato/eu. No a přece těch prvních 20 tisíc, co obětuje, nebudou zkušený vojáci.. navíc pak bude mít  konečně pořádnej důvod k atomovkám, kterej si bude mít jak"obhájit".

To s tím Běloruskem bylo úplně jasný.. bych chtěl vidět to referendum.. stejně tam ty zbraně už minimálně půl roku sou.

No snad je to úplná blbost a pletu se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, odjinud napsal:

Nejak nechapu, co tam putin poslal za jelita. Na jedny strane nezkusenost povede k vetsim ztratam na lidech i technice, na druhy tam muzou udelat pruser typu valecny zlocin. A do toho ty cecensky hordy. To nema dost prefesionalnich vojaku? Nebo ma neco za lubem a je to umysl? 

Zdá se, že tam poslal i Vagnerovo žoldáky ...

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/vagnerovci-ukrajina-rusko-zoldaci-vagnerova-skupina-vrazda-zelenskyj-vlada-ministri.A220228_083050_zahranicni_remy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Občas si přečtu něco o zbraních a nové vojenské technice, tak nějak okrajově mě to baví.  Můj pocit je, že té moderní techniky v ruské armádě zase tolik není, vzhledem k velikosti armády. Jak už tu někdo psal, není ani moc vidět na Ukrajině. Co jsem četl, tak třeba tank Armata je totální propadák jak finančně tak funkčně, a to zejména proto, že vývoj byl strašně drahý díky tomu, že to všichni okolo giganticky tunelovali i na ruské poměry. Nakonec ho myslím nerařadí ani do výzbroje v rusku kvůli ceny a myslím Indie je chtěla, ale odradila ji cenovka atd. atp.

Podobný scénář byl s tím jejich stealth letadlem, to už sice lítá, ale myslím, že to nebudou schopni prodat ven kvůli poměru cena/výkon/spolehlivost.

Druhá věc je velikost ruska, resp. jejich hranic a konfliktů na nich, ve kterých se angažuje jejich armáda. Odtama nemůžou stáhnou techniku a bigoše, protože toho může někdo využít.

Ale to je jen moje doměnka, možná jen v prvním sledu poslali kanonen futter, a za něma půjdou ty sofistikované bojové prostředky…

 

Netýká se to asi jaderného arzenálu a raket různého doletu, které asi jsou na vysoké úrovni, co jsem tak zaslech/četl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Lynx12 napsal:

No a už mu jich pár chybí... člověk si říká, kde je ta jeho slavná armáda, když tam musí posílat takovej póvl. Nehledě na to, že v dnešní době poslat žoldáky na hlavu státu, to je akt zoufalství. Jen by mě zajímalo, co udělají, až zjistí, že jim nemá Putler čím zaplatit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Gustaf napsal:

No a už mu jich pár chybí... člověk si říká, kde je ta jeho slavná armáda, když tam musí posílat takovej póvl. Nehledě na to, že v dnešní době poslat žoldáky na hlavu státu, to je akt zoufalství. Jen by mě zajímalo, co udělají, až zjistí, že jim nemá Putler čím zaplatit..

Gusto, úplně nevím, ale na začátek prostě posíláš druhej sled a právě žoldáky ( čečenci a podobnej odpad ), nenecháš přece krvácet svý jednotky. Z cizího krev neteče a co je mu po Bělorusech, čečencích a podobnejch? Myslel si, že to půjde a ono ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Kotlick napsal:

Občas si přečtu něco o zbraních a nové vojenské technice, tak nějak okrajově mě to baví.  Můj pocit je, že té moderní techniky v ruské armádě zase tolik není, vzhledem k velikosti armády. Jak už tu někdo psal, není ani moc vidět na Ukrajině. Co jsem četl, tak třeba tank Armata je totální propadák jak finančně tak funkčně, a to zejména proto, že vývoj byl strašně drahý díky tomu, že to všichni okolo giganticky tunelovali i na ruské poměry. Nakonec ho myslím nerařadí ani do výzbroje v rusku kvůli ceny a myslím Indie je chtěla, ale odradila ji cenovka atd. atp.

Podobný scénář byl s tím jejich stealth letadlem, to už sice lítá, ale myslím, že to nebudou schopni prodat ven kvůli poměru cena/výkon/spolehlivost.

Druhá věc je velikost ruska, resp. jejich hranic a konfliktů na nich, ve kterých se angažuje jejich armáda. Odtama nemůžou stáhnou techniku a bigoše, protože toho může někdo využít.

Ale to je jen moje doměnka, možná jen v prvním sledu poslali kanonen futter, a za něma půjdou ty sofistikované bojové prostředky…

 

Netýká se to asi jaderného arzenálu a raket různého doletu, které asi jsou na vysoké úrovni, co jsem tak zaslech/četl.

JJ ty jejich slavné Armaty které mají dokonalou stealth technologii - nikdo je mimo přehlídky Rudé armády a promo fotek ze Syrie neviděl. První tank co vyrobili bez účasti západu a dodnes netrefí ani stodolu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, kuncák7 napsal:

Gusto, úplně nevím, ale na začátek prostě posíláš druhej sled a právě žoldáky ( čečenci a podobnej odpad ), nenecháš přece krvácet svý jednotky. Z cizího krev neteče a co je mu po Bělorusech, čečencích a podobnejch? Myslel si, že to půjde a ono ne. 

Ona to taková sláva asi nebude.... bůhví co to na přehlídkách mají za vercajk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Gustaf napsal:

Ona to taková sláva asi nebude.... bůhví co to na přehlídkách mají za vercajk

Nevím jak tam, ale když jsem sloužil v Milovicích, kde se armáda střídala s různýma cvičeníma ( jak rychlejch a líp zničit panelák ), tak tam byla jak ukrajinská Alfa, tak ruskej OMON a to bylo špičkové vybavení. Uznávám ale, ale že to je jen špička ledovce, sotva procento. Jinak to bude bída a utrpení ( jako třeba můj vojenskej samopal, pospojovanej sirkama, aby držel ). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se strašně rád pletl, ale bojím se, že na optimismus je moc brzo. Putin má na Ukrajině zmatené chudáky záklaďáky a bandy hrdlořezů od Kadyrova a Vágnerovců. Zelenskyj mezitím povolává cizince a zvažuje zapojení vězňů. Z jedné strany tedy čistí cestu jednotky, které lze lehce obětovat, ze strany druhé obránci shánějí každou ruku a nohu. Držím jim teda všechny pěsti, které mám i nemám, ale bojím se, bojím :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sobotu jsem mluvil se známým na Ukrajině. Byl se hlásit u armády, že dostal povolávák, ale poslali ho domů, že zatím ještě není potřeba...Je mu 38.  Jinak prý mají největší strach z Bělorusů a říkal, že je mu těch mladej Rusáků, co tam Putin poslal docela líto.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem chronomagorům zde - díky všem, že sem píšete, je tu rychlejší přehled o dění na UA /Ukrajina/ a souvislý sled dějů a situací než na médiích. Jo a jasně - samo díky Bertovi.

Poznámka - kdo sem dáváte zkratku UK - to není Ukrajina, UK patří Spojenému království Velké Británie a Severního Irska - United Kingdom, aby bylo primárně jasno. Tak to nepleťte, modrý knížky. B) Díky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je překlad článku jednoho chlápka od temné strany síly, který o tom hodně ví z titulu své bývalé funkce. Poslední odstavec by bylo jistě vhodné vysvětlit VVP velmi rychle.

https://nvo-ng-ru.translate.goog/realty/2022-02-03/3_1175_donbass.html?_x_tr_sl=ru&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=wapp

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...