Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

@JarettPro začátek by stačilo kdyby kokeš revokoval certifikáty vnuceným (roskomnadzor) šmírovaným lokálním komunikačním službám - a pod ruskými operátory ponechal jen šifrované iMessage+WWW, s DNS mimo kacapstán. Ale nedělám si iluze že tohle by s tím paranoidním dědkem (kterej mimochodem striktně vyžaduje zapisování tajných zpráv na “nehacknutelných” psacích strojích namísto na “imperialistou odposlouchávaných počítačích”) nějak hnulo…

image.jpeg.27ccaa0db0ff78b7fe197a86fb09faab.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V kontextu se stávající situací se pídím po tom, kde mám svůj kryt? Za mého mládí jsme to každý věděli, nyní je  připravenost v oblasti civilní obrany téměř na nule. Vždycky potřebujeme nějakou facku, abychom se probrali (povodně, COVID, tornádo, energie, válka,..). Víte kam se v případě potřeby ukrýt? Taky mně přijde úsměvná případná mobilizace mladíků, kteří neabsolvovali ZVS. Jen jsem si potřeboval ulevit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes žena volala s Oksanou, znají se z vysoké školy. Oksana bydlí v Kyjevě, v sedmém patře patnáctipatrového domu se svým invalidním mužem (55 let), sedmnáctiletým synem a svou matkou (kolem 70). Snažila se je přesvědčit, ať přijedou. Oksana pracuje ve výzkumáku, má nadprůměrný plat a jen díky tomu utáhne rodinu, protože invalidka a důchod nejsou k normálnímu žití. Má strach, že když to tam zabalí, přijde o práci a bydlení a muže a syna by asi na hranicích nepustili. Jejího muže sice na pointu zatím odmítli, ale stále je veden jako bojeschopný(i když je uznaný chabrus na záda). Mladej Igor odjet nechce, je jako ostatní spolužáci odhodlán bránit Kyjev a rodinu. Co jsem s ním chvíli mluvil, tak je odhodlanej zabíjet rusy a klidně umřít. Nedovedu si tohle představit mezi českýma děckama, ale třeba se pletu. Kamarádi mu prý zítra donesou avtomat. Snažil sem se mu vysvětlit, jak zacházet s AK74, mám zítra zavolat. Studuje na pajdáku na učitele a má asi 50 kilo.

Dneska nesmí na ulici, do krytu se nedostali, byl plný, takže sedí v bytě. Elektřina jde, voda teče čůrkem, ale teče. Jídla mají dost, to s čím my vyžijeme týden, jim stačí na měsíc.

Během telefonu bylo slyšet, jak to v pozadí bouchá. Říkali, že to je každou chvíli, ale střelba z ručních zbraní v okolí slyšet není.

Doufám, že to dají. Peníze poslat nechtějí, léky posíláme pravidelně, snad dojdou i teď.

Až teď si uvědomujeme, jak neskutečně rozežranej a klidnej život tady zatím žijeme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, gunman napsal:

Až teď si uvědomujeme, jak neskutečně rozežranej a klidnej život tady zatím žijeme.

Absolutně souhlasím. A také jsme v tom míru jsme úplně zakrněli, ztratili jsem schopnosti se bránit. Toho vždy nějaký dravec využije.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...